Budapešte (Vengrija) tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas, kuriame į finalą mėgino patekti Andrius Šidlauskas. Deja sportininkas liko 7-tas ir finale jo neišvysime.

Pirmadienį vakare  A. Šidlauskas finišavo per 27:54 sek. ir liko 7-tas, tokio rezultato nepakako, kad sportininkas keliautų į finalą. Plaukikas liko per 0.15 sek. nuo šiemet pasiekto karjeros rekordo (27.29) ir bendroje įskaitoje užėmė 14-tą vietą.

Atrankoje A. Šidlauskas finišavo per 27.62 sek. ir buvo 14-as. Su geriausiu rezultatu į pusfinalių etapą pateko italas Nicolo Martinenghi (26.68 sek.), aplenkęs amerikietį Michaelą Andrew (26.71) bei brazilą Joao Gomesą Juniorą (26.75). Dėl traumos nestartuoja šios rungties pasaulio rekordininkas britas Adamas Peaty (25.95).

Šiemet A. Šidlausko pasiektas karjeros rekordas 50 m plaukime krūtine yra 27.39 sek. Lietuvos rekordas nuo 2015 m. priklauso Giedriui Titeniui (27.20). Ankstesniuose pasaulio čempionatuose A. Šidlauskas 50 m distancijos neplaukdavo.

A. Šidlauskas Budapešte jau dalyvavo 100 m plaukimo krūtine finale, kur užėmė 8-ą vietą.