Rusų lengvaatlečiai prašo šalies valdžios pagalvos, Lasickienė galvoja išvykti

Marija Lasickienė kartu su kitais įžymiais Rusijos lengvaatlečiais – Sergejumi Šubenkovu ir Anželika Sidorova – praėjusią savaitę parašė laišką šalies prezidentui Vladimirui Putinui.

Šiuo laišku prašoma pagalbos šalies lengvajai atletikai, kuri atsidūrė itin sunkioje padėtyje. Rusijos lengvosios atletikos federacija (RUSAF) yra gavusi apie 10 mln. JAV dolerių dydžio baudą dėl dopingo skandalų ir jų dangstymo.

Pagal dabartinę situaciją Rusijos lengvaatlečiai į Tokijo olimpiadą galėtų vykti tik kaip neutralūs atletai. Anksčiau skelbta, kad tokių neutralių lengvaatlečių iš Rusijos olimpinėse žaidynėse galės būti ne daugiau nei 10, o dabar aiškėja, jog net ir toks skaičius gali būti nepasiektas.

Tarptautinė lengvosios atletikos asociacija pagrasino rusams, kad nebesuteiks jiems neutralių atletų statuso, jei ki liepos 1 d. nebus sumokėta bent 5 mln. JAV dolerių iš jiems skirtos baudos.

Visgi, iš šio laiško didesnės naudos nebuvo. Liepos 1 d. praėjo, o pasaulio lengvosios atletikos federacijos sąskaita nepapilnėjo. Pranešta, kad rusai nesumokėjo baudos, nes tiesiog neturi tam finansinių išteklių.

Geriausia kelių pastarųjų metų pasaulio šuolininkė į aukštį M. Lasickienė pripažino, kad ši situacija jai jau atsibodo. Rusė netgi užsiminė apie pilietybės keitimą tam, kad galėtų toliau dalyvauti aukščiausio rango varžybose.

„Įvertindama dabartinę situaciją, galiu imtis visų įmanomų veiksmų, tarp jų – pasitraukimas iš Rusijos rinktinės. Man jau atsibodo tos nesąmonės, kurios vyksta paskutinius penkerius metus. Rusijos sporto funkcionierių neveiksnumas ir nebaudžiamumas man jau įgriso“, – sakė M. Lasickienė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų