Rokas Kvaraciejus, vienas perspektyviausių jaunosios kartos ralio lenktynininkų šalyje, savo grįžimui į Lietuvos automobilių ralio čempionatą ruošėsi itin rimtai.

Su šturmanu Audriumi Šošu lenktyniaujantis sportininkas visiškai atnaujino po birželio mėnesį Latvijoje patirtos avarijos nukentėjusį „Mitsubishi Lancer Evo X“ automobilį. Ruošdamiesi Zarasuose rugpjūčio 17 dieną startuosiančiam „300 ežerų“ raliui „Pieno Žvaigždės Rally Team“ lenktynininkai per treniruočių savaitę nuvažiavo 2 275 km.

„Įprastai per vieną treniruotę įveikiame nuo 300 iki 700 km ilgio distanciją. Rengdamiesi „300 ežerų“ raliui, treniruočių režimą dar sustiprinom – vien per paskutinę savaitę įveikėm tokį atstumą, kuris daugiau nei 17 kartų ilgesnis už Zarasuose laukiantį greičio ruožų kilometražą,“ - sako R. Kvaraciejus, per šį ralį švęsiantis ir savo 20-ą gimtadienį.

Rokas Kvaraciejus (nuotr. Organizatorių)Rokas Kvaraciejus (nuotr. Organizatorių)

Kad lenktynininkų „Mitsubishi Lancer Evo X“ vėl galėtų išvažiuoti į varžybų trasą, rimtai padirbėti teko ir komandos mechanikams. „Po avarijos reikėjo pakeisti ne tik sėdynes, saugos diržus ir įsigyti naujus šalmus. Gavom pakeisti ir variklį, ir turbiną, tuo pačiu atlikom ir dar kelis pakeitimus: rekonstravom greičių dėžę, įdėjom naują galinį reduktorių ir išmetimo sistemą. Galima sakyti, automobilį atnaujinom 65 procentais,“ - vardina R. Kvaraciejus.

REKLAMA

Lietuvos automobilių ralio čempionato N4 (II-ojoje) įskaitoje pagal surinktų taškų skaičių užimantys trečia vietą „Pieno Žvaigždės Rally Team“ lenktynininkai žino, kad praleidus vieną etapą išlaikyti užimamas pozicijas nebus lengva.

Tačiau, anot šturmano Audriaus Šošo, užsiiminėti matematika jie nelinkę: „Nepradėsim gi dabar skaičiuoti kas būtų jeigu būtų. Ralis toks sportas, kad burtais užsiiminėti būtų neprotinga. Važiuosime taip, kad finišuotume – sezonas dar nesibaigė, o ir Roko planuose šiemet dar ne vienos varžybos.“

Nors Lietuvos automobilių ralio čempionatas baigsis jau rugsėjį, paskutinis ralis R. Kvaraciejaus varžybų kalendoriuje numatytas gruodį: „Be latviško „Kurzeme“ ir estiško „Saaremaa“ ralių, suplanuoti ir du startai Lenkijos ralio čempionate.“

Rokas Kvaraciejus ir Audrius Šošas (nuotr. Organizatorių)Rokas Kvaraciejus ir Audrius Šošas (nuotr. Organizatorių)


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų