Lietuvos vyrų futbolo rinktinė bemaž ketverius metus negalėjo iškovoti pergalės oficialiose  rungtynėse, bet šis badas baigėsi vėlų pirmadienio vakarą.

Šalies nacionalinė komanda UEFA Tautų lygos C grupėje išvykoje dėka Donato Kazlausko įvarčio 1:0 palaužė Albanijos rinktinę.

Tai lietuviams buvo pirmoji pergalė nuo pat 2016-ųjų metų spalio 11 dienos, kai 2:0 buvo įveikta Malta

Po rungtynių kalbėjęs rinktinės treneris Valdas Urbonas neslėpė emocijų ir džiaugsmo bei tikisi, kad nuo šios dvikovos pavyks atsispirti.

„Džiaugiuosi tokia svarbia iškovota pergale – Lietuva po ilgos pertraukos nugalėjo oficialiose varžybose. Visų pirma, reikia pasveikinti pačius žaidėjus, kurie atidavė visą širdį ir tikėjo tuo, ką darė aikštėje, tas, manau, ir yra svarbiausia. Taip pat noriu padėkoti tiems, kas mus palaikė ir laukė tos pergalės. Tikrai jautėme tą palaikymą.

Po pralaimėjimo Kazachstanui reikėjo imtis tam tikrų korekcijų. Buvo tam tikra baimė, kad žaidėjai gali neatsistatyti  fiziškai, bet žaidimas ir jo turinys viršijo lūkesčius. Tikrai laikėmės plano ir išmušėme albanus iš jiems būdingo žaidimo. Viską vainikavo mūsų įvartis antrame kėlinyje. Paskui dar turėjome vieną-kitą progą padidinti savo persvarą, o Albanija labai kažkuo, išskyrus baudos smūgį, kur puikiai mūsų vartininkas sužaidė ir neįsiminė“, – tęsė strategas

Kitas rungtynes Lietuva žais spalio 11 dieną LFF stadione, kur susitiks su Baltarusijos rinktine.

„Ši pergalė atstatė status quo grupėje, dabar visos komandos turi po lygiai taškų. Apie mūsų pretenzijas, galimybes ir lūkesčius spręsis pagal ateinančias dvejas rungtynes, kurias žaisime spalio mėnesį namie su Baltarusija ir su Albanija. Tai manau, kad po tų mačų bus galima kažkokias didesnes išvadas padaryti“, – sakė V. Urbonas.