31
M. Grigonis. (nuotr. FIBA)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (0/1) pristabdė Luką Dončičių, tačiau po įspūdingo mūšio nesėkme pradėjo Europos čempionatą – krito prieš titulą ginančią Slovėniją (1/0).

31

Lyg namuose žaidusi ir milžiniško sirgalių užnugario sulaukusi Lietuva B grupės rungtynėse varžovams nusileido 85:92 (27:27, 21:24, 19:18, 18:23).

Nė vienai komandai viso mačo metu nepavyko įgauti apčiuopiamo pranašumo – iki pat ketvirto kėlinio didžiausias slovėnų pranašumas siekė 7 taškus, lietuvių – du.

Trečiame kėlinyje slovėnai vienu metu spurtavo 9:0 ir bandė atitrūkti, bet lietuvius į rungtynes sugrąžino puikią atkarpą sužaidęs Mindaugas Kuzminskas.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui Lietuva bandė bėgti – M. Kuzminskas smeigė tritaškį, Marius Grigonis ir Domantas Sabonis pridėjo po dvitaškį ir lietuviai susikrovė rekordinį pranašumą – 78:73.

Tačiau nuo šios akimirkos varžovai spurtavo 15:2 ir perėmė mačo kontrolę.

Slovėnai pradėjo sėkmingai išnaudoti Mike’ą Tobey, kuris per trumpą atkarpą pelnė šešis taškus ir sugrąžino šiems pranašumą.

Netrukus M. Grigonis visiškai laisvas prametė iš toli, o jau kitoje atakoje Goranas Dragičius tokią progą išnaudojo – varžovai pavojingai nutolo 85:81.

Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes teisėjai skyrė nesportinę pražangą D. Saboniui prieš L. Dončičių, o po šio epizodo ekipas jau skyrė 7 taškai. Galiausiai atsitiesti nepavyko ir Lietuva patyrė pirmą pralaimėjimą.

Mūsų rinktinei pavyko pristabdyti Slovėnijos superžvaigždę Luką Dončičių. Jis viso mačo metu sulaukė sirgalių švilpimo už vaidybą ir prieš jį švilpiamas pražangas, o mačą baigė toli nuo sau įprastų skaičių – 14 taškų (3/6 dvit., 1/8 trit., 5/8 baud.), 10 rezultatyvių perdavimų, 6 atkovoti kamuoliai, 4 klaidos ir 17 naudingumo balų.

Tačiau nepavyko susitvarkyti su varžovų centru – M. Tobey pranoko mūsų priekinę liniją suversdamas net 24 taškus ir atkovodamas 8 kamuolius.

Palyginimui, Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas kartu surinko 19 taškų.

Slovėnija viso mačo metu baudė lietuvius už klaidas – vien po jų surinko net 25 taškus, kai mūsiškiai tik 10. Nepavyko įrodyti ir savo pranašumo po krepšiu – nors kova dėl kamuolių laimėta 37:35, bet varžovai iš baudos aikštelės pelnė net 50 taškų, kai Lietuva – 34.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais rugsėjo 3 d. prieš Prancūziją.

Visas Lietuvos rinktinės rungtynes galėsite stebėti ČIA.

Visas Europos čempionato kovas tiesiogiai taip pat galite stebėti naujos kartos televizijoje „Go3“.

Lietuva: M. Kuzminskas 19, M. Grigonis 18, L. Lekavičius 14, D. Sabonis 10, J. Valančiūnas 9 (12 atk. kam.), I. Brazdeikis 8, R. Giedraitis 5, R. Jokubaitis 2.

Slovėnija: M. Tobey 24, G. Dragičius 19, J. Blažičius ir L. Dončičius po 14, V. Čančaras 11.

Nulis tas Sabonis ir Valančiūnas Tiek neatkovota kamuolių, klaidos
Bus eilinis fiasko
Lietuvos krepsinio žudiku. Vien klaidos klaidos klaidos. Rankos turbut sviestuotos.
NBA kaip visada nepadeda. Krepšinis pasiekė dugną. Mates kaip žaidė tas 10 rungtynių kurias laimėjo. Maksvytis ne treneris. Jonava gali treniruot. Žalgirio ir toks likimas laukia.