0

Trečiadienį Lietuvos krepšininkai Panevėžyje antrą kartą 95:64 (24:12, 34:15, 18:19, 19:18) sutriuškino Švedijos komandą, kurią pirmadienį įveikė taip pat solidžia persvara - 97:69 (28:26, 34:11, 22:17, 13:15).

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo itin jaunu startiniu penketu: Mindaugas Kuzminskas, Adas Juškevičius, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas ir Mantas Kalnietis.

Nuo pat pirmų mačo minučių savo sąlygas pradėjo diktuoti lietuviai – M. Kuzminskas pelno 5 taškus iš eilės – 5:0. Jam į pagalbą atėjo ir J. Valančiūnas, kuris pirmuosius savo taškus pelno iš vidutinio nuotolio – 7:2. Kurį laiką lietuviams nepavyko pelnyti taškų ir tuo pasinaudoję švedai rezultatą sušvelnino iki 3 taškų – 13:10. Savo efektingą pasirodymą pradėjo J. Valančiūnas, kuris per pirmąjį ketvirtį pelnė daugiau taškų nei visa Švedijos rinktinė – 16. Švieslentėje po pirmo kėlinio rezultatas degė – 24:12.

Antrasis kėlinys prasideda Darjušo Lavrinovičiaus taikliu metimu iš po krepšio – 27:12. Švedai pelno du tritaškius iš eilės – 29:18, bet dar 11 brolio taškų skirtumą didina iki 22 – 43:21. Penkis taškus prideda M. Kuzminskas, o D. Motiejūnas ir A. Juškevičius smeigia po tritaškį – 56:24.

Prabėgus trims trečiojo kėlinio minutės M. Pocius smeigia tritaškį – 66:29. Švedai pelno 6 taškus iš eilės, tačiau pakilti nuo atsarginių Lietuvos rinktinės suolelio žaidėjus priverčia efektingas J. Valančiūno dėjimas – 70:37. Ketvirtis baigiasi dar vienu M. Pociaus tritaškiu metimu – 76:46.

Paskutiniame ketvirtyje lietuviai ir toliau triuškino varžovus – 83:49. Aikštelėje pasirodęs Martynas Gecevičius pataikė tritaškį metimą ir skirtumą padidino iki 30 taškų – 88:58. Dar kartą nuo trijų taškų zonos pasižymėjo ir J. Mačiulis – 95:62. Likus žaisti minutę švedai dar sugebėjo pelnyti du taškus, tačiau švieslentėje degė skaičiai, liudijantys lietuvių triuškinančią pergalę – 95:64.

Lietuva: Darjušas Lavrinovičius 23 (5 atk. kam., 7/9 dvitaškių), Jonas Valančiūnas 21 (8 atk. kam., 7/7 dvitaškių, 7/9 baudų metimų), Mindaugas Kuzminskas 15, Martynas Pocius 10.

Švedija: Antonas Gadderforsas 14, Tobiasas Borgas 11 (4/4 dvitaškių), Ludvigas Hakansonas ir Brice'as Massamba – po 8, Dino Pita 7.

Po rungtynių su Švedija Lietuvos rinktinė iš Panevėžio keliasi į Vilnių. Ketvirtadienį Jono Kazlausko auklėtiniai turės laisvą dieną, o penktadienį vyks rytinė treniruotė Vilniaus „Lietuvos ryto“ arenoje.

Kol kas pasirengimo Senojo Žemyno pirmenybėms cikle Lietuvos nacionalinė ekipa žengia be pralaimėjimų. Kėdainiuose ir Kaune ji dukart įveikė Belgijos krepšininkus – 86:61 ir 66:53, o pirmadienį Panevėžyje 97:69 sutriuškino švedus.

Europos čempionatas vyks rugsėjo 4–22 dienomis Slovėnijoje.