Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio turnyre prasidėjo lemiamos kovos. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinė balansavo ties pavojinga riba, bet sužaidė galingą atkarpą ir 95:81 (19:21, 24:22, 26:20, 26:18) eliminavo ispanus.

Amerikiečiai galingai pradėjo rungtynes ir turėjo 7 taškų pranašumą. Vis tik Ricky Rubio suvertė 13 iš 17 savo komandos taškų, rezultatas tapo lygus ir antrajame ketvirtyje iniciatyva jau priklausė ispanams.

Neeilinį šou rengė Sergio Rodriguezas, kuris labai sėkmingai pavadavo R. Rubio. Iki pertraukos jis pridėjo 10 taškų. Ispanai grasino pabėgti dviženkliu pranašumu (31:39), bet kėlinio pabaigoje amerikiečiai kiek atkuto – 43:43.

Ispanai per pertrauką kovą dėl atšokusių kamuolių laiminėjo 29:18.

Po pertraukos JAV krepšininkai atrodė įsiutinti. Žvėriškai rungtyniavęs Kevinas Durantas sukurpė spurtą 22:6, po kurio amerikiečiai nutolo 65:49.

Ispanus už pakarpos toliau vilko R. Rubio. Įžaidėjas buvo pavojingas absoliučiai visur, o europiečiai sumažino atsilikimą (69:63).

Vis tik ketvirtąjį kėlinį JAV pradėjo dar viena žudančia atkarpa 12:3 ir jokių klaustukų dėl nugalėtojo nepaliko.

Kitame etape amerikiečiai kovos prieš Australiją arba Argentiną.

JAV: K. Durantas 29, Jaysonas Tatumas 13, Jrue Holiday 12, Damianas Lillardas 11, Zachas Lavine'as 10 taškų.

Ispanija: R. Rubio 38 (9/13 dvit., 4/7 trit., 4 atk. kam.), Sergio Rodriguezas 16, Willy Hernangomezas 10 taškų.