Pirmąja FIBA Čempionų lygos finalo dalyve tapo Tenerifės „Lenovo“, šį sezoną dukart įveikusi ir Vilniaus „Rytą“.

Turnyro favoritė pusfinalyje 78:71 (20:13, 22:20, 17:18, 19:20) palaužė Holono „Hapoel“.

„Lenovo“ diktavo sąlygas nuo pat mačo pradžios – pirmame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą ir persvarą išlaikė ilgai.

Ispanijos klubas lemiamą kėlinį pradėjo turėdamas 8 taškų pranašumą ir jį saugojo pusę ketvirčio, bet tada varžovai pakilo į šturmą.

Joe Raglandas ir Rafaelis Menco smeigė po tritaškį, o „Hapoel“ spurtavo 11:0, taip 37-ąją mačo minutę pirmą kartą išsiverždami į priekį – 69:68.

Vis tik į tai „Lenovo“ sureagavo Giorgio Šermadini ir Marcelinho Huertaso taškais – per likusį laiką Tenerifės ekipa varžovams leido sukrapštyti vos du taškus, o patys sėkmingai realizuodami baudų metimus įsirašė pergalę 78:71.

Nugalėtojus į priekį vedė veteranas M. Huertas, pelnęs 17 taškų (8/14 dvit., 1/2 baud.), atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 23 naudingumo balus.

Primename, kad „Lenovo“ varžėsi vienoje „Top 16“ etapo grupėje su „Rytu“ ir vilniečius dukart įveikė – namie 89:75, o išvykoje 83:64.

„Hapoel“: J. Raglandas 22, R. Menco 15, Ch. Johnsonas 13.

„Lenovo“: M. Huertas 17 (9 rez. perd.), G. Šermadini 14, F. Guerra 9, A. Doornekampas, K. Wiltjeras, J. Sastre ir B. Fitipaldo po 8.