Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (4-2) pirmadienio vakarą stojo į lemiamą mūšį. Dariaus Maskoliūno auklėtiniams tik paskutinėmis sekundėmis 77:76 (25:19, 16:18, 17:23, 19:16) pavyko įveikti Daniją (2-4) ir prasibrauti į 2022-ųjų metų Europos krepšinio čempionatą.

Lietuviams mače žūtbūt reikėjo laimėti, nes pirmasis komandų mačas lapkritį buvo pasibaigęs danų pergale 80:76.

Lietuviai geriau pradėjo rungtynes. Taikliais metimais prisidėjo Marekas Blaževičius, Tomas Dimša, keliskart iš toli pataikė Jonas Mačiulis, o Lietuva gana greit susikrovė ne itin didelę, bet pervarą.

Tačiau viskas pasikeitė vėliau. Danija nebuvo linkusi pasiduoti ir po sėkmingų atakų antrojo kėlinio vidurye rezultatą išlygino 27:27.

Prieš didžiąją pertrauką lietuviai pirmavo tik 41:37.

Po pertraukos Danija tiesiog liepsnojo aikštėje. Trečiame kėlinyje palaikant suoleliui džiaugėsi po kiekvieno taiklaus metimo.

Sėkmingos atakos ir kelios lietuvių klaidos jiems leido išsiveržti į priekį, nors skirtumas ir buvo minimalus.

Lietuviams pagaliau bent jau laikiną kontrolę pavyko perimti ketvirtojo kėlinio pradžioje. Suaktyvinus gynybą danai ėmė klysti, dažnai metė iš nepatogių situacijų. Vienu metu lietuviai pirmavo septyniais taškais.

Įpusėjus kėlinukui lietuviai pirmavo 66:60, bet danai nebuvo linkę pasiduoti. Sėkmingai atsakydavo į lietuvių bandymus pabėgti.

Po kelių gerų atakų, pridėjo dar ir tolimą metimą ir likus kiek daugiau nei minutei vėl kvėpavo į nugarą Lietuvai – 75:77.

Varžovai turėjo šansą nuskriausti lietuvius, nes rezultatui jau esant 76:77 A. Darboe likus septynioms sekundėms metė dvitaškį, bet Lietuvai pavyko apsiginti ir vos ne vos išplėšti minimalią pergalę.

Lemiamoje atakoje varžovui atakuojant iš po krepšio dano mestą kamuolį pagal taisykles lietė M. Kalnietis.

Danijos gretose fantastiškai žaidė Kevinas Larsenas, surinkęs 21 tašką 20 pridėjo Adama Darboe. Abu jie vieninteliai danų gretose žaidė po daugiau nei 30 minučių.

Lietuvos gretose rezultatyvumu stipriai neišsiskyrė nei vienas. M. Kalnietis pelnė 11, dar trys žaidėjai pridėjo po 10.

Įdomu tai, kad lietuviai padarė vos šešias klaidas. Tačiau kitose pagrindinėse kategorijose komandų rodikliai buvo praktiškai tokie patys.

Danija: Kevinas Larsenas 21 (3/3 tritaškiai, 6 atk. kam.), Adama Darboe 20 (6 rez. perd.), Philipas Hertzas (2/6 tritaškiai) ir po Jonas Zohore (10 atk. kam.) 12.

Lietuva: Mantas Kalnietis 11 (3/6 tritaškiai, 6 rez. perd.), Vaidas Kariniauskas (4/8 dvitaškiai), Jonas Mačiulis (6 atk. kam.) ir Tomas Dimša po 10, G. Masiulis ir M. Blaževič po 8, M. Kuzminskas 6.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Starto penketai:

Lietuva: M. Kalnietis, T. Dimša, J. Mačiulis, A. Butkevičius ir L. Birutis.

Danija: A. Darboe, P. Hertzas, D. Mortensenas, J. Zohore ir F. Rungby.

Ketvitas kėlinys: Lietuva 77:76 Danija

Jį komandos pradėjo nervingai. Pirmuosius taškus lietuviams kėlinyje pelnė Gytis Masiulis. Kėliniui įpusėjus lietuviams šiaip ne taip pavyko vėl išsiveržti į priekį. Keliskart apsigynus po V. Kariniausko metimo pirmavome 63:60.

Lietuva pridėjo ir tolimą metimą (66:60). Danai pridėjo du taškus su pražanga, čia pat abi komandos apsikeitė tritaškiais (69:66).

Lietuva vėlgi keliskart sėkmingai apsigynė. G. Masiulis krovė iš viršaus ir lietuviai kiek atitrūko (75:66).

Danija nebuvo linkusi pasiduoti. Likus kelioms minutėms po baudos metimų jie pralaiminėjo 71:77. Danai čia pat atsakė tritaškiu. Neįtikėtinu kovingumu pasižymėję danai likus 40 s. pataikė tik vieną baudą, o lietuviai pirmavo 76:77.

Jie dar turėjo šansą išsveržti į priekį, bet nepavyko pataikyti dvitaškio, o lietuviai galėjo ramiau atsikvėpti.

Trečias kėlinys:

Danija trečią kėlinį vėl pradėjo gana gerai. Abi rinktinės apsikeitė taikliais metimais, o Lietuva pirmavo (45:39).

Sužaidus keturias minutes danai ir toliau kvėpavo į nugarą. Lietuva keliskart prasižengė varžovams metus iš toli, o rezultatas buvo tik 48:47.

Kevinas Larsenas danų gretose buvo sunkiai sustabdomas. Po dar vieno tritaškio Danija jau pirmavo 55:50.

D. Maskolliūnas buvo priverstas imti minutės pertraukėlę. Po jos lietuviai surengė kelias rezultatyvias atakas ir skirtumas sumažėjo iki 54:55.

Danai kėlinuką dar užbaigė taikliu dvitaškiu ir jie pirmavo 60:58.

Antras kėlinys: Lietuva 41:37 Danija

Kėlinuką danai pradėjo pelnydami penkis taškus be atsako (24:25). Žaidimas klostėsi kiek nervingai, lietuviai greit susirinko keturias komandines pražangas.

Netrukus danai pataikė iš toli ir išlygino rezultatą (27:27). Varžovų emocijas šiek tiek nuramino iš toli dukart iš eilės pataikęs Mantas Kalnietis (33:27).

Lietuva pabandė atitrūkti, bet danai sėkmingai atsakė į visus spurtus. Po metimo iš toli jie pralaiminėjo 35:39.

Po dvidešimties minučių Lietuva priekyje buvo vos 41:37.

Pirmas kėlinys:  Lietuva 25:19 Danija

Lietuviai mačą pradėjo susikaupę. Penkis iš eilės taškus pelnė T. Dimša (5:0). Danai irgi atsakė keliomis atakomis, bet Jonas Mačiulis netrukus pataikė tritaškį, Marekas Blaževičius pridėjo dar du taškus (12:6).

Įpusėjus kėlinukui M. Blaževičius pridėjo dar du baudos metimus, o Lietuva pirmavo 16:12.

Aikštėje pasirodęs Vaidas Kariniauskas įsiliejo pataikydamas iš vidutinio nuotulio, čia pat antrą savo tritaškį mače pataikė J. Mačiulis (21:16).

Danai pataikė iš toli, bet lietuviai irgi atsakė keturiais taškais. Po dešimties minučių Lietuva pirmavo 25:19.