Rimantas Grigas apie moterų krepšinio rinktinę: „Komanda nėra tokia nepajėgi, kad nepasiektų rezultato“

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) antradienį taip pat pristatė naująjį moterų rinktinės strategą, kuriuo tapo buvęs Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris, įvairių jaunimo rinktinių bei Baltarusijos moterų rinktinės treneris Rimantas Grigas.

„Per konferenciją pristačiau jo trenerio karjerą, pagrindinius pasiekimus. R. Grigas pristatė savo matymą, darbą su moterų krepšinio rinktine, atsakė į klausimus ir bendru sutarimu buvo išrinktas moterų krepšinio rinktinės treneriu“, – apie R. Grigo paskyrimą kalbėjo Vydas Gedvilas.

Paklaustas apie dabartinę situaciją, R. Grigas pritarė, kad šiuo metu ji yra pakankamai prasta ir reikia daryti reformas.

„Aš galvoju, kad nė vieno netenkina dabartinė padėtis. Į dabartį žiūrių kaip ir kiekvienas sirgalius bei krepšinio specialistas – dabartis yra liūdna. Bendromis jėgomis reikia telkti visas pajėgas ir viską daryti, kad moterų krepšinis atgytų ir pasiektų tas aukštumas, kurias turėjo kažkada. Šiai dienai moterų krepšinio lygoje yra mažas skaičius komandų, daug mergaičių krepšinio centrų nebefunkcionuoja.

Rinktinę sudaro visa piramidė – piramidės viršus yra rinktinė. Kaip dirba apačia, kaip dirba visa sistema, toks daugiau mažiau yra ir rezultatas. Aš galvoju, kad atėjus šitai vadovybei, didelį dėmesį sutelks moterų krepšiniui ir mergaičių ruošimui, nes sporto mokyklose sunku surinkti mergaites, kad jos eitų į krepšinį.“

Jau netrukus Lietuvos moterų rinktinė turės kovoti dėl patekimo į 2023 metais vykstantį Europos čempionatą. Pirmoji Lietuvos varžovė lapkričio 11 d. bus Suomijos moterų krepšinio rinktinė. Kita dvikova lauks lapkričio 13 d., kuomet lietuvaitės stos į kovą su Europos vicečempionėmis ir olimpinių žaidynių bronzos medalių nugalėtojomis prancūzėmis.

„Pasiruošimo planas toks ir bus – susirenki trims dienoms pasiruošimui ir iškart į kovą. Aš bandysiu studijuoti tai, ką jos žaidė, ką mes dar galime pridėti. Ypač rungtynės su serbėmis pasirodė visos silpnosios mūsų rinktinės vietos. Jeigu mums pavyks pataisyti principus prieš spaudimą, viskas bus gerai. Atrodo, gerai žaidžiame, bet duoda agresyvią gynybą, neduoda priimti kamuolio ir lūžta puolimas. Visumoje – komanda nėra tokia nepajėgi, kad nepasiektų rezultato.

Vyresnės žaidėjos turėtų įnešti didesnį indėlį. Jos turėtų gauti daugiau kamuolių. Reikės žaisti taip, kad Gintarė Petronytė nestatytų vien užtvarų ir per aštuonias atakas kamuolį gautų vos kartą. Tai irgi nenormalu, jei žaidžiame su vidurio puolėja, ypač vyresnio amžiaus. Kiekviena išėjusi žaidėja turės padaryti savo darbą“, – apie pasiruošimą ir didesnį žaidėjų indėlį kalbėjo R. Grigas.

REKLAMA

Naujasis moterų krepšinio rinktinės vairininkas trumpai užsiminė apie tai, kad trenerių štabe gali likti treneriai iš Manto Šerniaus štabo, tačiau pridūrė, kad reikės remtis ir krepšininkų nuomone.

„Gal rinktinėje liks ir tie patys nariai, jeigu jų pageidaus žaidėjos. Į rinktinę reikėtų įtraukti ir jauną trenerį, kuris galėtų semtis patirties bei siūlyti naujesnes, švaresnes mintis. Negana to, jaunas strategas galėtų pasiūlyti naujų sprendimų, dalykų. Kuo geresnis kolektyvas – tuo geresnis rezultatas. Visa komanda turi būti vienas bendras kumštis. Mes (tiek žaidėjos, tiek treneriai – aut. past.) turime rasti bendrą kalbą.“

Paklaustas apie tai, ar R. Grigas ruošiasi kalbėtis su rinktinės žaidėjomis, atsakė, kad pirmoji, su kuria kalbėsis, bus rinktinės kapitonė G. Petronytė: „Visų pirma – su komandos kapitone. Tai būtų pirmas pokalbis. Kokia jos vizija. Aš irgi esu naujas darinys komandoje, nors ir komanda yra, bet pasikeitė treneris. Paskui pakalbėsime su visa komanda, kolektyvu.“

Taip pat R. Grigas išskyrė, kad moterų krepšinyje ypač svarbi psichologija ir žmogiškasis santykis.

„Merginos yra ne vyrai – merginoms lemia daug santykiai ir bendravimas. Ypač asistentų. Tai yra didelis dalykas. Gal vyrams pašaliniai dalykai nelemia rezultatui, bet merginoms tai daug lemia. Jeigu viskas yra gerai – jos gali pasiekti bet kokį rezultatą ir eis keliais, dirbs, sieks. Gal ir praloš, bet praloš didelėje kovoje, o ne būdamos abejingos. Į tą trenerių štabą turi įeiti ir žaidėjų nuomonė.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų