Ramūno Šiškausko istorija: iš kiemo aikštelės – į krepšinio elitą

Tai kino filmo verta gyvenimo istorija. Iš gatvės – į krepšinio elitą. Iš mažo miestelio – į galingiausius Europos klubus. Tokia įspūdinga krepšininko karjerą baigusio Ramūno Šiškausko istorija.

10

R. Šiškauskas krepšinį rimčiau pradėjo žaisti sulaukęs 15 metų – tokio amžiaus, kokio yra vyriausieji Tarptautinių vaikų žaidynių (ICG 2017) dalyviai.

Jaunasis talentas pradėjo rungtyniauti Kaišiadorių mėgėjų komandoje, treniruotės vykdavo vos po 2–3 kartus per savaitę. Talentingą vaikiną pastebėjo krepšinio specialistai ir R. Šiškauskas, baigęs mokyklą, pateko į pajėgiausią Lietuvos krepšinio lygą, o netrukus sulaukė kvietimo ir į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: krepšininko Ramūno Šiškausko karjeros akimirkos

„Sunku patikėti“, – viename interviu yra pasakęs Ramūnas.

38 metų R. Šiškausko trofėjų kolekcija tokia didžiulė, kad sudėtinga buvo išvardyti visus laimėjimus. 2000 metais su Lietuvos rinktine jis iškovojo bronzą Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse, laimėjo 2003 metų Europos čempionatą, 2007 metais iškovojo bronzą.

Klubiniame krepšinyje pasiekimai taip pat neįtikėtini – pradėjęs Vilniaus „Sakalų“ ekipoje (1996 m.), Ramūnas netrukus pasuko į Vilniaus „Lietuvos rytą“ (1998–2004) bei pradėjo legionieriaus kelią – atstovavo Trevizo „Benetton“ (2004–2006), Atėnų „Panathinaikos“ (2006–2007) bei karjerą baigė Maskvos CSKA klube (2007–2012).

R. Šiškauskas dukart tapo Eurolygos čempionu.

Užaugo gatvės krepšinio aikštelėje

„Net nelabai ką turiu įdomaus papasakoti“, – kukliai šypsosi Ramūnas, nors jo karjera tiesiog sunkiai suvokiama.

„Visa mano vaikystė prabėgo kieme. Tuomet sąlygos buvo kitokios, nei dabar – medinė aikštelė arba tik asfaltas. Visos dienos tokios ir buvo – grįžti iš mokyklos ir visą dieną bumbsi kamuolį. Žinoma, išbandžiau ir kitas sporto šakas – ir futbolą, ir karate, ir boksą. Užsikabinau ant krepšinio – pirmoje klasėje bandžiau žaisti, tačiau greitai mečiau, išbandžiau kitas sporto šakas. Rimčiau pradėjau žaisti tik 9-oje klasėje. Pas mus jokių sporto mokyklų nebuvo, todėl visas sportas buvo gatvėje“, – prisimena Ramūnas.

REKLAMA

Kai krepšinį pradėjo rodyti per TV, R. Šiškauskas suprato, kad rado savo pašaukimą.

„Kai buvo 8–10 metų, su tėčiu žiūrėjau auksinio „Žalgirio“ rungtynes. Tada pradėjo per TV rodyti NBA finalus, žaidė Čikagos „Bulls“ su Michaeliu Jordanu. Taip ir užsikabinau“, – pasakoja Ramūnas.

Nors R. Šiškauskas krepšinį pradėjo žaisti labai vėlai, pasivyti ir pralenkti bendraamžius pavyko puikiai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų