REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskleista šalies žiniasklaidos priemonėmis informacija apie Alytuje vykusį sportinio ėjimo renginį, privertė organizatorius padaryti pareiškimą, nes tai sudaro prielaidas įvairioms spekuliacijoms, teigiama pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

„Daugelyje valstybių, kurios neturi tarptautinių trasos matuotojų, šią funkciją atlieka nacionalinę kvalifikaciją turintys teisėjai. Išrinktas arba paskirtas teisėjų kolegijos pirmininkas visada prieš varžybas patikrina ir patvirtina trasos matavimo aktą.

REKLAMA

Sportiniame ėjime ilgą laiką šį darbą atlikdavo Sportinio ėjimo teisėjų kolegijos pirmininkas Mečislovas Kasperavičius, o jam pasitraukus, šios pareigos patikėtos Valdui Kučinskui. Dar viena priimta praktika, kai rezultatai kelia abejonę, trasa po varzybų visada permatuojama.

Varžybų Alytuje trasą matavo V. Kučinskas ir yra įsitikinęs jos tikslumu. Kadangi aukšti sportininkų rezultatai, kai kam kėlė abejonių buvo nutarta ją permatuoti. Buvo sutarta, kad trasa bus permatuota kartu su matuotoju kauniečiu A. Kazlauslu, kai V. Kučinskas grįš iš komandiruotės užsienyje, kadangi jam žinomi visi trasos matavimo taškai. Žuvinto gatvėje, kur yra trasa, ankščiau buvo vykdomos įvairios varžybos, yra padaryta įvairių atžymų, kurios galėjo klaidinti.

REKLAMA
REKLAMA

Organizatorius nustebino, kad dar negrįžus V. Kučinskui, buvo iš naujo matuota trasa ir matuotojo nustatyta jos trūkumai. Matavimo aktas buvo pateiktas LAF Tarybai ir priimtas sprendimas anuliuoti varžybų rezultatus. V. Kučinskas asmeniškai nebuvo pakviestas į Tarybos posėdį, neturėjo galimybės pateikti savo trasos matavimo akto.

Lietuvos LAF vadovybė, neišklausiusi varžybų organizatorių, vienašališkai priėmė sprendimą anuliuoti varžybų rezultatus bei pareiškė įspėjimą varžybų direktoriui V. Kučinskui, varžybų vyr. teisėjui A. Klebauskui ir renginio koordinatoriui K. Paviloniui. Blogai, kad LAF vadovybė nelabai gerai žino lengvosios atletikos taisykles. Varžybų kordinatoriaus pareigybės taisyklėse iš vis nėra. Čia turėtų pats sau E. Skrabulis pasirašyti papeikimą, nes Alytuje vyko Lietuvos čempionatas, todėl turėjo būti viskuo pasirūpinta, taip pat  ir tarptautiniu matuotoju.

Išspręsti esamus nesusipratimus galima pakartotinai atlikti matavimus, dalyvaujant matuotojui V. Kučinskui, kad jis įtikinamai įrodytų savo teisumą. Tokie skuboti sprendimai daro žalą visai šalies lengvajai atletikai ir jos tarptautiniui prestižui.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų