Penktadienio vakarą paaiškėjo pirmasis Eurolygos finalo dalyvis. Po permainingos kovos juo tapo reguliariojo sezono laimėtojai Pirėjo „Olympiakos“ rezultatu 76:62 nugalėję Donato Motiejūno atstovaujamą „AS Monaco“.

Pirmuosius du kėlinius pranašumą demonstravo „AS Monaco“ ekipa. Į ilgąją pertrauką Saša Obradovičiaus auklėtiniai išėjo turėdami 12 taškų persvarą, tačiau trečiajame kėlinyje įvyko neįtikėtinas dalykas.

Į trečiąjį ketvirtį grįžę graikai „nubaudė“ Monako komandą kėlinį laimėdami net 27:2 ir prieš lemtingą kėlinį turėjo sau susikrovę 13 taškų pranašumą.

Naudingiausias Pirėjo ekipos žaidėjas buvo Kostas Papanikolaou surinkęs 21 naudingumo balą. Aukštaūgis pelnė 15 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. Po rungtynių komandos lyderis sakė, kad pirmojoje mačo pusėje koją pakišo įtampa.

„Buvome įsitempę. Prametėme dvitaškius, tritaškius net negaliu paaiškinti kodėl, bet čia krepšinis, čia taip būna. (...)

Per ilgąją pertrauką rūbinėje kalbėjomės, kad reikia sustiprinti mūsų gynybą. Trečiajame kėlinyje mes apsiginklavome puolimu, pagavome momentą, atgavome pasitikėjimą ir apsukome žaidimą į savo pusę“, – kalbėjo jis.

Apie sustiprėjusią gynybą trečiame ketvirtyje kalbėjo ir buvęs žalgirietis Thomasas Walkupas:

„Mes buvome susikoncertavę į savo žaidimo planą. Trečiajame kėlinyje atrodė, kad kiekvienas laisvas kamuolys buvo mūsų, kiekvienas atkovotas, perimtas kamuolys – mūsų.“

Po šios pergalės Graikijos klubas atsidūrė per žingsnį nuo čempionų titulo, tačiau finale sekmadienį jiems dar reiks susitikti arba su Madrido „Real“, arba su Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“.

Visgi krepšininkai sakė, kad yra pasiryžę susitikti su bet kuriuo klubu ir atvyko tik laimėti.

„Žinoma, mes tam čia ir atvykome. Pernai mes tiesiog džiaugėmės būdami čia, o šiemet atvykome trofėjaus. Darbas dar nėra padarytas, viskas dabar prasidės nuo nulio“, – ryžtingai sakė T. Walkupas.

K. Papanikolaou vieną sezoną NBA praleido ir su „AS Monaco“ lietuviu Donatu Motiejūnu Hiustono „Rockets“ komandoje. Graikas apie santykius su lietuviu atsiliepė šiltai tačiau sakė, kad aikštelėje visos draugystės išnyksta.

„DMo yra mano vyrukas, o „Monaco“ turėjo nuostabų sezoną. Sveikinu šį klubą. Tai tik antras jų sezonas Eurolygoje ir jų indėlis milžiniškas, bet tai gyvenimas – vieni laimi, kiti pralaimi. Tai nereiškia, kad sezonas yra nesėkmingas.

Myliu Donatą, jis žaidžia nuostabų sezoną. Daug patyrėme Hiustone ir linkiu jam geriausio, bet aikštelėje aš tiesiog noriu laimėti“, – atviravo jis.

„Olympiakos“ „Žalgirio“ arenoje turėjo ir stiprų sirgalių užnugarį. Į Kauną atvykę graikai jau nuo ketvirtadienio rodė savo užsidegimą, o pusfinalio metu tiesiog pašėlo.

„Jūs patys galite tai jausti – jie nuostabūs. Net kai mums nesisekė, jie buvo ten, mus skatino, bandė užvesti. Mes girdėjome jų šūksnius „Pirmyn, mes žinome, kad jūs galite!“ ir tai mums ir mūsų psichologijai labai svarbu. Mes juos mylime ir darome viską dėl jų“, – kalbėjo K. Papanikolaou.