• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį Romos olimpiniame čempionate prasideda Europos lengvosios atletikos čempionatas, o jį atidarė disko metikų kvalifikacija

REKLAMA

Su disko metikų A grupe čempionatą atidarė ir titulą ginantis Mykolas Alekna bei Andrius Gudžius. Trečiuoju numeriu pasirodęs M. Alekna normatyvą finalui (66 m) numetė jau pirmuoju savo metimu, kai įrankis nuskriejo 67,50 m.

Tuo tarpu A. Gudžiui sekėsi kiek prasčiau. Jo geriausias metimas – 63,02 m – jam garantavo tik šeštąją vietą grupėje.

Po sėkmingos kvalifikacijos su žurnalistais bendravęs M. Alekna sakė, kad vienas tvirtas metimas buvo puikus planas, nes „kuo mažiau, tuo geriau“.

„Buvo planas įvykdyti (normatyvą – aut. past.) iš karto, kad galėčiau ramiai važiuoti ilsėtis bei ruoštis finalui. 

REKLAMA
REKLAMA

Pavalgysiu, pamiegosiu, pailsėsiu ir vėl kibsiu į darbus“, – ramiai po metimo sakė M. Alekna. 

Nors atrodė, kad sportininkui kvalifikacinis metimas buvo niekuo neišsiskiriantis, bet jis pats sakė, kad prieš startą vis tiek šiek tiek jaudinosi. 

REKLAMA

„Buvo šiek tiek jaudulys, bet susitvarkiau ir viskas normaliai, – šyptelėjo sportininkas. – Sektorius man labai patiko. Vakare tikiuosi, kad užsipildys tribūnos kiek daugiau, tai turėtų būti viskas smagiau.“

Kiek vėliau, 12.55 val. Lietuvos laiku, B kvalifikacijos grupėje startuos ir Mykolo brolis Martynas. Nors gyvai jo pasirodymo M. Alekna negalės stebėti, bet palaikys nuotoliu:

„Manau, autobuse pažiūrėsiu į rezultatus. Šiaip gerai labai atrodė treniruotėse, tai manau, kad turi nemažus šansus patekti (į finalą – aut. past.).“

REKLAMA
REKLAMA

Visgi, paklaustas, ar geriau buvo startuoti pačioje čempionato pradžioje, ar vėliau, disko metikas sakė, kad didelio skirtumo nebūtų bet kuriuo atveju. 

Šiek tiek situaciją keičia tik tai, kad finalas yra šiandien vakare, o ne kitą dieną. 

„Rutina keičiasi truputį. Vis tiek reikia ruoštis ir vakare varžyboms, ir ryte, bet visiems vienodos sąlygos. Gal rezultatams kažkiek įtakos ir turės, bet išsidėstymui vietų tai nemanau“, – kalbėjo jis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į Romą M. Alekna atvyko kaip pagrindinis favoritas, o tai lėmė jo pasiektas pasaulio rekordas ir laimėti trys „Deimantinės lygos etapai“. Visgi dėl to spaudimo jis nejaučia. 

„Nepasakyčiau. Vis tiek mėgaujuosi kiekvienomis varžybomis, tai kažkokio sau spaudimo nekeliu. Tiesiog atvažiuoju dalyvauti, mėgautis“, – šyptelėjo lietuvis. 

Nors Romoje alina 30-32 laipsnių karštis, tačiau disko metikams pasisekė – kvalifikacijos vyksta ryte, o finalas vakare, tad oro sąlygos tampa kiek palankesnės.

REKLAMA

Primename, kad B grupės kvalifikacijoje, kurioje pasirodys Martynas Alekna, pasirodys ir pagrindiniai Mykolo varžovai – švedas Danielis Stahlis ir slovėnas Kristjanas Čehas. 

Šį vakarą, 22 val. Lietuvos laiku, vyks ir disko metimo finalas. Anot Švedijos žiniasklaidos, tai pirmas kartas nuo 1946 m., kai Europos čempionato vyrų disko metimo rungties finalas vyks tą pačią dieną kaip ir kvalifikacija.

Lietuvos sportininkų penktadienio startus galite rasti ČIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų