Budapešte (Vengrija) vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate Andrius Šidlauskas varžėsi 100 m plaukimo krūtine finale ir užėmė aštuntąją vietą.

Lietuvis distanciją įveikė per 59.80 sek.

Jis buvo 0.28 sek. lėtesnis nei šeštadienį pusfinalyje. Jei jis būtų pakartojęs vakarykštį rezultatą, tada būtų užėmęs 7-ą vietą. Po 50 m A.Šidlauskas dar buvo 7-as, bet antrąją distancijos pusę plaukė lėčiau nei varžovai.

Pirmą kartą pasaulio čempionu ilgame baseine tapo italas Nicolo Martinenghi (58.26). Prieš keletą metų pasaulio jaunimo rekordą pagerinusiam sportininkui tai buvo apskritai pirmas medalis per karjerą pasaulio čempionatuose ilgame baseine.

Sidabru tenkinosi olandas Arno Kamminga (58.62 sek.), bronza – amerikietis Nicas Finkas (58.65 sek.).

Priminsime, kad šeštadienį ryte atrankoje A.Šidlauskas finišavo per 59.90 sek. ir galutinėje įskaitoje pasidalino 7-8 vietas su japonu Ryuya Mura. Vakare lietuvis plaukė greičiau (59.52), pagerino savo sezono rekordą ir nugvelbė paskutinį – 8-ą – bilietą į finalą.

Anksčiau A.Šidlauskas jau buvo patekęs į pasaulio čempionato 100 m plaukimo krūtine finalą. Tai jis padarė 2017 m., kai užėmė 6-ą vietą (59.21).