Prieš Andriaus Gudžiaus finalą žodį tarė Virgilijus Alekna: „Jis – patyręs sportininkas“

Prieš disko metiko Andriaus Gudžiaus startą olimpinių žaidynių finale TV3 studijoje apsilankė šios sporto šakos atstovas Virgilijus Alekna.

A. Gudžiui tai antrosios olimpinės žaidynės. 2016 m. Rio jis liko 12-tas. Disko metimo finalas prasidės 14.15 val. – tiesiogiai per TV3 kanalą ir portale tv3.lt.

A. Gudžius jau pirmuoju bandymu atrankoje pokštelėjo. Lietuvis diską nusviedė 65,94 m – tai 6 cm mažiau nei olimpinio finalo normatyvas. Vis tik toks rezultatas yra praktiškai garantuojantis finalą.

Antrasis lietuvio mėginimas buvo kiek prastesnis – 65,07 m. Tačiau akivaizdu, kad A. Gudžius nebeturėjo didelių ambicijų gerinti rezultatą, nes didysis darbas laukia finale.

Trečiasis bandymas buvo prasčiausias. Lietuvis rezultato neužfiksavo, nes išlipo iš sektoriaus.

Galutinėje A kvalifikacijos grupės rikiuotėje A. Gudžius liko antras – vienintelis olimpinio finalo normatyvą „perlipo“ švedas Danielis Stahlis (66,12 m).

Ko galime tikėtis finale Ryčiui Vyšniauskui ir Linui Kunigėliui papasakojo Virgilijus Alekna.

Jums Atlantos olimpinės žaidynės, Jūsų pirmosios, taip pat nebuvo sėkmingos, bet Sidnėjuje iškovojote auksą. Ar galime vesti paralelę su A. Gudžiumi?

Be jokios abejonės, kiekvienam sportininkui pirmos olimpinės žaidynės yra svajonė. Tada aš buvau prisiklausęs, ką kalba kiti sportininkai apie šį renginį, galbūt tai net prilygtų skrydžiui į kosmosą.

Kitose žaidynėse viskas atrodo kitaip – varžovai tie patys, jausmas tas pats.

Kaip Jūsų akimis atrodė ne tik A. Gudžius, bet ir visi kiti disko metikai?

Vakar iškart pastebėjau Andriaus bandymą. Jis buvo užtikrintas, pasitikintis savo jėgomis, patyręs sportininkas. Aišku, nepavyko pasiekti olimpinio finalo normatyvo.

Tačiau psichologinė našta nukrito ir vėliau jau buvo proga pasitreniruoti. Varžovams sekėsi ne taip gerai – Simonas Pettersonas, Lukas Weissheidingeris turėjo problemų. Pats esu patekęs į tokias situacijas, kai išnaudoji daug fizinių ir emocinių jėgų.

Tarpas iki finalo yra tik viena diena, tad atsistatyti emociškai yra sunkiau.

Andrius Gudžius po kvalifikacijos kalbėjo apie nežmonišką karštį. Kaip tai išgyventi?

Taip, mano karjeroje buvo skrydžių į Rytus. Pasaulio čempionate Osakoje, olimpinėse žaidynėse Pekine. Tada įvairius metodus naudojome – skrydį prieš varžybas, skrydį su aklimatizacija. Deja, visi skrydžiai buvo nesėkmingi.

Man tai labai sunkiai sekdavosi. Metikai yra stambesnio kūno sudėjimo. Pabuvęs dvi savaites tokiame klimate prarandi svorio, skysčių. Išeini į lauką ir iškart pasidengi prakaito lašeliais.

Sportinė forma nuo to krenta. Labai individualu kaip tai pereina kiekvienas sportininkas.

Kas turėtų konkuruoti su A. Gudžiumi dėl medalių?

Danielis Stahlis, Simonas Pettersonas, Lukas Weissheidingeris. Manau, visi šie sportininkai sudarys konkurenciją dėl medalių. Negaliu tvirtinti, kuris išskirtinis.


Rašyti komentarą...
M
Mantas
2021-07-31 18:50:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Esu nusivylęs TV3 jie rodo skelbimus, kai rungtynės vis dar vyksta, ir komentatoriai yra pusiau uzmige. LNK olimpinių žaidynių transliacijoje padarytų geresnį darbą nei gobšus TV3 komandos darbas!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų