5
E. Matakas. (D. Ožalo nuotr.) (nuotr. Organizatorių)

Tokijuje vykstančioje paralimpioje Lietuvos olimpinė rinktinė turi pirmąjį medalį. Bronzos medalį visiškai nematančių plaukikų S11 klasėje 50 m laisvojo stiliaus rungtyje iškovojo Edgaras Matakas.

5

Sportininkas kiek lėčiau pradėjo distanciją, bet netrukus prisivijo ir lyderius.

Distancijai arėjant prie pabaigos lietuvis buvo pirmajame trejete, ten ir finišavo. Jo laikas buvo 26.38 sek., jis nusileido dviem plaukikams ir užėmė trečiąją vietą.

Šis medalis yra pirmasis olimpinis apdovanojimas E. Matako karjeroje.

Paralimpiniu čempionu tapo brazilas Wendellis Belarmino Pereira (26.03 sek.), o sidabrą pelnė kinas Dongdongas Hua (26.18 sek.). Už E.Matako nugaros liko pasaulio rekordininkas ir penkiskart paralimpinis čempionas kinas Bozunas Yangas (26.98 sek.).

Primename, kad 22-metų kaunietis greičiausias buvo ryte vykusiame atrankos plaukime. Jo laikas ten buvo 26.16 sek.

„Sunkiausia yra būti favoritu, kai turi pateisinti lūkesčius. Aš labai tikėjausi greičiau plaukti, o kai pasakė rezultatą... labiausiai dėl to gaila buvo. Manau, kad reikia džiaugtis, nes ne kiekvieną dieną iškovojamas paralimpinis medalis. Plaukime išvis seniai tai buvo pavykę, todėl smagu, jog iškovojau aš.

Jaudulio kaip tik gal nebuvo. Jaučiausi palyginus ramiai. Sunku pagauti tą sportinę formą ir tuos pačius aukštus rezultatus demonstruoti visą sezoną. Vis dėlto mes kalbame apie 50 metrų sprintą, kuriame kiekviena klaidelė, kiekvienas ne taip atliktas grybšnis lemia labai daug. Treneris pasakė, kad niekas neprarasta ir dar laukia 2024 m. Paryžiaus paralimpinės žaidynės“, – po finišo sakė E. Matakas.

E. Matakas – antras plaukikas iš Lietuvos, kuriam pavyko tapti paralimpiniu prizininku. Vienintelį medalį šioje sporto šakoje mūsų šaliai buvo iškovojęs Kęstutis Skučas, kuris 2004 m. Atėnuose pelnė sidabrą.

E.Matakas šių metų gegužę Portugalijoje vykusiame Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate 50 metrų laisvu stiliumi įveikė per 25.86 sek., pasiekė asmeninį rekordą ir iškovojo auksą.

Dar du auksinius medalius kaunietis nuskynė plaukdamas 100 metrų laisvu stiliumi ir 100 metrų krūtine. 2017 m. pasaulio čempionate Meksikoje E.Matakas pelnė auksą 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje , o 100 metrų laisvu stiliumi rungtyje pasipuošė bronzos apdovanojimu.

Tokijo paralimpinėse žaidynėse E.Matako dar laukia pasirodymas 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje.