REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Už senelį, – rankoje spausdama Europos jaunimo (U22) šiuolaikinės penkiakovės čempionato sidabro medalį tarė Elzbieta Adomaitytė. – Kai tik aplankydavo mintys, kad man sunku, kad pasiduodu prisimindavau senelį ir pasakydavau sau, jog esu stipri ir noriu, kad jis manimi didžiuotųsi“.

„Už senelį, – rankoje spausdama Europos jaunimo (U22) šiuolaikinės penkiakovės čempionato sidabro medalį tarė Elzbieta Adomaitytė. – Kai tik aplankydavo mintys, kad man sunku, kad pasiduodu prisimindavau senelį ir pasakydavau sau, jog esu stipri ir noriu, kad jis manimi didžiuotųsi“.

REKLAMA

Jau išvykus į Barseloną, kur vyksta pirmenybės, sportininkę pasiekė žinia, kad senelis, garsus šalies teatro ir kino aktorius Regimantas Adomaitis mirė.

„Prieš išvykdama į čempionatą aplankiau jį ligoninėje, – sunkiai žodžius rinko penkiakovininkė. – Jis pasakė, kad mūsų šeimoje visas užsispyrimas atėjo būtent iš jo, visi Adomaičiai yra užsispyrę. Ir aš užsispyrimą gavau „dovanų“ iš senelio. Jis visada manimi didžiuodavosi, kai nepasiduodavau. Ir tą paskutinį kartą jis man palikėjo niekada nepasiduoti. Tie žodžiai mane vedė į priekį. Kad senelis... Išėjo, sužinojau per fechtavimą. Supratau, kad šios mano varžybos bus skirtos visai mano šeimai. Tegul šis medalis bus simbolinis šviesuliukas už senelį, jo atminčiai“.

Pirmenybių finale lietuvė jojimo rungtyje nepadarė klaidų ir surinko maksimalų taškų skaičių – 300, po fechtavimo į kraitį įkrito dar 230 taškų. Po dviejų rungčių E. Adomaitytė buvo antroje pozicijoje, tačiau situaciją kiek apkartino plaukimo rungtis. Distanciją penkiakovininkė įveikė per 2:27,50 – tai buvo 17-as rezultatas. Prieš paskutinę – „Laser Run“ – rungtį E. Adomaitytė buvo surinkusi 785 taškus ir rikiavosi 9-oje pozicijoje. Atidavusi visas savo jėgas „Laser Run“ rungtyje lietuvė užsitikrino 616 taškus. Iš viso E. Adomaitytė surinko 1401 tašką ir džiaugėsi sidabro medaliu.

REKLAMA
REKLAMA

Auksą iškovojo vengre Rita Erdos (1415 taškų), bronza džiaugėsi Didžiosios Britanijos sportininkė Emma Whitaker (1400 taškų).

„Labai pavargau... Per antrą 600 metrų bėgimą šiandien susimąsčiau, ar galiu. Bėgau ir jaučiau, kaip man sunku, – sakė E. Adomaitytė. – Tačiau prieš kiekvieną šaudymą pradėjau sau galvoje kartoti „šaudymas, šaudymas, susikaupk, aštuntas skaičiukas, pirštas, taikiklis“. O paskutinis bėgimas – visiškas transas. Nieko negirdėjau, nieko nemačiau. Finišas – juoda akyse. Aš nepamenu, kaip pasiekiau finišą. Paskutiniame rate tik girdėjau trenerio Pavelo Makarovo žodžius „Atsiplėšei, atsiplėšei“. Tai tapo mano stimulu bėgti ir apie nieką negalvoti. Atidaviau paskutines savo jėgas. Pavyko, nors klaidelių ir buvo. Mūsų sporte sunku jų išvengti“.

REKLAMA

Priminsime, kad E. Adomaitytė pernai iš Europos ir pasaulio jaunimo čempionatų parvežė bronzos medalius.

Trečiadienį savo pasirodymą pirmenybių individualiose varžybose baigė ir Paulius Vagnorius bei Titas Puronas – vaikinams nepavyko prasibrauti į varžybų finalą.

B pusfinalyje T. Puronas fechtavimo rungtyje surinko 210 taškų, plaukime – 286, „Laser Run“ rungtyje – 668 taškus. Iš viso kaunietis surinko 1164 taškus ir pusfinalyje užėmė 11-ą vietą. P. Vagnorius fechtavime surinko 210, plaukime 281, o „Laser Run“ rungtyje – 641 tašką. Iš viso surinkta 1132 taškai ir užimta 15-a vieta pusfinalyje.

Europos jaunimo (U22) savo jėgas taip pat išbandė ir Nojus Chmieliauskas bei Medėja Gineitytė. Septyniolikmečiui N. Chmieliuskui nepavyko įveikti kvalifikacijos barjero, o aštuoniolikmetė M. Gineitytė į finalą nepateko.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų