26
Lietuva – Serbija (Teodoras Biliūnas/ BNS nuotr.)

Sekmadienio vakarą Lietuvos futbolo rinktinė stojo į dar vieną 2024 m. Europos čempionato atrankos kovą. Deja, kaip ir krepšinyje, taip ir čia lietuviai pripažino serbų pranašumą ir nusileido rezultatu 1:3.

26

17 rungtynių minutę prie lietuvių vartų buvo surengta pirmoji pavojinga ataka. Serbijos futbolininkas pasiuntė kamuolį link vartų, tačiau šis atsitrenkė į virpstą. Visgi po 4 min. pirmąjį savo įvartį pelnė Aleksandras Mitrovičius galva pasiuntęs kamuolį į lietuvių vartus (0:1).

28 min. Lietuvos vidurio gynėjo klaida vos nelėmė antro serbų įvarčio. Bandymas galva perduoti kamuolį vartininkui buvo per silpnas ir proga bandė pasinaudoti Serbijos futbolininkas. Visgi situaciją puikiai perskaitęs E. Gertmonas sustabdė kamuolį.

Po trijų minučių serbų ataka buvo taikli. Lietuvos gynėjo bandymas išmušti kamuolį kuo toliau nuo vartų buvo nesėkmingas. Perdavimo sulaukęs A. Mitrovičius vėl galva nukreipė kamuolį į vartus ir išvedė serbus į priekį 0:2.

Tęsdamas savo įvarčių fiestą A. Mirotičius pelnė ir trečiąjį savo įvartį. Laimei, 45 min. pavyko pasižymėti ir lietuviams. Gytis Paulauskas tiksliai nukreipė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir kėlinio pabaigoje sušvelnino rezultatą 1:3.

Antrajame kėlinyje 55 min. Sergejus Milinkovičius Savičius standartinės situacijos metu atliko smūgį galva, tačiau kamuolys, lietuvių laimei, skriejo virš skersinio.

78 min. aikštėje pasirodęs Eligijus Jankauskas atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolys atsidūrė vartininko rankose. Daugiau nei lietuviams, nei serbams nepavyko sukurti rezultatyvių atakų.

A, tai dar nedaug tada! Ko ne pačioj pradžioj straipsnis?