Šeštadienio pavakarę įvyko pasaulio krepšinio čempionato C grupės kova tarp vienos iš pirmenybių favoričių laikomos JAV ir Naujosios Zelandijos rinktinių. Chaotiškai rungtynes pradėjusi JAV rinktinė (1/0) susiėmė antrajame kėlinyje ir galiausiai 99:72 (19:18; 26:18; 31:22; 23:14) įveikė Naujosios Zelandijos atstovus (0/1).

Pirmieji iniciatyvos ėmėsi Naujosios Zelandijos krepšininkai, kurie įpusėjus kėliniui turėjo 9 taškų persvarą (5:14). Amerikiečių žaidime daug chaoso ir klaidų, kurios leido varžovams rinktis taškus. Antroje kėlinio pusėje klaidų skaičių sumažinę ir aukštesnę pavarą puolime įjungę amerikiečiai galiausiai sugebėjo minimalia persvara išsiveržti į priekį (19:18).

Antrajame kėlinyje nei vienai komandai nepavyksta susikrauti didesnio pranašumo, vyksta kova taškas į tašką. Likus mažiau nei 3 antrojo ketvirčio minutėms JAV rinktinei pavyko išsiveržti į priekį 7 taškais. Tai didžiausia šiame mače amerikiečių turėta persvara (41:34). Tiesa, antrajam ketvirčiui dar nepasibaigus JAV rinktinė jau buvo praradusi 9 kamuolius.

Po ilgosios pertraukos JAV rinktinė sužaidė rezultatyviausią kėlinį šiose rungtynėse ir į lemiamą kėlinį komandos keliavo amerikiečiams pirmaujant 18 taškų (76:58).

Primename, kad amerikiečiai prieš zelandus žaidė jau trečią kartą istorijoje, o pirmus du mačus taip pat laimėjo JAV komanda.

JAV rinktinė: Paolo Banchero 21 (6/8 dvit., 4 atk. kam.), Anthony Edwardsas 14 (7 atk. kam.), Jarenas Jacksonas 12 (4 atk. kam.), Reavesas Austinas 12 (6 rez. perd.), Jalenas Brunsonas 10 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Tyrese Haliburtonas 10 (4 atk. kam.), Mikalas Bridgesas 7.

Naujosios Zelandijos rinktinė: Reubenas Te Rangi 15, Finnas Delany 12 (5 atk. kam.), Shea Ili 12 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Yannickas Wetzellas 10, Izayahas Mauriahoohoo 9, Flynnas Cameronas 5 (4 atk. kam.), Isaac Fotu 4 (5 atk. kam.).