Komunistinė Kinijos valdžia auklėja savo gyventojus „tinkamai“ elgtis su į Olimpiadą atvyksiančiais užsieniečiais – Pekine paskelbtas aštuonių draudžiamų klausimų sąrašas, kurių kurių negalima uždavinėti svečiams.
Kontraversiški plakatai su aštuoniomis temomis, apie kurias negalima klausinėti, buvo iškabinėti visame Pekino centre. „Etiketo gairės, bendraujant su užsieniečiais“ – taip nurodymus gražiai įvardino jų kūrėjai – Dongcheng rajono propagandos departamentas.
Valdžios atstovai teigia, kad iškabinti nurodymai – tai būdas išmokyti tautiečius, kaip „tinkamai“ priimti į Olimpiadą atvykstančius užsieniečius.
Kinams aiškinama neklausinėti atvykėlių apie jų amžių, atlyginimą, meilės reikalus, sveikatą, pajamas, politines pažiūras, religinius įsitikinimus ir asmeninius išgyvenimus.
Anot pareigūnų, šiais nurodymais tikimasi „išauklėti vietinius“, ir jie atsargiau rinks žodžius kalbėdami su svetimšaliais.
„Kinams yra natūralu klausinėti šių dalykų, tačiau užsieniečiai į tai reaguoja neigiamai“, - teisinosi Pekino savivaldybės atstovas.
Kinai taip pat mokomi ir kaip bendrauti su fiziškai neįgaliais atletais. Plakatuose nurodoma, kad angliškos frazės kaip “it’s up there”, “it’s over there” ar “it’s behind you” turi būti nevartojamos.
Nurodymai teigia, kad apie neįgalų atletą reikia sakyti, jog jis yra „puikus“ ir „nuostabus“.
Šie plakatai su nurodymais yra tik dalis priemonių, kurių Kinijos komunistinė valdžia ėmėsi tam, kad „parengtų“ savo tautiečius užsieniečių antplūdžiui – jau vyksta kampanijos, per kurias kinai mokomi kantriai laukti eilėse, auklėjami nespjaudyti viešose vietose ir skatinami pagerinti savo vairavimo įpročius.