Rašyti komentarą...

Klaipėdos „Neptūnui“ nepavyko pakilti į ketvirtąją vietą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), o tai reiškia, kad Karaliaus Mindaugo taurės turnyre Dainiaus Adomaičio auklėtiniams teks nueiti kur kas sudėtingesnį kelią.

Šeštadienį klaipėdiečiai 67:74 (10:15, 15:18, 22:22, 20:19) pralaimėjo Prienuose tiesioginiam savo priešininkui dėl ketvirtosios vietos – „Vytauto“ klubui.

Prieniškiai, kaip ir Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Lietuvos rytas“ bei Panevėžio „Lietkabelis“, traukiant taurės varžybų burtus priklausys stipresniam ketvertui.

Penktą vietą užimantis „Neptūnas“ – silpnesniam ir su viena iš anksčiau išvardintų komandų susitiks jau ketvirtfinalyje.

Rungtynių pradžioje „Vytautą“ į priekį tempė komandos kapitonas Artūras Valeika, pirmojo kėlinio viduryje savo sąskaitoje turėjęs 6 taškus. Svečių ekipoje įpusėjus ketvirčiui pasižymėjęs buvo tik Omari Johnsonas, taip pat pelnęs 6 taškus.

Rungtynėse sunkiai įsivažiuoti sekėsi abiejų ekipų žaidėjams. Vien per pirmas 10 minučių „Vytauto“ krepšininkai suklydo 5 kartus, „Neptūno“ žaidėjų sąskaitoje dar daugiau – 6 prarasti kamuoliai.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Vytautas“ įgijo didžiausia iki tol pranašumą (19:12), tačiau tada 6 taškus be atsako pelnė jaunasis „Neptūno“ talentas Laurynas Beliauskas ir šeimininkų pranašumas ištirpo iki minimumo (18:19).

Įpusėjus antrajam ketvirčiui „Vytautas“ turėjo vos 2 taškų pranašumą, bet tada savo žodį tarė Vytenis Lipkevičius, pelnęs 7 taškus iš eilės, o kamuolį ore pagavęs A.Valeika dėjimu šeimininkams suteikė dviženklį pranašumą (31:20).

Tragiškai pirmoji mačo pusė klostėsi svečių ekipos snaiperiui Jimmy Baronui. Amerikietis rungtyniavo ilgiausiai komandoje, tačiau pasižymėjo vos 3 taškais bei labai prastu pataikymu: prametė abu dvitaškius ir visus 5 mestus tritaškius. Legionierių gelbėjo 3 iš 4 pataikyti baudų metimai.

Prastu pataikymo procentu prieš ilgąją pertrauką pasižymėjo abu klubai: klaipėdiečiai dvitaškius metė vos 30%, tritaškius – 22%, o baudų metimus – 63% tikslumu, tuo tarpu „Vytauto“ krepšininkai iš toli atakavo dar netaikliau – 18%, realizavo pusę mestų baudų metimų. Tiesa, šeimininkus gelbėjo geras dvitaškiu pataikymas – 68%.

Trečiojo kėlinio pradžioje vien tolimais metimais taškus rinkę šeimininkai susigrąžino dviženklį pranašumą (45:32), tačiau tada ledus pralaužė J.Baronas, pasižymėjęs dviem tritaškiais iš eilės, bei neleido „Vytautui“ pabėgti.