Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Pavojingam triukui vienas kiečiausių pasaulio skraiduolių ruošėsi visus metus.

Pavojingam triukui vienas kiečiausių pasaulio skraiduolių ruošėsi visus metus.

REKLAMA

Vienas kiečiausių pasaulio skraiduolių (tų kurie naudoja lietuviško atitikmens vis dar neturintį WINGSUIT) Sebastián Álvarez tapo pirmuoju žmogumi pasaulyje, įskridusiu į veikiančio ugnikalnio kraterį ir iš jo išskridusiu. Kita vertus, iki atrasdamas šią sporto šaką, Álvarez dirbo karo pilotu, tad su sėkmingais skrydžiais jis problemų neturi.

REKLAMA

Triukui bet kuris ugnikalnis netiko. Tam, kad fizinis manevras būtų įmanomas, reikėjo specifinio kraterio diametro. O tam, kad būtų patenkintas Álvarez siekis parodyti žiūrovams savo gimtinę, reikėjo, kad ugnikalnis būtų pietinėje Čilėje. Villarrica atitiko visus reikalavimus, o jį supantis peizažas netgi pranoko lūkesčius.

Álvarez prie ugnikalnio praleido ištisus mėnesius – kvėpuodamas siera atsiduodančiu oru, stebėdamas dūmų stulpus, oro slėgį, vėjo greitį ir ugnikalnio apylinkes. Tam, kad įsitikintų, jog jo triukas – nusileisti žemiau kraterio ribų, o tada išskristi lauk viršun – yra įmanomas, jis atliko daugybę skaičiavimų. Tačiau skrydžiui sportininkas pasiryžo tik tada, kai pajuto, kad ugnikalnis suteikė jam leidimą. „Pajaučiau harmoniją“, – prisimena jis.

REKLAMA
REKLAMA

Savaime suprantama, laiko skirta buvo ne tik teorijai. Besiruošdamas legenda tapsiančiam projektui, mūsų skraiduolis atliko daugiau nei 500 šuolių Europoje ir Pietų Amerikoje. Na, o tuomet atėjo metas lipti į sraigtasparnį, įsitikinti, kad šuoliui pasirinktas tinkamas kampas ir šokti žemyn. Beje, skrisdamas lauk iš kraterio Álvarez pasiekė net 180 km/h greitį.

Dani Román, šio projekto operatorius, avantiūrą apibūdino taip: „Jeigu nieko nesupranti apie sklandymą su „wingsuit“, tai Sebastián įskrido į atvirą ugnikalnio kraterį, nusileido beveik dešimt metrų žemiau jo ribų, ir išskrido lauk. Tik su savo kūnu ir sparnuotu kostiumu. Be jokių variklių.“

„Šio ugnikalnio pavadinimas išvertus iš Mapuche kalbos reiškia „velnio namai“. Jaučiausi, lyg krisčiau tiesiai į pragarą. Tačiau tuo pat metu, laukiau šios akimirkos, norėjau ją išgyventi ir išskristi lauk. Tai buvo vienas baisiausių ir keisčiausių dalykų, ką esu patyręs savo gyvenime. Man reikėjo kalbėti su ugnikalniu, nes ugnikalnis daro, ką nori, o jei aš padaryčiau bent vieną klaidą, būčiau ten, pragare, ir likęs“, – įspūdžiais dalinosi Álvarez.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų