Įspūdingais epizodais pratrūkęs Edmondas Sumneris atvedė Kauno „Žalgirį“ į svarbią pergalę Eurolygoje ir pratęsė kauniečių įkrintamųjų medžioklę. Didžiulį susikaupimą ir energiją antroje rungtynių pusėje demonstravę kauniečiai namuose 87:73 (14:17, 21:20, 24:17, 28:19) sudorojo ir Milano „Olimpia“.

E. Sumneris sužaidė geriausias rungtynes vilkint Kauno klubo aprangą. Amerikietis pelnė 17 taškų ir pridėjo 5 rezultatyvius perdavimus. Dar įspūdingiau tai, kad gynėjas rungtyniavo vos 15 minučių, tačiau surinko 28 naudingumo balus. Tarsi reaktyviniu kuru varomas E. Summneris antroje rungtynių pusėje „Žalgirį“ padarė itin dinamišką greitajame puolime ir sunkiai pavejamą Milano ekipos veteranams.

Puikias rungtynes sužaidė ir Keenanas Evansas, į varžovų krepšį įmetęs 20 taškų.

Svečių ekipos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo nuostabiai rungtyniavęs Nikola Mirotičius, kuris surinko 19 taškų ir šiose rungtynėse pasiekė įspūdingą 3500 pelnytų taškų Eurolygoje ribą.

Kauniečiams tai buvo trečioji pergalė iš eilės turnyre, o italai pralaimėjo pirmą kartą per pastaruosius tris susitikimus.

Iš viso antroje rungtynių pusėje kauniečiai pelnė 52 taškus, kai tuo tarpu varžovams leido pelnyti tik 36-is.

Andrea Trinchieri auklėtiniai nuostabiai atakavo iš dviejų taškų zonos – 61,5 proc. (39/24 dvit.), taip pat taikliai metė ir tritaškius (27/10 trit.).

Pergalė leido šoktelėti „Žalgiriui“ į 12-ą turnyrinės lentelės vietą ir susilyginti su Milano „Olimpia“ ekipa.

Toliau kauniečių laukia išvyka į Monaką, o reguliarujį sezoną jie pabaigs rungtynėmis namuose prieš Madrido „Real“.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 20, Edmondas Sumneris 17 (5 rez. perd., 6 išpr. praž., 28 n.b.), Arnas Butkevičius 13, Lukas Lekavičius 10, Kevarriusas Hayesas 8 (6 atk. kam.), Laurynas Birutis 7 (7 atk. kam.).

„Olimpia“: Nikola Mirotičius 19 (7 atk. kam., 23 n.b.), Shabazzas Napieras 17, Shavonas Shieldsas 11, Stefano Tonutas 8, Alexas Poythressas 7.

Ketvirtasis kėlinys

Lemiamas ketvirtis prasidėjo bedančiu Milano komandos puolimu, o „Žalgirio“ gretose įspūdingą pasirodymą tęsė E. Sumneris. Kauniečių vijurkas pelnė dar vieną tritaškį ir per 8 žaidimo minutes jau yra surinkęs 20 naudingumo balų.

Kėlinio pradžioje kauniečiai buvo įgiję ir dviženklę persvarą, bet į aikštę po poilsio grįžęs N. Mirotičius aptirpdė skirtumą iki 6 taškų.

Iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms svarbų tritaškį iš kampo pataikė A. Butkevičius 75:68.

Trečias kėlinys

Trečio kėlinuko pradžioje N. Mirotičius pelnė sudėtingą dvitaškį, kuris buvo 3500-asis jo pelnytas taškas Eurolygoje. Po jo metimo Milano krepšininkai toliau pirmavo 39:37.

Lyderį aikštėje vis dažniau atranda ir A. Trinchieri štabas. Savo 11-ą tašką Keenanas Evansas pelnė vienu įspūdingiausiu dėjimu vilkint „Žalgirio“ apranga, o po jo keturių iš eilės taškų kauniečiai pabėgo 45:40

Trečio ketvirčio pabaigoje įsisiautėjo E. Sumneris. Gynėjas ne tik pats rinko taškus, bet ir gerai išnaudojo savo komandos draugus. Vienoje atakoje jis užmetė kamuolį virš lanko K. Hayesui, o po amerikiečio dėjimo žalgiriečiai įgijo rekordinę persvarą 56:48.

Iš viso trečiajame ketvirtyje kauniečiai pelnė 24 taškus, o jį tritaškiu uždarė L. Lekavičius 59:54.

