R.Butautas apie turnyrą Rygoje ir rinktinės žaidimą

Pasibaigus trečiosioms Lietuvos rinktinės rungtynėms turnyre Rygoje, vyriausiasis ekipos treneris Ramūnas Butautas pakomentavo rinktinės žaidimą ir paskutinėse rungtynėse, ir visame turnyre.

Apie rungtynes Lietuva – Baltarusija

R.Butautas: „Žaidimas buvo banguotas. Objektyviai esame stipresni už šiandienos varžovus, ir tas žinojimas galbūt kartais šiek tiek trukdė vyrams rungtynių metu. Tačiau reikia pasakyti, kad mes, treneriai, šiose rungtynėse turėjome ir kitų tikslų – ne tik pasiekti pergalę. Mums buvo įdomu pažiūrėti, kaip aikštėje atrodo įvairūs mūsų penketai, todėl darėme daug keitimų ir tai kiek trikdė komandos žaidimą. Taip pat kaitaliojome ir gynybos sistemas – ne todėl, kad reikalavo žaidimo eiga, bet todėl, kad norėjome jas išbandyti, pamatyti, kaip jos veikia, o jei neveiki – kodėl. Tai viena iš priežasčių, dėl kurių praleidome į savo krepšį net 90 taškų.

Tačiau žaidimo rėmas ryškėja, mes, treneriai, gavome atsakymus į tam tikrus klausimus. Ir tikiuosi, kad rungtynėse su Rusija (rugpjūčio 12 d. – Past.) žiūrovai jau pamatys tikresnį mūsų komandos žaidimo modelį“.

Apie turnyrą Rygoje

R.B.: „Pamatėme, ko mums trūksta, kas jau pavyksta, tačiau gali būti atliekama dar geriau. Aišku, nedžiugina pralaimėjimas Latvijai, juolab, kad prieš dar pralošėme ir švedams. Tai ne tos rinktinės, kurios priklauso Europos krepšinio elitui. Tačiau kartais iš pralaimėjimo gali daugiau pasimokyti negu iš pergalės. Kaip sakoma, už vieną muštą dešimt nemuštų duoda“.

Apie pralaimėjimų įtaką komandai

R.B.: „Žinoma, pralaimėti niekada nėra malonu, tačiau jokios trinties komandos viduje neatsirado. Priešingai, sakyčiau, komandinė dvasia tik sustiprėjo, nes žaidėjai pamatė, kad tik būdami vieningi, kaip kumštis, galime tikėtis sėkmės“.

Apie galutinį dvyliktuką

R.B.: „Neužbėkime įvykiams už akių. Šiandien yra rugpjūčio 6-a? Reiškia, iki Europos čempionato dar beveik mėnuo. Ir kalbėti apie galutinę sudėtį dar tikrai anksti. Nepamirškime, kad Lietuvos studentų rinktinėje, kuri dabar yra išvykusi, taip pat yra žaidėjų, kurie mus domina“.

Turnyras Rygoje baigtas pergale

Lietuvos rinktinė pergale baigė tarptautinį krepšinio turnyrą Rygoje. Paskutinę turnyro dieną lietuviai 96:90 įveikė Baltarusijos ekipą.

Lietuvos rinktinėje penki žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių. Daugiausiai jų pelnė Rimantas Kaukėnas (16), Darius Songaila (15) ir Šarūnas Jasikevičius (14). Varžovų gretose pasižymėjo 23 taškus įmetęs V.Veremejenko.

Sėkmingas startas

Starto penketas, kuriuo Lietuvos komanda pradėjo mačą, buvo toks: D.Lavrinovičius, R.Šiškauskas, L.Kleiza, Š.Jasikevičius ir R.Javtokas. Šis penketas nuo pirmosios dvikovos minutės perėmė iniciatyvą ir sužaidus tris su puse minutės, lietuviai jau pirmavo 9:2. Nors kėlinio pabaigoje varžovai kiek sumažino skirtumą, Lietuvos rinktinė buvo priekyje visą laiką ir pirmąjį kėlinį laimėjo 26:22.

Antrajame kėlinyje - kova taškas į tašką

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinės persvara ėmė tirpti. 5-ąją kėlinio minutę A.Kulis baudų metimais išlygino rezultatą (34:34), o netrukus po V.Šarko tritaškio varžovai pirmą kartą išsiveržė į priekį (35:37). Likusias tris kėlinio minutes ik pertraukos vyko kova taškas į tašką, tačiau po 20 minučių 49:46 lietuvių naudai.

Trečioji atkarpa - banguota

Po pertraukos į aikštę grįžęs lietuvių penketas kėlinį pradėjo spurtu 10:1, ir, sužaidus vos dvi minutes, jau turėjo dviženklę persvarą - 59:47. Tačiau labiau atitrūkti ir vėl nepavyko – įpusėjus kėliniui, baltarusiai sugebėjo sumažinti skirtumą iki keturių taškų (59:55). Į tai Lietuvos rinktinė atsakė penkiais Ramūno Šiškausko taškais, P.Jankūno dvitaškiu ir 27 minutę – jau 66:55 Lietuvos naudai. Po trijų kėlinių Lietuva pirmavo 77:65.

Paskutiniame ketvirtyje -  vėl varžovų spurtas

Nors pirmosiomis kėlinio minutėmis lietuviai susikrovė 14 taškų persvarą, varžovų tai nesutrikdė. 5-ąją minutę V.Verejemenkos tritaškis mažina skirtumą iki trijų taškų ir verčia R.Butautą prašyti minutės pertraukėlės. Po jos – vėl drausmingo lietuvių žaidimo atkarpa ir padidėjusi persvara (86:78). Paskutinėse minutėse po L.Kleizos dėjimo lietuviai dar kartą buvo įgiję dviženklę persvarą, tačiau baltarusiai baigė dvikovą sumažindami skirtumą iki šešių taškų. Lietuvos rinktinės pergalė 96:90.

Pilnas rungtynių protokolas - čia.

Tai buvo antrasis Lietuvos rinktinės laimėjimas turnyre Rygoje ir jis galutinai sustatė visas keturias komandas į savo vietas – paskutinės rungtynės tarp Latvijos ir Naujosios Zelandijos komandų turnyro lentelei įtakos jau neturėjo. Pirmoji vieta atiteko turnyro šeimininkams latviams, Lietuvos komanda liko antra, trečią vietą užėmė Baltarusija, o ketvirti liko Naujosios Zelandijos atstovai.

Kitas varžovas - Rusija

Iškart po rungtynių Lietuvos rinktinė, atsiėmusi antrosios vietos laimėtojams skirtą prizą, autobusu išvyko namo. Rytoj (antradienį) komandai – poilsio diena, trečiadienį visi krepšininkai ir treneriai pradeda treniruočių stovyklą Druskininkuose. Ten rinktinė sportuos iki šeštadienio pietų – po to komanda grįš į Vilnių. Rugpjūčio 12 d. Vilniuje, „Siemens“ arenoje įvyks net dvejos tarptautinės krepšinio rungtynės. 16.30 val. jėgas išmėgins Lietuvos ir Lenkijos moterų rinktinės, o 19.00 val. į aikštę išbėgs Lietuvos ir Rusijos rinktinės. Bilietus platina „Tiketa“ (www.tiketa.lt).