Antrąją pergalę iš tiek pat galimų Europos čempionato atrankos rungtynėse iškovojo Lietuvos krepšininkės. Rimanto Grigo auklėtiniai Katovicuose po pratęsimo 75:73 (15:28, 17:14, 20:10, 14:14, 9:7) įveikė Lenkijos rinktinę ir tapo vienvalde C grupės lydere.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 6 minutėms lietuvės turėjo 8 taškų persvarą, tačiau jos neišlaikė.

Vis tik lietuvaitės rado savyje jėgų ir geriau žaidusios pratęsime iškovojo svarbią pergalę.

Lietuvos ir Lenkijos rungtynių transliacijos vaizdo įrašas – naujienos viršuje.

Pirmasis kėlinys prasidėjo apylygiu žaidimu (3:3, 5:5, 11:11). Deja, po minutės pertraukėlės įpusėjus kėliniui lenkės surengė spurtą ir likusią kėlinio dalį laimėjo rezultatu 17:4 (15:28). Antrojo ketvirčio pradžioje skirtumas dar išaugo (16:30), bet lietuvės nenuleido rankų ir sugebėjo atsitiesti. Mūsiškės laimėjo atkarpą 14:3 ir panaikino beveik visą deficitą (30:33, 32:35).

Tiesa, prieš pat ilgąją pertrauką lietuvės pridarė klaidų, prametė keletą metimų iš eilės ir lenkės 7 taškais be atsako susigrąžino dviženklę persvarą (32:42). Gintarės Petronytės vedamos lietuvės po ilgosios pertraukos vėl ėmė „tirpdyti“ deficitą. Kėlinio pabaigoje du tolimus metimus pataikė Gabrielė Šulskė ir lietuvės pagaliau atstatė pusiausvyrą (52:52). Ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuvės vėl puikiai gynėsi ir po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą – G.Šulskė „smeigė“ trečią savo tritaškį, G.Petronytė ir Santa Baltkojienė sumetė baudas, o lietuvės pirmavo 7 taškais (59:52). Lenkių problemos tuo nesibaigė – G.Šulskė pataikė 4-ą savo tritaškį iš tiek pat galimų, G.Petronytė toliau rinko taškus ir lietuvės susikrovė dviženklę persvarą (64:53).

Sunkioje padėtyje atsidūrusios lenkės nepalūžo. Šeimininkės pataikė 3 tolimus metimus iš eilės ir likus žaisti 4 min. sumažino deficitą iki 2 taškų (64:62).  G.Šulskė tada pataikė 1 baudą iš 2, o Stephanie Mavunga atsakė dvitaškiu (65:64). Kita ataka baigėsi keistai – iš pradžių teisėjai fiksavo pražangą prieš Laurą Miškinienę ir lietuvė ilgokai stovėjo prie baudų metimo linijos, tačiau tada arbitrės pasikalbėjo, anuliavo pražangą ir pareiškė, kad lietuvė pažeidė žingsnių taisyklę. Kamuolį gavusios lenkės išprovokavo lietuvių pražangą ir S.Mavunga vienu baudos metimu atstatė pusiausvyrą (65:65).

Vėliau abi komandos apsikeitė prastais epizodais – L.Miškinienė puolime prasižengė, o Weronika Gajda prarado kamuolį. Kitos atakos metu lietuvės vėl strigo, o G.Petronytės tolimas metimas buvo nesėkmingas. Negana to, kovoje dėl kamuolio 5-ą pražangą dar gavo Laura Juškaitė. Agnieszka Skobel tada pakeitė susižeidusią S.Mavungą ir vienu baudos metimu persvėrė rezultatą (65:66). Kita lietuvių ataka vėl buvo nesėkminga – puolime prasižengė S.Baltkojienė, o S.Mavunga, „pasveikusi“ per keliolika sekundžių, grįžo į aikštę. Liliana Banaszak tada prametė iš toli, o kitos atakos metu G.Šulskė išprovokavo pražangą. Likus žaisti pusę minutės G.Šulskė pataikė 1 baudą ir rezultatas tapo lygus (66:66). Lenkių paskutinė ataka įstrigo lietuvių gynyboje.

Varžovės galiausiai prarado kamuolį ir paliko mūsiškėms 7 sek. Lietuvių paskutinė ataka buvo prasta, lenkės blokavo lietuvių metimą, todėl teko žaisti pratęsimą (66:66). Pratęsimo pradžioje lietuvės susikrovė 4 taškų persvarą (70:66). Lenkės tada rezgė ataką ilgiau nei minutę, net keletą kartų atkovojo kamuolį puolime ir kiek sumažino deficitą (70:68). Lietuvės į tai atsakė G.Labuckienės baudų metimais (72:68) ir S.Baltkojienės dvitaškiu (74:68). Kitos lenkių atakos metu S.Baltkojienė susidūrė su varžove, parkrito ir kurį laiką nesistojo. Lenkėms tai buvo nė motais – jos tęsė ataką ir prametė iš toli. Tik tada S.Baltkojienė sulaukė pagalbos ir buvo pakeista. Tiesa, ją pakeitusi Brigita Sinickaitė čia pat irgi patyrė traumą ir aikštėje pasirodė Dalia Donskichytė. Būtent D.Donskichytė pelnė paskutinį lietuvių tašką, kai pataikė 1 baudą iš 2.

Lenkės dar sugebėjo sumažinti deficitą iki 2 taškų (75:73), bet tada iki rungtynių pabaigos buvo mažiau nei 2 sek. Lietuvės tiesiog sėkmingai išsimetė kamuolį ir likęs laikas ištiksėjo.

Lietuva: Gintarė Petronytė 25 taškai (8/12 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 9/9 baudų, 7 rez. perd., 5 atk. kam., 3 blk., 34 naud. bal.), Gabrielė Šulskė 16 (4/5 tritaškių, 15 naud. bal.), Giedrė Labuckienė 10, Laura Juškaitė 6 (5 atk. kam., 4 per. kam.), Santa Baltkojienė 5 (6 rez. perd.), Laura Miškinienė 5, Dalia Donskichytė 4, Gabija Meškonytė 4 (5 atk. kam.), Brigita Sinickaitė 0, Eglė Šventoraitė 0, Martyna Petrėnaitė ir Gerda Raulušaitytė nežaidė.

Lenkių gretose natūralizuotos krepšininkės vietą užimanti S.Mavunga pelnė 18 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, bet pataikė tik 2 iš 8 baudų bei padarė 7 klaidas. Nė viena lenkė nesurinko bent 10 naudingumo balų. Lenkės padarė 25 klaidas (lietuvės – 20) ir pataikė vos 18 iš 33 baudų (lietuvės – 30 iš 40). Lenkių neišgelbėjo net ir didele persvara laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (53 prieš 36).

Pirmose rungtynėse namuose ketvirtadienį Lietuvos krepšininkės susitiko su Azerbaidžano rinktine ir sutriuškino varžoves net 99:62.

O lenkės netikėtai 67:62 nugalėjo šių metų Europos čempiones belges. Apie šį rezultatą kalbėjo ir Lietuvos rinktinės treneris Rimantas Grigas.