REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienį prestižinių ir vienos svarbiausių buriavimo varžybų „Volvo Ocean Race“ dalyviai iš Ispanijoje, Alikantėje, esančio uosto išplauks į Keiptauną. Šiemet lietuvių susidomėjimas jomis kaip niekada didelis – pirmąkart tiek taurės, tiek Lietuvos istorijoje turėsime savo atstovą – olimpietį Roką Milevičių, atstovaujantį „Brunel“ komandai. Ši įgula su vandens stichija varžysis iki kitų metų liepos – tiek laiko skambės ir Lietuvos vardas.

REKLAMA
REKLAMA

Regata reikalauja ir fizinio, ir moralinio pasirengimo

Gilias buriavimo tradicijas turinčios varžybos prasidėjo dar 1973 m. Tuomet jos buvo žinomos „Whitbread Round the World Race“ vardu. 1997 m. varžybų organizavimo teises įsigijo AB „Volvo“ ir jau 2001–2002 m. vykusios lenktynės pavadintos „Volvo Ocean Race“. Šių metų lenktynės aplink pasaulį bus jau dvyliktosios. Kaip ir Olimpinėse žaidynėse, prizas nugalėtojams bus nematerialus. Pagrindinis atlygis sportininkams – pergalė bei didžiulė garbė įveikus tūkstančius jūrmylių ir nugalėjus patį save.

REKLAMA

Nuo pirmųjų regatų pasikeitė daug dalykų. Dabartinės technologijos leidžia išvystyti beprotiškus greičius, transliuoti reportažus iš laivų tiesiogiai, pačios varžybos tapo profesionalesnės, o komandų biudžetai – ženkliai didesni. Vis dėlto varžybų esmė ir pagrindinis principas nepakito – tai tebėra žmogaus kova su stichija, didžiulis kiekvieno dalyvio ir bendrai komandos fizinės jėgos ir psichologinės ištvermės išbandymas. Aplink pasaulį plaukiančius buriuotojus nuolat pliekia didžiulės bangos, audros, kamuoja nuovargis, miego trūkumas, temperatūrų kaita, be to, rutina gyvenant ankštoje erdvėje su kitais įgulos nariais.

REKLAMA
REKLAMA

Dvyliktosiose „Volvo Ocean Race“ varžybose startuos septynios komandos, kurių įgulas sudarys 8 buriuotojai ir vienas žiniasklaidos atstovas. Iš viso komandos per 9 etapus įveiks 38,739 jūrmyles arba 71,745 km. Įgulos plauks per keturis vandenynus ir sustos penkiuose žemynuose vienuolikoje šalių. Varžybų finišas numatomas 2015-ųjų liepą Geteborge, Švedijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiemet – daugiau intrigos

Iki 1997 m. šiose varžybose dalyvusios komandos galėjo savo nuožiūra individualiai modifikuoti jachtas, tačiau vėliau lenktynių reikalavimai sugriežtėjo ir buvo numatyta, kad varžomasi bus vienodais „Whitebread 60“ modelio laivais. Nuo 2001 m. „Volvo Ocean Race“ varžybos palypėjo dar vienu laipteliu aukščiau. Griežtų vienodų standartų taikymas jachtoms sukūrė daugiau intrigos – pirmajame plane atsidūrė komandų kovos, nes jų profesionalumas ir pasirinkta taktika tapo svarbiau nei jachtos dizainas ir modifikacijos.

REKLAMA

19,5 m ilgio jachtoms 2001 m. buvo suteiktas „Volvo Ocean 60“ vardas (VO60). Būtent „VO 60“ klasės yra ir legendinė Lietuvos jachta „Ambersail“, su kuria šalies buriuotojai apiplaukė pasaulį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų