Prienus išgarsinę broliai Ballai: tik rinkodaros nauda ar pagalba ir aikštėje?

Du tušinuko brūkštelėjimai ir Prienai tapo garsūs visame pasaulyje. „Vytautas“ šiąnakt prisiviliojo krepšinio Kardashianus – brolius Ballus, kurie į Lietuvą atvyks sausio pradžioje. 16-metis LaMelo ir 19-metis LiAngelo – rinkodaros triukas ar rimta pagalba aikštėje?

Angliškai pramoko

„Kol kas esu principingas ir su niekuo nekalbu. Nenoriu. Gal rytoj, kai viskas aprims“, – tv3.lt spyriojosi tauškalius Virginijus Šeškus.

Dabartinis Prienų-Birštono „Vytauto“ strategas dar niekada nedirbo su tokio lygio žvaigždėmis. V. Šeškus beveik visą karjerą praleido gimtuosiuose Prienuose, kur tapo savotišku krepšinio patriarchu. Ten Virgis ne tik treneris. Jis ieško klubui rėmėjų, užsiima kita ūkine veikla.

V. Šeškus 2014–2015 metų sezone buvo Vilniaus „Lietuvos ryto“ eksperimento dalis. Prieniškis tapo vyriausiuoju komandos treneriu, bet jam vasarį parodytos durys. Tada sostinės komanda surinko lietuvišką sudėtį, ekipoje žaidė trys amerikiečiai – Billy Baronas, Travisas Leslie ir Mike’as Moseris.

Tą sezoną netilo kalbos apie prastą trenerio anglų kalbą. „Vytautas“ dažniausiai verčiasi be angliškai kalbančių užsieniečių. Šiemet komandos žaidimui porą mėnesių dirigavo įžaidėjas iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Bradas Tinsley.

REKLAMA

„Viskas gerai. Treniruotėse susikalbėti padeda asistentas Marius Leonavičius. Tačiau ir pats kasdien judu į priekį. Esu priverstas bendrauti. Kai ką nors pasakau, būna, kad vyrai nusišypso, nes kalbu netaisyklingai. Tačiau su jais sutariau – jei suklysiu, taisykite“, – rugsėjį tv3.lt pasakojo V. Šeškus.

Pirmuoju amerikiečiu Prienų klubo istorijoje tapęs B. Tinsley komandą paliko spalio pabaigoje. Paskelbta, kad 7,1 taško rinkęs gynėjas nepateisino lūkesčių.

Į amerikiečio vietą atvyko ukrainietis – Denisas Lukašovas.

Nuskambėjo visame pasaulyje

Broliai Ballai žengs B. Tinsley pramintu taku ir bandys rasti bendrą kalbą su charizmatiškuoju V. Šeškumi.

„Manau, komunikacijos problemų neturėtų kilti. Treneris puikiai valdo krepšinio anglų kalbą. Be to, jis turi asistentus, administraciją, kuri labai gerai kalba angliškai“, – problemos neįžvelgė „Vytauto“ sporto direktorius Vilius Vaitkevičius.

Klubas apie sutartis su broliais Ballais pranešė šiąnakt. Prienų vardas nuskambėjo visame pasaulyje. Jį minėjo tokios žiniasklaidos priemonės kaip „The Washington Post“, ESPN, „Sports Illustrated“. Žodžiai Lietuva ir Prienai buvo tarp populiariausiųjų tviteryje.

„Kiek spėjame, tiek sekame. Sulaukiame ir nemažai skambučių. Stengiamės atsakyti į kuo daugiau, – šypsojosi V. Vaitkevičius. – Manau, jau dabar pasiekėme naudos – išgarsinome tiek Prienų, tiek „Vytauto“, tiek Lietuvos vardus.“

Tėvo kirčių nebijo

16-metis 191 centimetro ūgio LaMelo praėjusiame sezone Čino Hilsas mokyklos komandoje rinko 21,5 taško. Trejais metais vyresnis LiAngelo buvo dar rezultatyvesnis – 33,8 taško.

196 centimetrų LiAngelo buvo sukirtęs rankomis su galinga NCCA komanda – UCLA „Bruins“. Tačiau krepšininkas Kinijoje su dviem komandos draugais Kinijoje apsivogė ir buvo suspenduotas neribotam laikui. Tąkart sportininkų uodegas išsuko Azijoje viešėjęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas. Esą jis Kinijos prezidento Xi Jinpingo paprašė krepšininkus paleisti. Kinijos vadovas sutiko, jei tik sportininkai išvyks iš šalies.

REKLAMA

Šia D. Trumpo istorija piktinasi aštrialiežuvis LiAngelo tėtis LaVaras. Jis tikina, kad D. Trumpas nepelnytai prisiima šlovę. Jau kurį laiką tviteryje vyksta LaVaro ir D. Trumpo kova. Krepšininkų tėvas neseniai pasidalijo animaciniu paveikslėliu, kuriame deda iš viršaus per D. Trumpą.

Vyresnysis LaVaro sūnus Lonzo vasarą NBA naujokų biržoje pašauktas antras. Jį pasirinko Los Andželo „Lakers“. 20-metis gynėjas NBA renka 8,6 taško, 7,1 rezultatyvaus perdavimo ir 6,8 atkovoto kamuolio.

Krepšininkas sulaukia nemažai kritikos. Ją LaVaras nukreipia į „Lakers“ trenerių pusę: „Jie – per minkšti ir nežino, kaip trenerį mano sūnų.“

„Lakers“ neseniai įvedė taisyklę, kuri praminta „LaVaro Ballo“. Nuo šiol žiniasklaidos atstovams, skirtingai nei anksčiau, specialioje zonoje draudžiama bendrauti su krepšininkų artimaisiais.

„Tikiuosi, Prienai iš blogosios pusės nenuskambės. Padėsime išlaikyti gerą vardą. O kalbant apie LaVarą, jo toks stilius. Stengsimės, kad viskas būtų gerai. Jei jis turės kažkokių minčių, galės jomis pasidalyti. Lauksime jo atvykstant“, – tv3.lt sakė V. Vaitkevičius.

LaVaras – šalies amerikietiško futbolo žvaigždė. Šeimai priklauso Kardashianų tipo realybės šou „Ball in the Family“.

Svajonė – NBA

Laisvė, naktinis Kauno gyvenimas, merginos.... Visa tai laukia į Prienus atvyksiančių brolių Ballų.

„Kiekvienas krepšininkas, atvykdamas į profesionalią komandą, pirmiausia supažindinimas su klubo vidaus taisyklėmis ir dažniausiai jų laikosi. Manau, žmonės, kurie kažko gyvenime siekia, nepažeidžia drausmės. Neabejoju, kad ir broliai laisvalaikį praleis tinkamai“, – kalbėjo V. Vaitkevičius.

Nei jis, nei kiti „Vytauto“ atstovai su broliai ar jų tėvu kol kas nekalbėjo. Bendravimas vyko per krepšininkų agentus. Prienai, Birštonas, Lietuva pristatyti telefonu ir laiškais. V. Vaitkevičius viliasi artimiausiu metu užmegzti ryšį su pačiais krepšininkais.

REKLAMA

Jie, V. Vaitkevičiaus teigimu, jokių utopinių pageidavimų nepateikė. Žvaigždes planuojama apgyvendinti „Vytauto“ rėmėjų SPA centre.

„Tai – viena gražiausių vietų Lietuvoje. Manau, jiems puikiai tiks, – neabejoja Prienų klubo sporto direktorius. – Tiesa, norėčiau visus patikslinti – Ballus kviečiame žaisti krepšinį, o ne daryti reklamos.“

V. Vaitkevičius neslėpė – prieniškiai matytų LaMelo ir LiAngelo žaidimo epizodų gausa pasigirti negali. „Vytautas“ turėjo galimybę peržiūrėti kelis vaizdo klipus.

„Viską pamatysime, kai jie atvyks, – kalbėjo V. Vaitkevičius. – Jų tėtis sakė, kad abu sūnūs gali žaisti NBA. Belieka palinkėti sėkmės, kad jų svajonė išsipildytų. Tikimės prie to prisidėti.“

Vaikas ir paauglys

„Vytautas“ brolių Ballų lauks sausio pradžioje. Jei klubas tikisi svarios žvaigždžių pagalbos, šalies krepšinio ekspertai gerokai atsargesni.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų