Spaudos konferencijoje – Valdo Ivanausko įniršis: „Kokią Jūs turite alternatyvą?“

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė šeštadienį buvo nešiojama ant rankų, bet antradienį – vėl skaudžiai krito ant žemės. Valdo Ivanausko auklėtiniai žvarbų vakarą LFF stadione 0:4 neturėjo šansų prieš Šveicarijos vienuolikę.

39

Smagią emociją iš rungtynių su bulgarais atsinešę lietuviai bandė „žaisti futbolą“ ir su Europos čempionato ketvirtfinalio dalyve. Bent 20-25 Lietuva vėl atrodė smagi ir galinti duoti tai, ko mes norime – kovos.

31-ąją minutę po kampinio įvarčių sąskaitą atidaręs Breelas Embolo pravėrė pandoros skrynią. Šveicarams nuslūgo įtampa ir per likusį pirmojo kėlinio jie dominavo, pelnė dar du įvarčius.

„Vaikų darželis!“ – šalia šoninės linijos nevaldė emocijų rinktinės vyr. treneris Valdas Ivanauskas po nesėkmingo Fiodoro Černycho perdavimo komandos draugui.

Įdomu, ką lietuviai būtų pasiūlę šveicarams, jei ne tas nelemtas įvartis po standartinės situacijos. Tačiau nepaneigsi, kad 0:4 antradienį buvo teisingiausias rezultatas.

Tuo tarpu šveicarams tai itin džiugi diena ir į Lietuvą jie važiavo labai motyvuoti. Pagal taškus C grupėje jie susilygino su Italija (po 14 tšk.) ir kišenėje jau turi bilietą bent į Europos regiono atkrintamąjį atrankos etapą. Neveltui rinktinę

Lietuvai liko vienintelis mačas prieš Šiaurės Airiją. Tik pergalė leistų pakilti iš grupės dugno.

Spaudos konferencijoje V. Ivanauskas sulaukė ne pačių maloniausių klausimų. Į atvirą kivirčą su žurnalistu ėjęs V. Ivanauskas įrodinėjo savo tiesą dėl standartinių situacijų (nesu)valdymo.

„Skaudus rezultatas. Manau, kad iki pirmojo įvarčio tikrai žaidimo planas buvo pildomas. Tai yra aukštos klasės komanda, neveltui Europos čempionate jie eliminavo prancūzus. Viskas suprantama.

Standartinės situacijos daug lemia ir mes jų šiandien nesuvaldėme. Kitose rungtynėse viskas buvo kaip ir gerai, bet šiandien to nepadarėme. Galima išskirti, kad komanda ir po skaudaus smūgio pirmajame kėlinyje, kai buvo neparankus laikas ir gavome vieną įvartį, dar vieną į rūbinę... bet komanda nenuleido galvų – to anksčiau nebūdavo.

Stengiamės žaisti, nebijome žaisti. Turėjome daug privalomų pasikeitimų, tad galiu padėkoti komandai, kad ji atidirbo. Mes nebijojome žaisti prieš vieną geriausių komandų Europoje. Skaudu, viskas suprantama, būkime realistai. Tačiau tas noras, kai kalbama, kad negalime dviejų rungtynių žaisti iš eilės, parodo, kad galime.

Sveikinu šveicarus su pergale, jų laukia svarbios rungtynės su Italija. Jie išlaukė savo momentų ir tai buvo standartai,“ – po mačo sakė V. Ivanauskas.

(39 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvos ir Šveicarijos mačo momentai.

Treneri, ar buvote pasiruošę šveicarų standartinėms situacijoms?

Ar matėte pirmąjį įvartį? Nematėte, kad buvo blokas? Mes tai studijavome labai atidžiai. Iki šiol mums viskas veikė, bet tas žaidėjas buvo blokuojamas.

REKLAMA

Ar tikrai buvo paruošti namų darbai? Jei jie atbėgo su blokais, tai kodėl mes neblokuojame?

Buvo paruošti namų darbai. Jis nebuvo paleistas, jis buvo blokuojamas ir buvo sunku suvaldyti. Tokie dalykai yra nenumatomi rungtynių metu. Tai matoma tik per vaizdo medžiagą. Kokią Jūs turite alternatyvą?

Kas buvo atsakingas už Breelį Embolo standartinėse situacijose?

Visa komanda.

Kodėl Linas Klimavičius šiandien nepasirodė aikštėje?

Tai yra rotacija.

Ar kažkas rimčiau susižeidė?

Egidijus Vaitkūnas nežaidė kortelių, o Rolandas Baravykas ir Dominykas Barauskas savo funkcijas tikrai atliko. Stengėsi žaisti, bandė padėti.

Taip, buvo mikrotraumelių, dėl kurių buvo rizika tapti rimtesnėmis. Patys žinote, kad kiekvienas žaidėjas mums yra brangus. Jūs rytoj spręsite – rašysite, kas ne ten stovėjo, kas ne tą padarė. Tas rašymas mum tikrai nepadeda.

Aš matau daugiau pozityvo nei negatyvo, o ką jūs rašysite – ne man spręsti.

Bendrai vertinant abi rungtynes, kur daugiausiai matėte pozityvo ir kur reikėtų patobulėti prieš kitą mačą?

Buvo gana sunki savaitė. Žaidėjai tą suprato ir padarė, ko mes norime. Bijoti nėra ko. Mes visko bijome ir nepasitikėjimas savimi kiek metų mums sukelia negatyvą.

Kiekvienas žaidėjas atsidavė 100 proc., tas yra tvarkoje.

Nerimą kelia tai, kad duodame pilną pasitikėjimą, bet labai sunku nuspėti žaidėjo vidinį psichologinį stovį. Per paskutinius metus krūvis yra tikrai didelis ir labai negatyvus.

Poto žaidėjai galvoja kas, ką parašys, nerašys... tai žaidėjus slegia. Iš mano pusės buvo svarbiausia ar komanda atlaikys dviejų rungtynių tempą. Jie išlaikė.

89 minutę pasirodė Vilius Armanavičius. Koks buvo sumanymas jį leidžiant į aikštę?

Kiekvienas žaidėjas yra reikalingas. Mes tiesiog meldžiamės, kad nebūtų traumų. Jie savo klubuose įrodo ir jiems turime duoti šansų.

Taip, jis padarė klaidą, bet jis turi žaisti. Iš mūsų pusės pretenzijų jokių nėra.


Rašyti komentarą...
V
Valentinas
2021-10-13 06:41:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasidairyti į Raseinius, gal koks afganas futbolistas atsirastų.
Atsakyti
0

V
Valentinas
2021-10-13 06:42:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasidairyti po Raseinius, gal koks Afganas futbolistas atsirastų.
Atsakyti
0

S
Skudurine lėle danilevičiau
2021-10-13 07:27:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lauk su savo visais banditais iš LFF!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų