Kolumbijoje vykstančio trečiojo pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo moterų 500 m atskiro starto lenktynes penktadienį laimėjo Lietuvos atstovė Simona Krupeckaitė.

Lietuvė, kuriai sekmadienį sukaks 27-eri, finale distanciją įveikė per 33,786 sek. (vid. greitis - 53,276 km/h).

Beje, S. Krupeckaitei priklauso šios rungties pasaulio rekordas - 33,296 sek.

Antrąją vietą užėmė olandė Willy Kanis (33,852 sek.), o trečiąją - Lisandra Guerra Rodriguez (34,479 sek.).

Varžybose dalyvavo 12 dviratininkių.

Bendrojoje pasaulio taurės įskaitoje S. Krupeckaitė, turinti 19 taškų, užima antrąją vietą ir nusileidžia tik 5 taškais daugiau surinkusiai australei Annai Meares.

S. Krupeckaitė kartu su Gintare Gaivenyte pelnė sidabro medalius (34,459 sek.) komandų sprinto rungtyje.

Lietuvės finale nusileido olandėms Yvonne'ai Hijgenaar ir W. Kanis (33,956 sek.).

Atrankos varžybose S. Krupeckaitė ir G. Gaivenytė tarp septynių komandų taip pat buvo antros (34,679 sek.).

Moterų 3 km asmeninio persekiojimo lenktynėse Lietuvos atstovė Vilija Sereikaitė pelnė bronzos medalį (3 min. 34,448 sek.). Ji kovoje dėl trečiosios vietos įveikė kolumbietę Marią Luisą Callę Williams (3.34,649).

Finale amerikietė Sarah Hammer ratu pralenkė kanadietę Tarą Whitten.

V. Sereikaitė atrankos varžybose tarp 11 dalyvių buvo ketvirta (3.36,009).

Pirmąją varžybų dieną - ketvirtadienį - S. Krupeckaitė iškovojo aukso medalį sprinto rungtyje, o vyrų 4 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse bronzos apdovanojimą pelnė Gediminas Bagdonas.