Lietuvos krepšinio rinktinė tęsia pasiruošimą artėjančiam pasaulio čempionatui. Pirmadienio vakarą Kazio Maksvyčio auklėtiniai antrą kartą susitiko su Suomijos rinktine ir pasinaudojo proga atsirevanšuoti. Sausakimšoje arenoje Klaipėdoje kontrolines rungtynes žaidę lietuviai 84:80 (24:25; 21:18; 18:19; 21:18) šventė pergalę.

Lietuvių taškų sąskaitą atidarė Eimantas Bendžius, kuris taikliai smeigė iš toli. Pirmojo ketvirčio metu lietuviai neturėjo didelių problemų, o suomiai normalų žaidimo ritmą įgavo tik įpusėjus kėlinio laikui. Nors didžiąją kėlinio dalį lietuviai buvo priekyje baigiantis laikui pasipylė Lietuvos rinktinės krepšininkų klaidos, kurios leido suomiams išsiveržti į priekį (24:25).

Pirmojo kėlinio pabaigoje prasidėję klaidos persekiojo lietuvius ir antroji pradžioje, tačiau įpusėjus kėliniui pavyko jų atsikratyti. Lietuviai ne tik atsikratė klaidų, bet ir žaidė kaip iš natų ir buvo išsiveržę į priekį 7 taškais (43:36). Visgi, baigiantis kėliniui savo pranašumą Kazio Maksvyčio auklėtiniai vėl išbarstė ir komandas skyrė tik du taškai (45:43).

Su klaidomis trečiajame ketvirtyje lietuviams susitvarkyti sekėsi daug geriau, tačiau kova vyko taškas į tašką. Žaidimą pagyvino į aikštę išėjęs Gabrielius Maldūnas, o Vaidas Kariniauskas paskutinės lietuvių atakos metu išvedė komandą į priekį minimaliu skirtumu (63:62).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo aršia kova, tačiau ketvirčiui beveik įpusėjus lietuviai turėjo 8 taškų persvarą (75:67). Likus kelioms lemiamo kėlinio minutėms lietuviai jau turėjo 10-ties taškų persvarą (77:67). Visgi, pabaigoje rungtynių vyko kova taškas į tašką, o joje triumfavo lietuviai.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 21 (16 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 12, Rokas Jokubaitis (7 rez. perd.) ir Mindaugas Kuzminskas po 10, Ignas Brazdeikis 9 (6 rez. perd., 1/6 tritaškių), Eimantas Bendžius 6 (1/7 tritaškių), Margiris Normantas (5 atk. kam.), Tadas Sedekerskis ir Vaidas Kariniauskas (4 klaidos) po 4, Tomas Dimša ir Gabrielius Maldūnas po 2, Deividas Sirvydis nepasižymėjo, Ąžuolas Tubelis nežaidė.

Suomija: Lauri Markkanenas 32 (11 atk. kam., 5/10 tritaškių, 4 rez. perd.), Olivier Nkamhoua 10 (5 atk. kam.), Sasu Salinas 8 (6 rez. perd., 2/7 tritaškių), Eliasas Valtonenas 7 (4 atk. kam.).

Komandos jau buvo susitikusios prieš kiek daugiau nei savaitę Suomijoje. Ten šeimininkai lietuvius pranoko 81:79.

Beje, tai buvo rinktinės išlydėtuvių mačas, kadangi likusias dvejas kontrolines rungtynes lietuviai žais jau ne namuose.