84
Panevėžio „Lietkabelis“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 88:76 (nuotr. Fotodiena.lt/Roko Lukoševičiaus)

Panevėžio „Lietkabelis“ tapo vienintele komanda „Betsafe-LKL“ žengiančia be pralaimėjimų.

84

Trečiajame kėlinyje 15 taškų pranašumą susikrovę Artūro Štalbergo auklėtiniai 88:76 įveikė Klaipėdos „Neptūną“.

K. Maksvytis pirmą kartą grįžo į Panevėžį po to, kai atvedė „Lietkabelį“ į LKL finalą praėjusį sezoną. Tačiau sugrįžimas nebuvo saldus – dabartinis „Neptūno“ treneris dukart nubaustas technine pražanga ir ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo išvytas iš aikštės.

„Neptūno“ neišgelbėjo šio sezono naudingumo rekordą užfiksavęs Arnas Butkevičius. Puolėjas per 33 minutes pelnė 19 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius ir surinko 34 naudingumo balus.

„Stengėmės vykdyti trenerio nurodymus, gerai gintis, – po mačo mintimis dalijosi „Lietkabelio“ puolėjas Donatas Tarolis. – Tobulėjimui nėra ribų, galime žaisti su dar didesnes energija. Galvoju, šiandien buvome truputį agresyvesni, todėl ir iškovojome pergalę.“

„Lietkabelio“ gretose 16 taškų pelnė Adas Juškevičius. Donatas Tarolis surinko 15 taškų, Kšištofas Lavrinovičius pridėjo 14 taškų, Vaidas Čepukaitis – 12.

Klaipėdiečių ekipoje 15 taškų pridėjo Simas Galdikas, Juanas Palaciosas įmetė 13, Edgaras Želionis pelnė 9 taškus ir atkovojo 8 kamuolius.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje antrąją techninę pražangą užsidirbęs „Neptūno“ strategas Kazys Maksvytis buvo išprašytas iš aikštelės.

Per pirmąją rungtynių dalį nei viena komanda neturėjo didesnės nei 6 taškų persvaros. Po dviejų kėlinių „Lietkabelis“ turėjo 3 taškų pranašumą (37:34).

„Labai sunkios rungtynės, „Neptūnas“ žaidžia agresyviai, – po pirmosios rungtynių dalies kalbėjo „Lietkabelio“ puolėjas Kšištofas Lavrinovičius. – Jie priverčia mus pavargti, todėl nepataikom savų metimų.“

Po ilgosios pertraukos nutolę panevėžiečiai susikrovė 15 taškų persvarą (57:42).

„Trečiajame kėlinyje pradėjome nervintis, žaisti po vieną, gynyboje tinginiavome, daug klydome“, – prastą komandos žaidimą trečiajame ketvirtyje aiškino S. Galdikas.

Likus porai minučių iki mačo pabaigos, „Neptūnas“ priartėjo iki 9 taškų (81:72). Visgi „Lietkabelis“ išsaugojo pranašumą ir šventė pergalę (88:76).