35-erių Nyderlandų greitojo čiuožimo legenda Ireen Wust antradienį savo įspūdingą medalių kolekciją papildė dar vienu apdovanojimu.

I.Wust kartu su Marijke Groenewoud ir Irene Schouten laimėjo moterų greitojo čiuožimo persekiojimo lenktynių mažąjį finalą. Jame olandės distanciją įveikė per 2 min. 56.86 sek. ir 1.80 sek. aplenkė Rusijos olimpinio komiteto (ROC) ekipą.

I.Wust tai buvo antras medalis Pekine. Prieš tai ji laimėjo auksą 1500 m distancijoje. Olandė skinti olimpinius medalius pradėjo dar 2006 m. Turine. Ji jau penkiose olimpinėse žaidynėse iš eilės iškovojo bent po vieną apdovanojimą.

Per karjerą I.Wust jau turi 6 olimpinius aukso, 5 sidabro ir 2 bronzos medalius. Pagal laimėtų medalių skaičių (13) ji jau pavijo Norvegijos biatlono legendą Ole Einarą Bjoerndaleną (8 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos). Tiesa, norvegas rikiuojasi aukščiau dėl didesnio aukso medalių skaičius.

Absoliuti lyderė ir toliau yra norvegė Marit Bjoergen. Slidininkė per karjerą laimėjo 8 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos medalius.