0
TV3

Pasaulio taurės turnyrui besirengianti Lietuvos rinktinė ir toliau šluoja nuo savo kelio visus varžovus kontrolinėse rungtynėse. Šeštadienį Kaune prasidėjusio keturių komandų kontrolinio turnyro pirmajame susitikime lietuviai 86:67 (19:16, 20:19, 25:10, 22:22) nepaliko vilčių Graikijos krepšininkams.

Lietuvos rinktinė susitikimą pradėjo Jono Valančiūno dėjimu iš viršaus bei Donato Motiejūno dvitaškiu su pražanga, tad sužaidus pustrečios minutės aikštės šeimininkai jau pirmavo 5:0. Graikai į tai atsakė keturiais Andreaso Glyniadakio taškais, tačiau Renaldas Seibutis ir D.Motiejūnas įpusėjus kėliniui vėl sugrąžino lietuviams penkių taškų pranašumą – 9:4. Antroje ketvirčio pusėje komandos taškus daugiausiai rinko baudų metimais, tad ir rezultatas kito labai lėtai. Likus žaisti dvi minutes mūsiškių persvara buvo šoktelėjusi iki aštuonių taškų (15:7), bet kėlinio pabaigoje graikai surengė spurtą 9:4 ir gerokai priartėjo – 16:19.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui Kostas Sloukas tolimu metimu išlygino rezultatą (19:19), tačiau lietuviai laimėjo atkarpą 6:0 ir po keturių Darjušo Lavrinovičiaus taškų bei tikslios Martyno Pociaus atakos vėl susigrąžino šešių taškų persvarą – 25:19. Likus žaisti tris minutes D.Motiejūnas pataikė iš toli, Mindaugas Kuzminskas ir J.Valančiūnas tiksliai realizavo baudų metimus, o Lietuvos rinktinės pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis – 33:23. Nors kėlinio pabaigoje graikai ir vėl kiek sumažino deficitą, įpusėjus susitikimui Jono Kazlausko treniruojama komanda toliau buvo priekyje – 39:35.

Be šių dviejų komandų, turnyre taip pat dalyvaus Naujosios Zelandijos ir Slovėnijos krepšininkai.

Lietuvos rinktinei tai bus aštuntasis mačas pasirengimo cikle. Iki šiol Jono Kazlausko auklėtiniai laimėjo visus septynis žaistus kontrolinius susitikimus.