Lietuvos ledo ritulio čempionate ketvirtadienį sužaistos intriguojančios ir permainingos rungtynės, kuriose nugalėtojas paaiškėjo tik po pratęsimo.

Kaune „Baltų Ainiai“ beveik visas rungtynes pirmavo, bet praleistas įvartis paskutinę minutę neleido jiems džiaugtis pergale per pagrindinį laiką, o pratęsime dar vieną įvartį pelniusi „Energijos – Geležinio Vilko“ komanda iškovojo pergalę 5:4.

Jau pačioje rungtynių pradžioje „Energija – Geležinis Vilkas“ užsidirbo dvi pražangas ir leido varžovams įgyti dviejų žaidėjų kiekybinį pranašumą. Gavę puikią situaciją pasižymėti „Baltų Ainiai“ sužaidė nepriekaištingai: kauniečių brigada į puikią padėtį išvedė komandos debiutantą Adamą Silhaną, kuris savo naujosios ekipos nenuvylė – tiksliu metimu išvedė kauniečius į priekį (02:47, rez. perd. Nikita Bashkirovas, Marekas Malinsky).

Po kelių minučių „Energijos – Geležinio Vilko“ atstovai prasižengė dar kartą, tačiau šįkart „Baltų Ainiams“ dauguma klostėsi gerokai prasčiau, nei pirmuoju bandymu. Patys Kauno klubo atstovai prie oponentų vartų nieko nesukūrė, o varžovams suteikė net dvi idealias progas pasižymėti. Visgi, pabėgus vieniems prieš vartininką tiek ir Karoliui Krasilnikovui, tiek ir Dmitrijui Rabchukui pergudrauti Martino Petiulio nepavyko.

Savo pabėgimu vienas prieš vartininką atsakė ir „Ainių“ legionierius M. Malinsky, bet tarp kojų ritulį vartininkui bandęs pasiųsti čekas liko nieko nepešęs. Negana to, tame pačiame epizode bandydamas pataisyti ritulį persistengė Nikolajus Parshakovas, prasižengęs prieš svečių vartininką Maksimą Ponomarenko ir suteikęs progą daugumai „Energijos – Geležinio Vilko“ atstovams.

Žaisdami daugumoje elektrėniškiai ilgai netrukę rezultatą išlygino, kai kiekybinį pranašumą realizavo Karolis Krasilnikovas (14:28, rez. perd. Edgaras Rybakovas, Aurimas Gaidauskas). Visgi, ilgai nelaukę „Baltų Ainiai“ susigrąžino savo pranašumą: Deividas Četvertakas klastingu metimu surado būdų nukreipti ritulį į vartus (15:17, rez. perd. Jonas Viknius, Yevgenijus Lukinas).

Antrasis kėlinys startavo „Baltų Ainių“ pražanga ir dar viena „Energijos – Geležinio Vilko“ dauguma. Jos metu M. Petiulis sugebėjo sustabdyti tolimą Rolando Aliukonio metimą, bet prie ritulio pirmasis prišokęs Edvinas Boroška išlygino rungtynių rezultatą (21:12, rez. perd. R. Aliukonis, Karolis Kubilius).

Lygus rezultatas ir šį kartą ilgai neišsilaikė. „Baltų Ainiai“ atsakė savo ataka, kurią užbaigė M. Malinskis, pelnęs pirmąjį savo įvartį Lietuvoje (22:41, rez. perd. N. Bashkirovas, N. Parshakovas)

Pranašumą įgiję kauniečiai nesiruošė sustoti ir toliau kūrė progas prie varžovų vartų. Savo progą turėjo N. Parshakovas, o vėliau Makaras Tokarevas pabėgo vienas prieš vartininką ir nepaisant to, jog turėjo visišką laisvę ir daug laiko priimti sprendimą, įveikti M. Ponomarenko jam nepavyko. Kitoje aikštės pusėje puikia proga nepasinaudojo ir į vartų plotą nepataikęs „Energijos – Geležinio Vilko“ gynėjas Dominykas Motiejūnas.

Ir per likusią kėlinio dalį vienos komandos ataką keitė jų oponentų išpuoliai, tačiau įvarčiais nė vienos ekipos žaidėjai nepasižymėjo.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Baltų Ainiai“ dar labiau pagerino savo situaciją, kai įvartį pelnė N. Parshakovas (45:44, rez. perd. N. Bashkirovas, M. Malinsky). Tiesa, kauniečių dar viena pražanga leido „Energijai – Geležiniam Vilkui“ susigrąžinti iniciatyvą ir nors per dvi daugumos minutes jie nepasižymėjo, vos sugrįžus penktajam kauniečių aikštės žaidėjui ritulį į vartų tinklą pasiuntė Edgaras Rybakovas (48:38, rez. perd. Patrikas Misiukas).

Pražangos rungtynių pabaigoje ir toliau kišo koją „Baltų Ainiams“: iš pradžių gauta nuobauda nutraukė galimybę žaisti daugumoje, o po vėliau dvi iš eilės dviejų minučių nuobaudos leido „Energijai – Geležiniam Vilkui“ pademonstruoti savo sugebėjimus dvigubos kiekybinės daugumos metu.

Realizuoti dvigubos kiekybinės persvaros svečiams nepavyko, bet rankų nenuleidę „Energijos – Geležinio Vilko“ atstovai sugebėjo paskutinę rungtynių minutę atstatyti pusiausvyrą. Vartininką pakeitus šeštuoju aikštės žaidėju Timonas Mažulis šaltakraujiškai išlygino rungtynių rezultatą (59:08, rez. perd. E. Boroska, R. Aliukonis).

Dviejų įvarčių pranašumą panaikinę elektrėniškiai galiausiai pergalingai užbaigė rungtynes pratęsime. Po P. Misiuko reido ir tikslaus perdavimo E. Rybakovas įvarčiu išplėšė svečių pergalę (61:58, rez. perd. P. Misiukas, R. Aliukonis).