REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
37
G. Žibėnas. (Teodoras Biliūnas/ BNS nuotr.)

Sekmadienio vakarą laikinojoje sostinėje Vilniaus „Rytas“ (16-5) 100:94 (24:21, 21:21, 23:25, 32:27) pranoko Kauno „Žalgirį“ (18-4), taip užsitikrindami tarpusavio pranašumą reguliariajame sezone.

37

Sekmadienio vakarą laikinojoje sostinėje Vilniaus „Rytas“ (16-5) 100:94 (24:21, 21:21, 23:25, 32:27) pranoko Kauno „Žalgirį“ (18-4), taip užsitikrindami tarpusavio pranašumą reguliariajame sezone.

REKLAMA

Po rungtynių „Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas kalbėjo apie įspūdingą Margirio Normanto pasirodymą ir pergalės prieš „Žalgirį“ receptą.

„Sveikinimai žaidėjams, organizacijai ir labiausiai fanams. Pradedant nuo išlydėjimo šiandien iš Vilniaus, sunkiausiu momentu jie nuo mūsų nenusisuko. Mums reikėjo vienų rugntynių atsispirti ir sugrįžti į save, labai tikiuosi, kad tai buvo šios rungtynės. Nėra lengva „Žalgirio“ arenoje laimėti, todėl tai tikrai stipri pergalė. Didžiuojuosi vyrais“, – sakė G.Žibėnas.

Jūsų treniruojamas „Rytas“ prieš „Žalgirį“ turi 5 pergales ir 4 pralaimėjimus. Kaip pats galite paaiškinti savo sėkmės receptą prieš Kauno komandą?

REKLAMA
REKLAMA

Mums lengviau žaisti prieš komandas, kur mes nesame favoritai. Žaidėjai tuomet rungtyniauja savo žaidimą, mėgaujasi juo. Kiekvienas žaidėjas mėgausis žaisdamas 14-15 tūkst. auditorijoje ir nesvarbu, ar tu žaisi namuose, ar išvykoje.

REKLAMA

Gintaras Krapikas sakė, kad nepamiršo Marcuso Fosterio pamojavimo Vilniuje. Panašu, kad ir M.Fosteris to nepamiršo ir dar kartą pamojavo Kauno klubo žaidėjams. Kaip M.Fosteris taip pasikeičia, kad prieš „Žalgirį“ sužaidžia puikias rungtynes?

Nežinau, reikėtų jo klausti. Mes, kaip treneriai, norime jo motyvacijos kiekvienose rungtynėse ir treniruotėse, bet kartais tai gauni, kartais – ne. Jis turi suprasti, kad norėdamas eiti į kitą lygį, jis privalo atsinešti stabilumą į kiekvienas rungtynes.

REKLAMA
REKLAMA

Margiris Normantas sužaidė karjeros rungtynes. Kaip jo pasirodymą galite apibūdinti ir paaiškinti?

Jam turėjau duoti labai daug kreditų rūbinėje, nes jis šiandien žaidė su skaudančia nugarą ir ryte buvo su didžiuliu klaustuku. Vakar treniruotę jis taip pat darė su skausmais, nes kitaip negalėtume treniruotis penki prieš penkis. Jis parodė, iš kurio miesto yra, ką atstovauja. Jis tokių rungtynių tikrai nepraleis.

„Žalgiris“ šiandien turėjo ūgio pranašumą ir ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį. Kaip pavyko atsilaikyti?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turėjome kažkur išeiti iš savo komforto zonos ir kažkaip kitaip stovėti gynyboje. Mūsų tas „trap‘as“ ne visą laiką veikdavo, kažkur pavėluodavome, kažkur nesubauduodavome ir daug taškų praleisdavome. Dabar nusprendėme žaisti vienas prieš vieną ir tiesiog reikėjo atstovėti kaip vyras prieš vyrą. Žaidėjai tai padarė ir kiekvienas žaidėjas įdėjo „extra“, o to ir reikia laimėti tokias rungtynes.

Jeigu neužpuldavote greitai, ilgai laikydavote kamuolį. Atrodo, kad tai pasiteisino. Kaip pavyko įtikinti M.Fosterį, kad jis nemestų ankstyvoje atakos stadijoje?

REKLAMA

Šiandien nebuvo pas mus jokių ego. M.Fosteris yra tas žaidėjas, kuris prisitaikys prie komandos. Jis pats pripažįsta, kad nėra lengva komandos draugams su juo žaisti, bet jis mes tuos metimus, nes tai yra jo toks žaidimo stilius. Jis pripažįsta, kad turi duoti daugiau gynyboje, bet jeigu jis viską darytų, turbūt pas mus nežaistų.

Kiek rungtynių planą keitė tai, kad neturėjote Kendale‘o McCullumo?

Stipriai keitė planą. Kiekvienas žaidėjas mums yra svarbus. K.McCullumas dar būdamas Prancūzijoje ryte prieš rungtynes sirguliavo. Su vaistais atsistatė, bet per didžiąją pertrauką jis visiškai sulūžo, o tai įtakojo ir mūsų rungtynėms Čempionų lygoje. Jis žaidė labai negaluodamas, o kai grįžome, jo liga tik pastiprėjo. Prieš dvi dienas buvo pas daktarus, sakė, kad reikia penkių dienų.

REKLAMA

Kada galėtų sugrįžti Evaldas Kairys?

Jį vešimės į Stambulą, bet ar žais, sužinosime rungtynių dieną.

Ar Gytis Radzevičius buvo visiškai sveikas? Šiandien buvo kiek pasyvus.

Norime iš jo daugiau gynyboje. Jis yra gynybinio stiliaus žaidėjas, bet kai šiandien taip žaidžia Margo, žaisime su tais žaidėjais, kurie tą dieną atrodo geriausiai.

Nors šiandien iškovojote pergalę, bet praleidote 94 taškus. M.Normantas taip pat sakė, kad gynyba neramina. Kur dar komanda stringa gynyboje?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sunku išsireikalauti, kai trūksta trijų žaidėjų. Šiandien turėjome imtis netradicinių veiksmų, kažkur rizikuoti, bet mus Lukas Lekavičius labai baudė su rizikomis. Šiemet esam tokie, kad kai būname prispausti prie kampo, tada reaguojame. Norėtųsi, kad taip nebūtų.

Gal galite plačiau papasakoti apie Jarviso Williamso atsisveikinimą ir kada galima būtų tikėtis papildymo?

Tai jau yra praėjusi istorija, nenorime grįžti atgal. Atsitiko taip, kaip atsitiko, bet kuri komanda pasielgtų lygiai taip pat. Negadinsime žaidėjui karjeros su kažkokiais pranešimais, linkime jam sėkmės ir ieškosime kažko į jo vietą.

REKLAMA

„Žalgiris“ laikomas gynybine komanda ir esate pirmasis klubas, kuris šį sezoną jam įmetėte 100 taškų. Turbūt geriausias planas įvelti juos į puolimo žaidimą?

Kažkiek sutikčiau. Mes, treneriai, kaip užsukti kalbėsime, kad turi būti gynybinės rungtynės, bet šiandien gavosi taip, kad abi komandos pataikė daug tritaškių, buvo daug antrų progų. Taip gavosi, nebuvo rungtynės bėk-mesk stiliumi, bet komandos realizavo savo progas. LKL‘e esame 9 vietoje pagal taiklumą. Mes turime daugiau tų pataikančių žaidėjų, bet šiemet trūko realizacijos ir kokybės.

REKLAMA

Ignas Brazdeikis pelnė vos 4 taškus ir aikštelę paliko su 5 pražangomis. Kaip pavyko jį uždaryti? Komandinėmis pastangomis. Tikrai labai norėjome spaustis, kai jis gauna kamuolį. Žinojome, kad jis turi nusimetimo problemų. Ignas – geras žaidėjas, bet šiandien visi žaidėjai tikėjo paruošta gynybine sistema, kad ir kokia ji keista atrodytų.

„Žalgiris“ nenugali „Ryto“ namuose nuo 2021 m. LKL finalo. Praėjusį kartą, kai laimėjote Kaune, pradėjote pardavinėti kvapukus. Ar dabar kažką pasiūlysite iš „Ryto“ atributikos?

Pasiūlysiu sau ir komandai likti savimi ir alkaniems.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų