REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norėdami laimėti turnyrą turite surinkti daug žetonų, tačiau dar svarbiau - jūs turite stengtis pralaimėti kuo mažiau žetonų. Štai penki patarimai, kurie padės neištaškyti savo turto.

REKLAMA
REKLAMA

1.NE – Per dažni ir per dideli tęstiniai statymai (continuation bets) po flopo.

Turnyro metu sužaidžiami šimtai partijų (jeigu pavyks prasibrauti giliau). Jų metu teks iššauti tikrai nemažai tęstinių statymų, tačiau reikia pripažinti, kad didžiąją laiko dalį bendrosios kortos (the flop) jums netiks ir jūs būsite priverstas nusimesti.

REKLAMA

Štai todėl yra protinga:

a) nedaryti tęstinių statymų (C-bets) 100% laiko

b) nedaryti tęstinių statymų pernelyg didelių

Atlikte tęstinį statymą tik tada, kai esate pakankamai tikras, jog varžovas nusimes arba kai pagavote neblogą pirkimą (draw). Kai sudėsite į vieną krūvą visus pralaimėtus tęstinius statymus, pamatysite, kad tai išties daug prarastų žetonų.

Dažnai matome, kad žaidėjai atlieka standartinį 2/3 banko dydžio tęstinį statymą ar net kartais stato visą banką. Tai rimta klaida, nes ilgame laikotarpyje ji jums irgi kainuos prarastus žetonus. Stenkitės statyti mažiau, kad laimėtumėte mažiau, bet vis tiek iš to būtų naudos. Pavyzdžiui, jei tęstinis statymas yra pusė banko, tai pakanka laimėti vieną iš trijų tęstinių statymų, kad išeitumėte „ant savų“.

REKLAMA
REKLAMA

Keletas pavyzdžių

Jūsų ranka: A♥ K♥

Flopas:  J♦ 7♥ 2♥

Vienas oponentas

Tai sąlyginai geras flopas jūsų rankai, nors nieko nepagavote, bet turite labai stiprų pirkimą į spalvą (flush draw), kad šioje vietoje tęstinis statymas (C-bet) būtų pateisinamas. Net jei jums atsakys (call), vis tiek turėsite gerą šansą laimėti banką.

Jūsų ranka: K♠ Q♥

Flopas: A♣ 8♣ 8♠

Trys opponentai

Čia tęstinis statymas būtų klaida. Visų pirma, partiją žaidžia net trys oponentai, todėl tikimybė, kad kažkas turės A arba žemesnę porą yra labai didelė. Tikėtis, kad jie visi trys nusimes, labai sunku, tad geriau pataupyti žetonus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. NE - stiprių rankų perspaudimas (overplaying)

Jūs esate vėlyvojoje pozicijoje su A♥ K♠. Daug žetonų turintis žaidėjas vidurinėje pozicijoje stato 4BB, jūs permušate allin, oponentas atsako su Q♠ Q♦ ir nespėjus nieko pasakyti (gyvame turnyre) ar parašyti (internete), jūs išlekiate iš turnyro.

Tai nuolat ir nuolat besikartojantis scenarijus, ypač vidutinių turnyrų ankstyvosiose dalyse. Geri žaidėjai paprastai nori pažiūrėti flopą prieš žaisdami su visais turimais žetonais ir A-high kombinacija (tik tūzas). Su tokia ranka neverta stumti allin, kur kas logiškiau tiesiog permušti arba netgi tik atsakyti. Permušus gali laimėti banką iš karto arba pamačius flopą. Pamačius visiškai netinkamą flopą galima ir nusimesti. Bent jau pasibaigus tokiai partijai jūs vis dar liksite turnyre.

REKLAMA

Tas pats liečia ir tokias rankas kaip J♠ J♣. Pakankamai dažnai žaidėjai permušinėja su ja allin tam, kad jų neapžaistų po flopo. Bet tiesa paprasta – į jūsų allin atsakys tik aukštesnės poros arba tos kombinacijos, prieš kurias yra 50/50 šansas laimėti. Gal geriau pamatyti flopą, jeigu ten nėra aukštesnių kortų, atlikti statymą ir toliau manevruoti. Štai čia pokeris. O stūmimas aklai yra labiau panašus į rusišką ruletę.

3. NE – “Atsakančių rankų“ (calling hands) nepritaikymas prie kylančių privalomųjų statymų (blinds).

REKLAMA

Turnyro pradžiai mielai gali atsakyti į 80 žetonų statymą su tokia ranka kaip 6♣ 7♣ ir pamėginti pagauti gerai paslėptą galingą kombinaciją. Tačiau privalomiesiems statymams (blinds) pakilus iki 400/800, toks žaidimas darosi labai brangus.

Tas pats ir su mažomis poromis. Norite gauti tris vienodas (set) kortas, bet tai atsitinka tik vieną kartą iš aštuonių kartų. Vadinasi, atsakydami į 2400 statymą ir nepagavę savo seto, jūs per tuos septynis nesėkmingus kartus pralaimėsite 16800, o per tą laimingąjį kartą privalėsite laimėti bent jau 16900, kad toks žaidimas pasiteisintų. Aš geriau pasilaikysiu savo 16800.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. NE – baimė vogti privalomuosius statymus (blinds).

Kuo giliau į turnyrą pateksite, tuo turėsite žaisti agresyviau. Žaisti uždarai (tight) puikiai tinka pirmiems keliems lygiams, tačiau kai tik jūsų M koeficientas ims mažėti, jūs turite imti manevruoti vėlyvoje pozicijoje.

Jūsų ranka: K♠ 10♦

Pozicija: cutoff

Privalomieji statymai: 300/600

Žetonų kiekis: 10.000

Visi nusimeta. Jūsų ranka nėra labai stipri, tačiau ir ne beviltiška. Su ja tikrai verta pamėginti pavogti privalomuosius statymus. Atlikite 1500 statytmą ir žiūrėkite, kas bus. Jeigu „button“ pozicija nusimes, o vienas iš blindų atsakys, po flopo turėsite geresnę poziciją ir galėsite mėginti atlikti tęstinį statymą ir laimėti didesnį banką nei tikėjotės. Jei lauksite stipriųjų rankų ir nedrįsite vogti, per vieną ratą prarasite po 900 žetonų ir tai nepagerins jūsų žetonų kiekio būklės.

REKLAMA

5. NE – nepirkite kombinacijų neturėdami teisingų procentų

Tai labai dažna problema – jūs gaunate aukščiausią pirkimą į spalvą (nut flush draw) ir esate pasiruošęs atiduoti didžiąją dalį žetonų gaudydamas savo kombinaciją. Kai kuriems žaidėjams aukščiausias pirkimas į spalvą apskritai atrodo neįveikiama kombinacija (nuts) ir jie pasiruošę su ja stumti allin.

Jūsų ranka: A♥ J♥

Flopas: 5♥ 9♥ Q♣

Žetonų kiekis: 11.000

Bankas: 2.500

Oponentas (5,000 žetonų) stato 1,900. Ar galite čia atsakyti? Ne, nes neturite tinkamų procentų (odds). Statoma 43% banko, o jūsų tikimybė nupirkti spalvą yra 35%. Be to, oponentas jau prisirišęs prie banko (pot committed), tai reiškia, kad net ir permušus, jis nenusimes. Jo 5000 gali smarkiai nuskausminti jūsų žetonų kiekį, tačiau tie patys 5000 yra per mažai, kad pateisintų menamuosius procentus (implied odds)

REKLAMA

Atiduokite jam šią partiją ir palaukite geresnės (pigesnės) situacijos. Per daug tokių atsakymų (calls) ir jūs greitai prisijungsite prie mažųjų žetonų krūvelių komandos.

Išvada

Straipsnio tikslas buvo pateikti jums keletą patarimų, kurie galbūt prailgins jūsų turnyrinį gyvenimą. Žinoma, ten ir šen reikės rizikuoti, bet pamėginkite minimizuoti šitas situacijas ir neištaškykite savo žetonų krūvos ten, kur apskritai neturėjote būti. Visų “monetos metimų" (coinflips) nelaimėsite, o kuo mažiau jų žaisite, tuo bus geriau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų