• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
  A grupė Birželio 14 d., penktadienis
  GER SCO 22:00
  A grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  HUN SUI 16:00
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ESP CRO 19:00
  B grupė Birželio 15 d., šeštadienis
  ITA ALB 22:00
  D grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  POL NED 16:00
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SLO DEN 19:00
  C grupė Birželio 16 d., sekmadienis
  SRB ENG 22:00
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  ROU UKR 16:00
  E grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  BEL SVK 19:00
  D grupė Birželio 17 d., pirmadienis
  AUT FRA 22:00
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  TUR GEO 19:00
  F grupė Birželio 18 d., antradienis
  POR CZE 22:00
  B grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  CRO ALB 16:00
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  GER HUN 19:00
  A grupė Birželio 19 d., trečiadienis
  SCO SUI 22:00
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  SLO SRB 16:00
  C grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  DEN ENG 19:00
  B grupė Birželio 20 d., ketvirtadienis
  ESP ITA 22:00
  E grupė Birželio 21 d., penktadienis
  SVK UKR 16:00
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  POL AUT 19:00
  D grupė Birželio 21 d., penktadienis
  NED FRA 22:00
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  GEO CZE 16:00
  F grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  TUR POR 19:00
  E grupė Birželio 22 d., šeštadienis
  BEL ROU 22:00
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SCO HUN 22:00
  A grupė Birželio 23 d., sekmadienis
  SUI GER 22:00
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  ALB ESP 22:00
  B grupė Birželio 24 d., pirmadienis
  CRO ITA 22:00
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  FRA POL 19:00
  D grupė Birželio 25 d., antradienis
  NED AUT 19:00
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  DEN SRB 22:00
  C grupė Birželio 25 d., antradienis
  ENG SLO 22:00
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  UKR BEL 19:00
  E grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  SVK ROU 19:00
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  GEO POR 22:00
  F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
  CZE TUR 22:00
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aštuoniolika komandų, tarp jų ir Kauno „Žalgiris“ stoja prie starto linijos ir pradeda kovas 2020/2021-ųjų metų Eurolygos sezone. 

Aštuoniolika komandų, tarp jų ir Kauno „Žalgiris“ stoja prie starto linijos ir pradeda kovas 2020/2021-ųjų metų Eurolygos sezone. 

REKLAMA

Kauniečiai sezoną pradeda pasikeitę. Klubą paliko keturi žaidėjai, bet didžiausi pokyčiai trenerių štabe. Šarūnas Jasikevičius su asistentais Dariumi Maskoliūnu ir Tomu Masiuliu paliko Kauną ir persikėlė į „Barcelona“.

Iš krepšininkų klubą vasarą paliko Edgaras Ulanovas, K.C Riversas, Zachas Leday‘aus ir Jockas Landale‘as. Ekipą papildė Joffrey Lauvergne'as, Patricio Garino, Augustine‘as Rubitas, Steve'as Vasturia, Tomas Dimša ir Marekas Blaževičius.

„Žalgiris“ sezono pradžioje turėjo 15 krepšininkų. Mažai pasireikšti gavęs gynėjas Tomas Dimša jau paliko klubą ir nuomos pagrindais artimiausią sezoną praleis Ispanijoje Las Palmo „Herbalife Gran Canaria“ ekipoje.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, kad „Žalgirį“ papildė iš pirmo žvilgsnio įdomūs ir potencialą turintys krepšininkai, bet vyriausiasis treneris M. Schilleris yra didžiausia naujojo sezono mįslė. Didesnės patirties tik Jungtinių Amerikos Valstijų krepšinyje turintis treneris tikrai turės daug ko išmokti.

REKLAMA

Tą rodo ir sezono pradžia. Kauniečių žaidimas kol kas atrodo kiek blankus. Patirtas jau ir pirmasis pralaimėjimas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate, kur rezultatu 61:72 buvo nusileista Panevėžio „Lietkabeliui“.

Kol kas, žinoma, sunku daryti gilesnes išvadas apie kauniečių žaidimą, tačiau jau iškart matoma visiškai kitoks žaidimo braižas nei tai buvo prie Š. Jasikevičiaus. Įprasti turės žaidėjai, išmokti daug ko privalės ir pats M. Schilleris, tad nenuostabu, kad kol kas galima surasti gana nemažai vietų komandoje, kur būtų galima išsakyti vienokią ar kitokią kritiką.

REKLAMA
REKLAMA

„Žalgiris“ niekada nebūdavo tarp favoritų Eurolygoje, bet Šarūno Jasikevičiaus treniruojamas klubas visada sugebėdavo paneigti išankstine prognozes. Šiemet dažniausiai užsienio lažybų bendrovės komandai prognozuoja 12 ar 13 vietą. 

Vienas didžiausių Europoje krepšinio portalų Eurohoops savo apžvalgoje taip pat kelia klausimą, kaip seksis naujam strategui, kuris turi pakeisti Š. Jasikevičių.

„Kaune ir visoje šalyje krepšinis yra identiteto dalis, – vaizdo reportaže sako M. Schilleris. – Man reikės pakeisti legendą, o tai padaryti niekada nėra. Aš, kaip treneris, noriu pademonstruoti savo sugebėjimus ir kaip komanda sieksime rodyti gerą žaidimą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie naujoves prabilo ir komandoje likęs gynėjas Thomasas Walkupas.

„Mes turime visiškai naują sistemą, kurią mokomės. Natūralu, kad tam gali prireikti laiko“, – teigė amerikietis.

„Žalgiris“ pateko į finalinį ketvertą prieš du metus, ar M. Schileris gali juos ten ir vėl sugrąžinti? Retorinį klausimą kelia vaizdo reportažo apie kauniečius kūrėjai. Iš pirmo žvilgsnio toks scenarijus atrodo sunkiai įgyvendinamas.

To paties portalo sudarytame Eurolygos klubų reitinge kauniečiams prognozuojama vos 16 vieta. Prie pokyčių trenerių štabe pridedama, kad svarbus yra ir Edgaro Ulanovo praradimas.

REKLAMA

Jei Š. Jasikevičius gerai pažinojo daugelį Eurolygos komandų, žaidėjų, jų silpnąsias vietas, tai M. Schilleriui reikės gana nemažai laiko ruošiantis rungtynėms. Svarbų vaidmenį vaidins ir visas trenerių štabas, siekiant gerinti komandos žaidimą, atrasti stipriąsias savo bei silpnąsias varžovų puses.

Kritikos austras kol kas sulaukia dėl kiek chaotiškos gynybos sistemos. Kai kurie akylesnis krepšinio sirgaliai atkreipia dėmesį ir į tai, kad treneris turi tarsi pirmąjį ir antrąjį penketą, nėra linkęs taip kaitalioti krepšininkų, atsižvelgiant į situaciją aikštėje, kaip tą darė Š. Jasikevičius.

REKLAMA

Tv3.lt kalbintas krepšinio treneris Tomas Purlys irgi tikino, kad tiesiog per tuos Š. Jasikevičiaus metus Kaune įpratome prie kitokio krepšinio.

„Įpratome prie kitokio krepšinio per tą laiką nei tą, kur dabar rodo „Žalgiris“. Netgi pats Šaras visus sirgalius padarė labiau išmanančius krepšinį. Tikrai dabar visi pastebi klaidas, kur galbūt perskubėta, kur pritrūko, kur gal nepasinaudota varžovų silpnosiomis vietomis. Kol kas klubas plaukia pasroviui, sistema lyg ir yra, bet trūksta aiškumo. Žaidimas G lygoje ir Eurolygoje tikrai skiriasi. Ten daugiau žaidėjų lyga, jų tikslas pasirodyti, sužavėti NBA klubus, o čia kitoks krepšinis. Kol kas žaidžiamas tokio pobūdžio krepšinis, kuris nėra itin tinkamas“, – sakė T. Purlys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, kol kas matomas šioks toks chaosas ir tam tikri nelogiški sprendimai.

„Tai tas krepšinis yra žaidžiamas, nėra kad treneris žaidimo gi nesupranta. Bandoma žaisti, taikyti agresyvesnę gynybą, žaisi greitai, spausti varžovus. Bet, pavyzdžiui, tas spaudimas kartais nėra itin logiškas. Juk su kai kuriais veteranais tu to nepadarysi, nes jie fiziškai jau silpnesni, su jais kitaip reikia žaisti. Kartais atrodo, kad treneris nepaisant visko laikosi savo linijos, nereaguoja į kažkokius pasikeitimus ar netikėtumus aikštėje“, – mintis dėstė krepšinio treneris.

REKLAMA

Pirmasis varžovas – Graikijos grandas

„Žalgirio“ dabartinėmis silpnybėmis pirmieji Eurolygoje sieks pasinaudoti Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai, kurie žalgiriečius ketvirtadienio vakarą testuos namų arenoje. Į Graikiją išvyko 12 krepšininkų, namuose liko traumuotas Patricio Garino ir trenerio sprendimu nevykstantis Marekas Blaževičius.

Pagal Eurolygos protokolą, prieš kiekvienas rungtynes komandos turės atlikti koronaviruso testus.

„Olympiakos“ komanda per vasarą pakeitė pusę žaidėjų. Svarbiausiu žmogumi, prisijungusiu prie komandos, galima laikyti iš Turkijos atvykusį Koustą Slouką. Graikas „Olympiakos“ marškinėlius jau yra vilkėjęs 2008-2015 metais.

REKLAMA

Patyręs, aukšto lygio įžaidėjas, gerai matantis aikštę, pavojingas du prieš du, gerai pataikantis iš vidutinio nuotolio – krepšininkas bus tikras graikų klubo variklis. Praėjusiais metais jo rodikliai Stambulo „Fenerbahče“ gretose siekė 11,6 įmesto taško per rungtynes bei 6,1 rezultatyvaus perdavimo. Solidūs ir dar du papildymai gynėjų grandyje. Prie komandos vasarą prisijungė iš Turkijos atvykęs Aronas Harrisonas (16,4 tšk. Europos taurėje atstovaujant „Galatasaray“) bei Charlesas Jenkinsas, turintys pakankamai Eurolygos patirties atstovaujant įvairiems klubams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi kauniečiams teks nelengva užduotis sustabdyti tikrai pavojingus varžovų gynėjus. O kur dar veteranas ir tikra Eurolygos legenda Vassilis Spanoulis. Nors 38 metų graikas jau negali praleisti tiek laiko aikštėje kiek anksčiau, bet jis vis dar pavojingas žaidėjas ypač lemiamais rungtynių momentais.

„Olympiakos“ nevengia agresyvaus žaidimo baudos aikštelėje, gynėjai dažnai veržiasi po krepšiu, fiziškai tvirti aukštaūgiai taip pat provokuoja varžovų pražangas. Pagal šią statistikos kategoriją praėjusiame Eurolygos sezone klubas visame turnyro buvo antras (vid. 21,57 per mačą).

REKLAMA

„Olympiakos“ kasmet taiko praktiški tokią pačią taktiką žaidėjų rinkoje kalbant apie aukštaūgius. Į komandą siekia prisivilioti atletiškus žaidėjus. Tokie yra prie klubo prisijungę Livio Jeanas-Charlesas, Hassanas Martina Octaviusas Ellisas. Vis dėlto kol kas didelis klaustukas, kaip jie atrodys, kadangi jiems pakeisti teks tikru komandos lyderiu praėjusiais metais buvusį Nikola Milutinovą, kuris persikėlė į Maskvos CSKA.

Tačiau, iš pirmo žvilgsnio, klubas atrodo atlikęs reikiamus veiksmus, kadangi į komandą atvykę aukštaūgiai atrodo mobilūs, fiziškai galingi, galintys sėkmingai žaisti dengiamaisiais gynyboje.

REKLAMA

Pirėjo klubas gretose išlaikė graiką Georgio Printezį, kuris, nepaisant savo solidaus amžiaus (35 metai), vis dar kelia rimtą pavojų. Komandoje liko ir Kostas Papanikolou, kuris visada gali prabilti tolimais metimais.

Būsimi kauniečių varžovai dažnai puolime naudoją „pikenrolą“ , kai aukštaūgis stato užtvarą su kamuoliu esančiam žaidėjui. Turint tokį gerai matantį įžaidėją kaip K. Slouką, bus itin svarbu prieš jį kaip reikiant kietai gintis.

REKLAMA
REKLAMA

„Daug kas sako, kad „Žalgiris“ gali strigti prieš gerai organizuotas Eurolygos komandas, kurios turi savo aiškias sistemas. K. Sloukas mėgsta turėti kamuolį savo rankose, bet tą mėgsta daryti ir V. Spanoulis. Įdomu bus stebėti, kaip jie kartu atrodys aikštėje ir ar apskritai joje praleis daug laiko. Bet kad jie kontroliuos žaidimą tai tikrai. Kalbant apie aukštaūgius, tai čia gal net kauniečiai turi pranašumą. Neblogą formą rodo Joffrey Lauvergne'as, reikėtų jį labiau išnaudoti“, – sako apie artėjantį mačą kalbėjo T. Purlys. 

„Olympiakos“ šiemet ir vėl žaidžia antrojoje Graikijos lygoje. Praėjusį pavasarį jie buvo ten išsiųsti, nes atsisakė žaisti pirmose šalies čempionato ketvirtfinalio rungtynėse prieš Atėnų „Panathinaikos“. Skandalas kilo dar anksčiau praėjusį sezoną taurės varžybose, kai mačo tarp šių kubų metu „Olympiakos“ buvo nepatenkinti teisėjų veiksmais ir atsisakė taurės rungtynių metu grįžti į aikštę jei teisėjaus vietiniai arbitrai.

Pirėjo klubui buvo skirta bauda, sezono rezultatai anuliuoti ir jie iškrito iš aukščiausios lygos. Antrojoje Graikijos lygoje jie praėjusiais metais liko tik šešti. Šiemet jie pirmenybes pradėjo iškovodami tris pergales iš keturių.

REKLAMA

Klubas prieš Eurolygą spėjo du sykius sužaisti su Berlyno ALBA ekipa, su kuri pasidalijo po pergalę.

Graikų ekipos treneris G. Bartzokas propaguoja klampesnį ir lėtesnį žaidimą. Svarbūs akcentai dedami gynyboje. Sezono pradžioje puolime kiek stringantiems žalgiriečiams teks nelengva užduotis surasti kelius link varžovų krepšio.

Komanda savo krepšinį grindžia daugiau žaidimu baudos aikštelėje. Praėjusi sezoną jie buvo ketvirti pagal dvitaškių pataikymo procentą Eurolygoje (55,84 proc.), kai pagal tritaškius tik trylikti (35,5 proc). 

„Žalgiris“ ir „Olympiakos“ praėjusiame Eurolygos sezone tarpusavio mačuose  pasidalino po pergalę namuose. Bent jau vadovaujant Š. Jasikevičiui graikai kauniečiams buvo gana palankus varžovas – „Žalgiris“ laimėjo 10 mačų iš 15. „Olympiakos“ buvo įveikta ir Eurolygos ketvirtfinalio serijoje 2018 metų pavasarį.

Abiem klubams tai bus pirmosios Eurolygos rungtynės, taigi klausimų kol kas daugiau nei atsakymų. „Žalgiriui“ akivaizdžiai reiks daug laiko įsivažiuoti, pačiam treneriui M. Schilleriui prireiks laiko susipažinti net su pačia Eurolyga.

„Žalgiris“ sezoną pradės net trimis išvykomis. Pirėjuje „Olympiakos“ nepalaikys sirgaliai, kadangi klubas nusprendė  bent kol kas į tribūnas jų neįsileisti. Tai savotiškas koziris kauniečiams, kadangi sirgaliai tribūnuose Pirėjuje būna itin triukšmingi. Į Graikiją nevyko ir kauniečių sirgaliai, kurių bent jau maža grupelė dažnai palaiko komandą išvykose.

REKLAMA

Ko gi reikės norint žalgiriečiams Eurolygos sezoną pradėti pergale? Anot krepšinio trenerio T. Purlio, pirmiausia reikia turėtų konkretų rungtynių planą

„Pirmiausia turėtų būti aiškus mačo planas. Jei bus žaidžiamas paprastas krepšinis, o nebus akcentuojamos silpnos varžovų vietos, kurių tikrai yra, tai gero tikėtis neverta. Pavyzdžiui, kad ir V. Spanoulis, kuriam jau 38-eri. Nežinau, ką jis dengs, bet tuo reikės pasinaudoti, žaisti agresyviai, kažkiek jį provokuoti. Tai čia vienas tų kozirių, kuris yra. Žaibiškos atakas, greitesnis žaidimas po atsikovotų kamuolių, tai tų akcentų tikrai yra“, – tikino krepšinio treneris.

Rungtynės tarp „Žalgirio“ ir „Olympiakos“ šiandien, ketvirtadienį, prasidės 21 val. Lietuvos laiku. Mačą, kaip ir visas žalgiriečių rungtynes Eurolygoje, rodys „3Sport“ kanalas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų