24
Stephenas Curry ir Kevinas Durantas (nuotr. SCANPIX)

Oklando „Warriors“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą šio sezono NBA atkrintamosiose. „Warriors“ ketvirtosiose finalo rungtynėse svečiuose 116:137 (33:49, 35:37, 28:29, 20:22) nusileido Klivlando „Cavaliers“. Pastaroji sušvelnino serijos rezultatą – 1:3.

24

Rungtynes taikliu tritaškiu pradėjo J. R. Smithas (3:0). 3-ąją minutę, po Kevino Love’o dvitaškio, „Cavaliers“ pirmąkart įgijo dviženklę persvarą (16:5). Šeimininkai po fantastiškai rezultatyviaus pirmojo kėlinio pirmavo 49:33.

Klivlando krepšininkai po dviejų kėlinių buvo netoli šimtojo taško – 86:68. 86 taškai per rungtynių pusę – visų laikų NBA atkrintamųjų varžybų rekordas.

„Cavaliers“ dominavimą tęsė ir po pertraukos. NBA čempionai pirmavo nuo rungtynių starto iki finišo.

„Warriors“ komanda 39-ąją minutę buvo sumažinusi deficitą iki 11-os taškų (104:115). Tačiau skirtumas paskutinę mačo minutę pasiekė rekordinę ribą – 24 (113:137).

Šeimininkai pasinaudojo „Warriors“ ginklu – fantastiškai atakavo iš toli. Tikslą pasiekė 24 metimai iš 45 (53 procentai). Oklando krepšininkai pataikė 11 iš 39 (28 proc.). 24 tritaškiai per mačą – NBA visų laikų rekordas.

„Cavaliers“: Kyrie Irvingas 40 (15/27 metimų, 7 atkovoti kamuoliai), LeBronas Jamesas 31 (11/22 met., 6/10 baudų, 11 rezultatyvių perdavimų, 10 atk. kam.), Kevinas Love’as 23 (6/8 tritaškių, 5 atk. kam.), J. R. Smithas 15 (5/9 trit.).

„Warriors“: Kevinas Durantas 35 (9/22 met., 15/16 baud.), Draymondas Greenas 16 (6/16 met., 14 atk. kam.), Stephenas Curry 14 (10 rez. perd., 5 atk. kam.), Klay Thompsonas 13, Shaunas Livingstonas 10 (5/7 met.).

„Cavaliers“ sušvelnino serijos rezultatą – 1:3. Penktosios rungtynės vyks antradienį Oklande.

Nutrūko rekordinė „Warriors“ pergalių serija. Oklando krepšininkai šio sezono atkrintamosiose buvo laimėję 15 rungtynių iš eilės. To per visą istoriją nebuvo pavykę padaryti nė vienai NBA komandai.

„Warriors“ pirmajame etape 4:0 nugalėjo Portlando „Trail Blazers“, antrajame – Jutos „Jazz“, o Vakarų konferencijos finale – San Antonijo „Spurs“.

„Cavaliers“ antkrintamųjų starte 4:0 eliminavo Indianos „Pacers“, vėliau – Jono Valančiūno Toronto „Raptors“, o Rytų konferencijos finale – 4:1 Bostono „Celtics“.

Oklando ekipa (67 pergalės / 15 pralaimėjimų) – reguliariojo sezono nugalėtoja. Klivlando krepšininkai (51/31) Rytuose buvo antri.