Slovėnė Ursa Bogotaj Pekino olimpinėse žaidynėse iškovojo istorinį aukso medalį savo šaliai. Šuoliai su slidėmis šioje kalnuotoje šalyje gana populiari sporto šaka, tačiau jokiam slovenui dar niekada nebuvo pavykę iškovoti aukščiausios prabos olimpinio aukso medalio.

Moterų šuolių su slidėmis finale po pirmojo šuolio 26-erių europietė gerokai atsiliko nuo vokietės Katharinos Althaus, tačiau antruoju savo šuoliu pribloškė išsižioti visas varžoves.

Už lemiamą šuolį 239 balus gavusi U. Bogotaj netikėtai išsiveržė į priekį, o pasitempti turėjusi K. Althaus paskutiniu savo bandymu slovėnės rezultato nepagerino. Su 238,6 taškais ji liko antra, o trečią vietą iškovojo kita slovėnė, 21-erių Nika Kriznar, geriausiu bandymu pelniusi 232 taškus.

Įomu tai, kad U. Bogotaj prieš ketverius metus Pjongčango žaidynėse užėmė paskutinę vietą, surinkusi mažiausiai taškų iš visų dalyvių.

„Nesitikėjau, – po pergalės žiniasklaidos atstovams teigė naujoji olimpinė čempionė A. Bogotaj. – Paskutinės olimpinės žaidynės man buvo šioks toks košmaras, bet šiandien negalėjau patikėti pati, kaip man gerai sekėsi“.

Daugelio nuostabai, medalio nepavyko iškovoti favorite laikytai japonei Sarai Takanashi, kuri liko ketvirta. Šiuolių su slidėmis legenda yra net 61-ą kartą tapusi FIS šuolių su slidėmis taurės etapų nugalėtoja.

Šuoliuose su slidėmis Slovėnijai sekėsi 2014 m. Sočio žaidynėse, kai Peteris Prevcas buvo iškovojęs bronzą ir sidabrą. Tais pačiais metais Sočio žaidynėse į olimpinę programą buvo įtraukti ir moterų šuoliai.

Visą įtemptą rungties finalą žiūrėkite straipsnio viršuje.