Istorinį aukso medalį savo šaliai Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse iškovojo Naujosios Zelandijos atstovė 20-metė Zoi Sadowski-Synnott, kuri triumfavo snieglenčių akrobatinio nuolydžio varžybose.

Tai yra pirmasis Naujosios Zelandijos aukso medalis žiemos oliminėse žaidynėse.

(„Slopestyle“) rungties finale varžėsi dvylika kvalifikaciją įveikusių snieglentininkių, kurios atliko po tris važiavimus.

Šios rungties favorite buvo laikoma amerikietė Jamie Anderson, kuri medalius šioje rungtyje iškovojo dvejose paskutinėse olimpinėse žaidynėse. Ji kvalifikacijoje pademonstravo penktą geriausią rezultatą. Amerikietė laimėjo aukso medalius 2014 ir 2018 m. olimpiadų akrobatinio nuolydžio rungtyse. J. Anderson tapo pirmąja snieglenčių sporto atstove laimėjusia 2 olimpinius aukso medalius.

Tuo tarpu lažybininkai favorite laikė būtent Naujosios Zelandijos atstovę Zoi Sadowski-Synnott.

Z. Sadowski-Synnott surinko 92,88 taškus bei aplenkė pirmą medalį šiose olimpinėse žaidynėse JAV padovanojusią amerikietę Julia Marino (87,68), iškovojusią sidabrą. Trečia liko australė Tess Coady, surinkusi 84,15 taškus.

„Jeigu atvirai, jausmas tiesiog nerealus. Neįtikėtinai didžiuojuosi, kaip aš tobulėjau per pastaruosius ketverius metus“, – atsiimdama aukso medalį sakė sportininkė. „Neįtikėtinai didžiuojuosi būdama iš Naujosios Zelandijos ir parodydama pasauliui, iš ko mes esame sudėti. Padariau viską, kad paskutiniame šuolyje nusileisčiau gerai. Tikiuosi, kad mano pasirodymas įkvėps vaikus griebti snieglentę, nes tai pats linksmiausias sportas pasaulyje“.

Z. Sadowski-Synnott 2018 m. Pjongčango olimpinėse žaidynėse buvo iškovojusi bronzos medalį. Dukart olimpinė čempionė amerikietė Jamie Anderson šį kartą liko tik 9-a. Ji tiek pirmame, tiek trečiame šuoliuose darė klaidas, o jos geriausias bandymas – antrasis – jai uždirbo tik 60,7 taškus.

Panašus likimas ištiko ir Pjongčango olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoją suomę Enni Rukajarvi, kuri antruoju bandymu surinko 71,45 taškus bei užėmė 7-ą vietą. Jos pirmasis ir trečiasis bandymai buvo nesėkmingi.

Ekstremalios sporto rungties finalą žiūrėkite straipsnio viršuje.