Antras kėlinys

Antrasis ketvirtis prasidėjo nervinga kova, o aikštėje po keitimo pasirodęs Kevarriusas Hayesas išrašė gražų bloką Alexui Poythressui.

Persvarą aikštės šeimininkams padėjo susigrąžinti Lukas Lekavičius, po kurio tritaškio žaliai-balti vėl išsiveržė į priekį 23:22.

Pirmoje rungtynių pusėje svečiams nekrenta tritaškiai, o ledus pirmasis pralaužė Devonas Hallas, po kurio metimo „dizaineriai“ atitrūko 31:27. Jau kitoje atakoje „Žalgiriui“ pavyko atsakyti tolimu metimu, kai tritaškį iš kampo smeigė Arnas Butkevičius 30:31.

Tai ką pradėjo D. Hallas pratęsė S. Tonutas, kuris vėliau smeigė du tritaškius iš eilės. Kėlinio pabaigoje savo pirmąjį tolimą metimą pataikė ir K. Evansas. Po šių tolimų metimų milaniečiai į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 35:37.

Pirmas kėlinys

Rungtynių pradžioje  – neįtikėtinas sirgalių palaikymas ir rekordinis triukšmas. Panašu, kad „Žalgirio“ sirgaliai įsiklausė į Andrea Trinchieri prašymą įsitraukti į palaikymą kiekvieną arenoje esantį žmogų.

Pirmieji rungtynėse pasižymėjo žalgiriečiai, kai prasiveržęs D. Giedraitis įveikė Sh. Napiero gynybą. Kitoje atakoje lygybę atstatė tolimą dvitaškį pataikęs Nikola Mirotičius 2:2.

Pirmieji spurtą surengė kauniečiai, kurie po E. Ulanovo perimto kamuolio ir greitų taškų puolime pabėjo 10:5.

Ketvirčio pabaigą geriau sužaidė milaniečiai. Šie surengė atkarpą 12:4 ir perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas 14:17.

Į priekį raudonuosius veda N. Mirotičius, pirmajame ketvirtyje pelnęs 8 taškus.

Geresnėje padėtyje dėl įkrintamųjų – Milano ekipa

Iki Eurolygos reguliariojo sezono pabaigos likus trims mačams geresnėje padėtyje yra viena pergale daugiau turintys krepšinio profesoriaus Ettore Messinos treniruojami Italijos čempionai.

Dauguma svarbiausių dizainerių krepšininkų yra sveiki, tuo tarpu Kauno „Žalgiris“ jau kuris laikas verčiasi be pagrindinio savo priekinės linijos žaidėjo Rolando Šmito.

Pirmoji šių klubų akistata baigėsi dar Kazio Maksvyčio treniruojamos ekipos pergale Milane 70:83, o tąkart kauniečiai vertėsi be šiuo metu puikią sportinę formą demonstruojančio amerikiečio Edmondo Summnerio. Pasikeitimų įvyko ir „dizainerių“ gretose, kurie susigrąžino tarpsezoniu Belgrado „Crvena Zvezda“ nuviliotą įžaidėją Shabazzą Napierą.

Prieš rungtynes E. Messina turėjo abjonių dėl savo gynėjų Maodo Lo ir Shabazzo Napiero mikrotraumų, tačiau abu krepšininkai daro apšilimą Kaune ir bus pasirengę svarbioms rungtynėms.

Evansas prieš „Olimpia“ dominuoja

Įdomu tai, kad atstovaudamas „Žalgiriui“ K. Evansas dar nėra pralaimėjęs prieš „Olimpia“ ir abi akistatos, kuriose jis žaidė, baigėsi kauniečių pergale. Tiesa, vienas rungtynes jis praleido dėl jo praėjusį sezoną užbaigusios Achilo sausgyslės traumos.

Pirmajame tarpusavio susitikime 2022 m. ginant „Žalgirio“ garbę jis pagerino savo pelnytų taškų rekordą Eurolygoje ir surinkęs 23 taškus ėmė vis garsiau apie save pranešti visai Europai.

Šio sezono starte jis dar kartą baudė E. Messinos auklėtinius išrašydamas jiems 19 taškų ir 4 rezultatyvius perdavimus.

Geriausias šio sezono rungtynes prieš milaniečius pirmajame susitikime sužaidė Edgaras Ulanovas. Žaliai-baltų kapitonas tuomet pelnė 20 taškų, atkovojo 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 32 naudingumo balus.