Lietuvos rinktinė pasaulio krepšinio čempionate iškovojo pirmąją pergalę. Kazio Maksvyčio auklėtiniai pirmosiose pasaulio čempionato rungtynėse Filipinų sostinėje Maniloje užtikrintai 93:67  (26:12, 20:22, 24:19, 20:11) įveikė Egipto krepšininkus.

Egipto rinktinė šiose rungtynėse nepirmavo nė vieno sekundės.

Nors šį mačą puikiai pradėjo Jonas Valančiūnas, rezultatyviausiu lietuvių gretose kiek netikėtai tapo 18 taškų surinkęs ir didžiuosiuose turnyruose su rinktinės apranga debiutavęs Margiris Normantas.

Pirmoje mačo pusėje lietuviai buvo pataikę tik 2 tritaškius iš 14 ir tai buvo kone didžiausia mūsiškių bėda.

Vis tik net ir be tolimų metimų Lietuva sugebėjo po dviejų kėlinių pirmauti dviženkle persvarą, o po didžiosios pertraukos lankas atsirišo ir komandos metikams.

Po Eimanto Bendžiaus ir Deivido Sirvydžio tritaškių skirtumas ketvirtajame kėlinyje pasiekė rekordinę 31 taško žymą ir lietuviai šventė užtikrintą pergalę.

Lietuva kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 53:34, o nuo suolo pakilę lietuviai pelnė net 55 taškus. Tuo metu atsarginiai Egipto krepšininkai pelnė vos 11 taškų.

Lietuviai startavo puikia atkarpa – kapitonas Jonas Valančiūnas per pirmąsias 4 min. pelnė net 11 taškų, o lietuviai išsiveržė į priekį 15:6.

Jono Valančiūno žaidimo epizodus žiūrėkite:

Netrukus Tadas Sedekerskis sugrūdo kamuolį į krepšį su varžovo pražanga, o po Margirio Normanto dėjimo skirtumas išaugo iki 22:9.

Po pirmojo kėlinio lietuviai buvo priekyje 26:12, o antrojo kėlinio pradžioje po M. Normanto tritaškio su pražanga pirmavo 35:17.

Tiesa, pirmoje mačo pusėje lietuviai pataikė tik 2 tritaškius iš 14, o po dviejų kėlinių rezultatas buvo 46:34.

Trečiajame kėlinyje Egiptas sugebėjo sumažinti savo deficitą iki 8 taškų, tačiau Eimanto Bendžiaus, Tadas Sedekerskio ir J. Valančiūno taškai vėl leido solidžiau atitrūkti ir vėl pasiekti 18 taškų ribą.

Po trijų kėlinių Lietuva pirmavo 70:53.

Galutinis rungtynių lūžis įvyko ketvirtajame kėlinyje – po dar vieno M. Normanto taiklaus metimo skirtumas pasiekė 24 taškus ir rungtynių nugalėtojas klausimų nebekėlė.

Du tritaškius pridėjo dar vienas rinktinės debiutas didžiuosiuose turnyruose Deividas Sirvydis ir persvara pasiekė naują rekordinę žymę – 30 taškų.

Taškus šiose rungtynėse pelnė visi ant parketo pasirodę Lietuvos krepšininkai.

Lietuva: Margiris Normantas 18 (3/5 tritaškių), Jonas Valančiūnas 15 (10 atk. kam., 4 praž.), Eimantas Bendžius 10 (3/7 tritaškių), Mindaugas Kuzminskas 9 (5 atk. kam.), Ignas Brazdeikis 8 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Tadas Sedekerskis 7 (7 atk. kam.), Deividas Sirvydis (2/7 tritaškių) ir Tomas Dimša (2/6 tritaškių) po 6, Donatas Motiejūnas (9 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas ir Vaidas Kariniauskas po 4, Rokas Jokubaitis 2 (5 atk. kam., 3 rez. perd.).

Egiptas: Assemas Marei'us 14 (9 atk. kam., 3 per. kam., 6/15 dvitaškių), Amras El Gendy 13, Anasas Mahmoudas 11, Ehabas Aminas 10.

Kitas rungtynes Pasaulio taurėje Lietuva žais sekmadienį, kai nuo 15:30 val. mūsų laiku pradės mačą su Meksika.

Šias rungtynes transliuos naujienų portalas tv3.lt ir TV3 televizija.

Rungtynių vaizdo įrašą galite peržiūrėti šios naujienos viršuje.

vaizdelis liūdnas,žinant kad jie žaidžia su (nenoriu įžeist) Prienų sūrininkų lygio komanda,net latviai tokius pat babajus patvarkė didžiuliu skirtumu,nenoriu būt blogu pranašu,bet čia matom pirmą ir paskutinę lietuvių pergalę,jei ji dar bus.
Taigi čia bus kaip visados, prieš silpniausius laimes , o po to kažkur ketvirtfinali pradės palaiminėti su trenksmu .
koks kvailas pavadinimas
Jokių nėra sparnų.Jei ne Valančiūnas, tai patylėkime,laimė mėgsta tylą.Momentais gaila Jono,ar patemps?Ar 10 taškų yra nokdaunas.Jūs turėkit proto,juk čia Egipto rinktinė,ne Juodkalnija,ne Prancūzija...Ša,Tylos,skrajūnai