84
„Rytas“ – „Žalgiris“ (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus „Jeep“ arenoje įvyko ketvirtosios LKL finalo serijos rungtynės. Įtampą iki pat paskutinės sekundės išlaikęs mačas baigėsi Vilniaus „Ryto“ pergale, kuris 69:68 įveikė Kauno „Žalgirio“ krepšininkus ir vėl išlygino serijos rezultatą.

84

Šiuo metu serijos iki trijų pergalių rezultatas yra lygus – 2:2. Paskutines ir lemiamas rungtynes komandos sužais Kauno „Žalgirio“ arenoje šeštadienį.

Vienas pagrindinių vilniečių pergalės faktorių buvo komandos lyderis Marcusas Fosteris. Vangiai rungtynes pradėjęs krepšininkas iššovė paskutiniame kėlinyje ir paskutinėmis sekundėmis pataikęs lemiamus du taškus išplėšė savo komandai pergalę.

„Parodėme tai, ko neparodėme visus metus. Parodėme, kad galime padaryti mažus dalykus, kurie lemtų pergalę ir sustabdytų juos nuo to, ką nori padaryti“, – po rungtynių kalbėjo jis.

„Ryto“ gynėjas teigė, kad šios rungtynės parodė visiškai kitokį Vilniaus ekipos veidą, o dabar svarbiausia yra paskutines jėgas atiduoti mače šeštadienį.

Kas dėjosi tavo galvoje paskutinės atakos metu?

Iš tikrųjų tiesiog galvojau, kaip pelnyti taškus. Kai pamačiau Isaiah Taylorą artėjant, žinojau, kad turiu tai padaryta. Tomas Dimša irgi buvo šalia, bet žinojau, kad pelnysiu tuos taškus.

Buvai labai liūdnas pirmoje rungtynių pusėje, palikai atsarginių suolelį, trenkei durimis. Kaip sugebėjai sugrįžti į rungtynes?

Buvo daug nervų, tačiau turėjau persigrupuoti. Iš tikrųjų, tai išmokau iš savo žmonos. Ji man sako, kad aš labai konkurencingas, visada noriu laimėti ir gerai pasirodyti, todėl turiu kartais atsitraukti, pabūti vienas, atsipalaiduoti ir pakvėpuoti.

Turėjau tiesiog išeiti, buvau labai nusivylęs savimi, bet turėjau grįžti. Tai buvo mano nusivylimas pačiu savimi.

Evaldas Kairys šiandien buvo labai svarbus faktorius?

Taip, jis mums labai padeda visą sezoną. Jis vis gerėja, labiau lyderiauja. Smagu turėti jį komandos gretose.

Turėjai 4 taškus po trečio kėlinio, tačiau pelnei 10 ketvirtame. Kaip jauteisi paskutiniame ketvirtyje?

Stengiausi žaisti ir būti agresyvus. Stengiausi provokuoti kontaktą. Iš tikrųjų, mano tritaškiai nekrito, jie mane puikiai dengia ir nepalieka vieno. Turėjau būti agresyvus ir rasti būdų kaip pelnyti taškus.

Ką naujo šiandien išmokai apie savo komandos pasiryžimą laimėti?

Mes turime būti pasiryžę, tai lemia tai, kad laimime tokius mačus. Jie yra TOP-8 komanda Eurolygoje, jie jau yra buvę tokiose situacijose anksčiau. Mes turėjome atsinešti visai kitokį mentalitetą nei jų, kad laimėtume. Net ir tada, kai atsilikinėjome.

Kaip manai, kodėl nepataikei daug metimų iš toli?

Tai tiesiog viena iš tų dienų man. Atrodė, kad dauguma metimų, kuriuos mečiau, skrido taikliai, bet dalis tiesiog išsisuko. Tikiuosi, kad tai reiškia, kad greitai turėsiu žaidimą su geru tritaškių pataikymu.

Kas bus pagrindinis faktorius kitame mače?

Panašu, kad trečiasis kėlinys yra pagrindinis faktorius. Viskas šioje serijoje keičiasi trečiame kėlinyje ir tai nustato rungtynių toną. Mes neperėmėme iniciatyvos trečiame kėlinyje, bet mes pakeitėme žaidimą. Manau, kad tai bus labai svarbu ir šeštadienio rungtynėse.

Šios rungtynės buvo karas dėl titulo nuo pat pirmos minutės. Ar liko jėgų kitoms rungtynėms?

Žinoma. Apie tai mes kalbame visą sezoną. Mes norime laimėti čempionatą ir turime 40 min. tai padaryti. Dabar niekas kitas nesvarbu. Mes turime kovoti ir turime stengtis laimėti. Mes turime išsiakinti, kaip nugalėti Kaune.

Ką galėtum pasakyti apie savo ryšį su „Ryto“ fanais ir atmosferą šiandien?

Fanai yra tiesiog nuostabūs. Pamačiau juos jau pirmąją dieną, kai klubas paskelbė, kad prisijungiau. Ta meilė, kurią gavau iš sirgalių, kurią gaunu, kai būnu mieste, jie nuolat rodo dėmesį man.

Nesvarbu, ar mes laimime, ar pralaimime. Mes beveik pralaimėjome, tačiau jie vis tiek būtų palaikę mus. Man pasisekė, kad galiu žaisti tokiame klube.

Kas sulauks daugiau spaudimo?

Manau, kad abi komandos. Svarbiausia tik tai, kuri komanda geriau žaidžia ir yra stipresnė. Ir mes, ir jie norime laimėti, todėl spaudimas yra abiem komandoms.

Ar manote, kad įgavote pagreitį?

Vienintelis būdas, kaip galime išlaikyti tą pagreitį, tai nukauti juos jau pirmajame kėlinyje.

Kas vyksta tarp tavęs ir Igno Brazdeikio?

Aš sakiau, kad esu labai konkurencingas. Esu aikštėje ir jei tu vilki kitos spalvos marškinėlius, aš tavęs nemėgsiu. Kai baigsis serija, galbūt galėsime susėsti, pavakarieniauti, bet dabar yra tiesiog konkurencija. Jeigu jis nori kalbėti nesąmones, aš irgi galiu tai daryti.

Tikiuosi, kad kitos rungtynės bus smagios.