Trečiadienį Monake surengtas 10-asis prestižinės „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapas.

Moterų ieties metimo rungtyje pasirodė ir Liveta Jasiūnaitė, kuriai tai buvo puiki repeticija prieš Europos čempionatą. Lietuvė geriausiu – pirmu – bandymu ietį numetė 59,47 metro (59,47 – 55,57 – 55,04 – 56,20 – 52,42) ir kurį laiką buvo geriausiųjų ketverte, bet vėliau nukrito iki 7-os vietos.

Dar prasčiau sekėsi legendinei čekei Barborai Špotakovai. Pasaulio rekordininkė ir praėjusio „Deimantinės lygos“ etapo antros vietos laimėtoja liko 8-a (57,58 m).

Favoritės statusą pateisino du pasaulio čempionatus iš eilės laimėjusi ir ką tik Sandraugos žaidynių čempione tapo australė Kelsey-Lee Barber. Geriausią sezono rezultatą pasaulyje turinti sportininkė šį kartą ietį numetė 64,50 m. Ji nutraukė japonės Harukos Kitaguchi pergalių seriją „Deimantinės lygos“ etapuose.

Japonė šį kartą liko antra (62,37), o trečią vietą užėmė ką tik Sandraugos žaidynių sidabrą pelniusi australė Mackenzie Little (61,76).

Bendroje „Deimantinės lygos“ įskaitoje pirmauja 23 taškus turinti H.Kitaguchi, kuri jau užsitikrino patekimą į finalinį etapą. Po 14 tšk. turi latvė Lina Mūze ir L. Jasiūnaitė.

L. Jasiūnaitė šiame „Deimantinės lygos“ sezone startavo puikiai – dviejuose pirmuose įskaitiniuose etapuose ji užėmė trečiąsias vietas.

Šių metų pasaulio čempionate L. Jasiūnaitė ietį numetė 63,80 m ir buvo vos per 18 cm nuo sau priklausančio Lietuvos rekordo. Su šiuo rezultatu L.Jasiūnaitė 2022 m. pasaulyje užima 12-ą vietą.

Ieties metikės dalinosi ne tik įskaitinius taškus, bet ir 25 tūkst. JAV dolerių prizinį fondą. Nugalėtojai atiteko 10 tūkst. JAV dolerių, o L.Jasiūnaitė gavo 750 JAV dolerių.