15
 „Žalgiris“ – „Wolves“  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Sekmadienio vakarą dėl paskutinės vietos KMT finalo ketverte susikovė Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Wolves“ ekipos. Po įtemptos kovos rungtynės baigėsi rezultatu 82:82 (23:26; 21:22; 21:18; 17:16) ir kauniečiai taip užsigarantavo bilietą į KMT finalo ketvertą.

15

Primename, kad norėdami patekti į pusfinalį „Wolves“ sekmadienio vakarą Kaune turėjo panaikinti 19 taškų deficitą atsakomosiose Citadele KMT ketvirtfinalio serijos rungtynėse su „Žalgiriu“, tačiau to įgyvendinti jiems nepavyko. Būtent todėl nebuvo žaidžiamas ir pratęsimas.

Pirmieji taškus po išprovokuotos pražangos pelnė svečiai, tačiau netrukus dėjimu iš viršaus jiems atsakė Laurynas Birutis. Pirmoje kėlinio pusėje nei viena komanda per daug neišsiskyrė ir abi keitėsi rezultatyviomis atakomis. Įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė vos 1 taškas (14:13) ir vyko įnirtinga kova. Kėlinio pabaigoje į priekį veržtis pradėjo svečiai ir galiausiai į antrąjį kėlinį keliavo pirmaudami 3 taškais (23:26).

Vos prasidėjus antrajam kėliniui svečiai pradėjo dar labiau tolti, o „Žalgirio“ vyriausias treneris Andrea Trinchieri buvo priverstas imti „vandens pertraukėlę“. Po pasitarimo žalgiriečiai susiėmė ir ėmė mažinti savo atsilikimą kol įpusėjus kėliniui jau išsiveržė į priekį minimalia persvara (33:32). Galiausiai kėlinys baigėsi vėl pirmaujant svečiams (44:48).

Po ilgosios pertraukos žalgiriečiai norėjo priartėti prie svečių ir prabėgus beveik 4 kėlinio minutėms jiems pavyko persverti rezultatą savo naudai (55:54). Vėliau vyko kova taškas į tašką, tačiau galiausiai į lemiamą kėlinį komandos keliavo pirmaujant svečiams (65:66).

Nors ketvirtajame kėlinyje vyko apylygė kova, tačiau svečiams nepavyko atsikratyti praėjusiose rungtynėse įgyto deficito.

„Žalgiryje“ geriausi buvo vidurio puolėjai – Kevarrius Hayesas ir Laurynas Birutis. Abu jie pelnė po 14 taškų ir atkovojo po 4 kamuolius. Amerikietis surinko 23 naudingumo balus, o lietuvis – 20.

Įspūdingą pasirodymą surengė J. Tayloras, kuris pelnė 21 tašką, atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus.

Vasario 17-18 dienomis namuose „Žalgiris“ ir vėl gins Citadele KMT titulą, kuris Kauno nepalieka nuo 2020-ųjų.

Citadele KMT pusfinalyje, kuris vyks vasario 17 d. (šeštadienį), kauniečiai kausis su „Šiaulių“ krepšininkais.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis, Keenanas Evansas ir Kevarrius Hayesas po 14, Rolandas Šmitas 12, Tomas Dimša 7.

„Wolves“: Jeffery Tayloras 21, Eigirdas Žukauskas 16, Kristupas Žemaitis 11, Arnas Beručka 10, Tre'shawnas Thurmanas 7, Regimantas Miniotas 6.

Tiesa, prieš pat išvyką į Kauną „Wolves“ klubas paskelbė, kad ir komandos pasitraukė vyriausiojo trenerio pareigas ėjęs Kęstutis Kemzūra.

„Žengti šį žingsnį buvo nelengva. Vis tik, mūsų pastarojo laikotarpio komandos žaidimas netenkino nei trenerių štabo, nei klubo vadovų, o rezultatai niekaip neatspindėjo jos galimybių. Esame įsitikinę, kad komanda gali žaisti kur kas geriau. Todėl, kalbėdami su K. Kemzūra, priėjome prie bendros nuomonės, kad pokyčiai yra reikalingi, kad komanda eitų į priekį. Dėkojame jam už profesionalų darbą bei istorines klubui pergales tiek šalies čempionate, tiek Europos taurės turnyre ir linkime pačios didžiausios sėkmės ateityje“, – sprendimą aiškino „Wolves“ sporto direktorius Donatas Zavackas.

Primename, kad „Wolves“ sekmadienio vakarą Kaune sieks panaikinti 19 taškų deficitą atsakomosiose Citadele KMT ketvirtfinalio serijos rungtynėse su „Žalgiriu“.