Romualdas Brazauskas mūru stoja už kritikuojamus finalo teisėjus: akivaizdžių klaidų nebuvo

Lietuvos krepšinio lygos generalinis direktorius Romualdas Brazauskas, anksčiau pasiekęs didelių aukštumų su švilpuku aikštėje, mūru stojo už Karaliaus Mindaugo taurės finale teisėjavusius arbitrus. Šie gi sulaukė aštrios kritikos iš „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ trenerių.

47

Spaudos konferencijoje Šarūnas Jasikevičius tiesiai šviesiai kalbėjo apie dvi nereikalingas pražangas, kurias teisėjai skyrė Pauliui Jankūnui ir taip išmušė vieno svarbiausių kauniečių žaidėjų agresyvumą. Tuo tarpu Tomas Pačėsas neįvardydamas pavardėmis, bet aiškiai davęs suprasti, kad Eurolygoje vos po kartą ar du šį sezoną teisėjavę Tomas Jasevičius ir Jurgis Laurinavičius finale priėmė neadekvačius sprendimus. Ir tai galima buvo pamatyti iš trenerio reakcijos.

LKL generalinis direktorius su dviejų pajėgiausių Lietuvos komandų strategais nebuvo linkęs sutikti. „Mano kaip specialisto akimis teisėjavo labai gerai. Aišku, buvo kelios klaidelės, bet be tokių klaidelių nebūna nė vienerių rungtynių. Akivaizdžių teisėjų klaidų nebuvo ir tai svarbiausia“, - teigė jis.

REKLAMA

– Su šviežia galva galite pažvelgti į savaitgalį vykusį Karaliaus Mindaugo turnyrą ir įvertinti. Ar jis pavyko?

– Sunku save vertinti, bet esame labai patenkinti Karaliaus Mindaugo taurės turnyru. Kiek girdėjome ir skaitome viešoje erdvėje, atsiliepimai taip pat pozityvūs. Po kiekvieno renginio išsaugome pastabas, patarimus ir stengiamės daryti geriau.

– Teko girdėti nusiskundimų dėl įtempto grafiko ir per didelio krūvio. Trys dienos rungtynių iš eilės gal per daug?

– Visiems vienodos sąlygos. Ispanijoje vyksta truputį kitaip. Mes gal irgi norėtume daryti ne daugiau dviejų rungtynių darbo dieną, žmonėms sunku ateiti, bet negalime sudaryti kažkam patogių sąlygų ir suteikti papildomą dieną poilsio. Komandos būtų dėl to nepatenkintos.

– Žiūrovų tikrai susirinko daugiau nei praėjusiais metais taurės turnyre. Ar finansiniu atžvilgiu taip pat buvote pranašesni?

– Apie finansus anksti kalbėti. Neturime galutinių rezultatų, bet žiūrovų skaičius pranoko mūsų lūkesčius. Ypač pusfinalių dieną, kai nebūdavo daug žiūrovų, o šįkart „Siemens“ arenos apatinė dalis buvo beveik pilna. Pirmą turnyro dieną tiek ir tikėjomės – 1,5 – 2 tūkst. sirgalių. Daugiau ir negalėjo būti. Žmonėms gal ir sunku tris dienas iš eilės skirti visą savo laisvalaikį krepšiniui. Didžioji dalis renkasi finalinę dieną. Gal ne visi ir išgali tris dienas pirkti bilietą.

– Finalo dvikova pasižymėjo itin kieta kova, dėl kurios kritikos negailėta ir teisėjams. Kaip teisėjavimą vertinate jūs?

– Mano kaip specialisto akimis teisėjavo labai gerai. Aišku, buvo kelios klaidelės, bet be tokių klaidelių nebūna nė vienerių rungtynių. Akivaizdžių teisėjų klaidų nebuvo ir tai svarbiausia.

Šarūnas Jasikevičius kaltino teisėjus dėl dviejų „papildomų“ pražangų Pauliui Jankūnui, kurios išmušė jo agresyvumą, Tomas Pačėsas prakalbo apie būtinybę LKL atkrintamosiose varžybose kviestis teisėjus ir užsienio. Ar jų kalbos turi pagrindo?

– Kiekvienas išreiškia savo nuomonę, žiūri iš savo varpinės. Savo nuomonę išsakiau ir tik patvirtinu.

REKLAMA

– Ar keisite turnyro formatą kitais metais. Ar jau patvirtinta kitų metų Karaliaus Mindaugo taurės turnyro vieta?

– Formatas tikrai pasiteisino. Kažką patobulinti šiai dienai? Nematau, ką dar galima būtų sugalvoti. Dėl vietos – Kauno „Žalgirio“ arena viena iš kandidačių. Vieta dar nėra patvirtinta. Eilėje taip pat yra Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys. Tai – didžiosios arenos, kurios reikalingos tokiam didžiuliam renginiui. Nieko neįžeidžiant negalime važiuoti į sales, kurios neatitinka aukščiausio lygio reikalavimų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų