26
Stambulo „Fenerbahče“ – Kauno „Žalgiris“  (nuotr. zalgiris.lt)

Kauno „Žalgiris“ (5/10) Eurolygoje patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą iš eilės. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Turkijoje dramatiškai 78:80 (26:22, 22:15, 14:19, 16:24) pralaimėjo Šarūno Jasikevičiaus treniruojamam Stambulo „Fenerbahče“ (8/7) klubui. Vienu metu žalgiriečiai turėjo net 14 taškų pranašumą, tačiau jo neišsaugojo.

26

Likus pusantros minutės „Žalgirio“ tritaškiai leido pasivyti nutolusius varžovus ir priartėti iki minimumo – 76:77.

Tuomet turkų grandą į priekį timptelėjo Tyleris Dorsey, kuris pelnė du beprotiškai sudėtingus taškus su pražanga.

Keenanas Evansas baudų metimais sumažino „Žalgirio“ deficitą iki dviejų taškų.

„Fenerbahče“ ataka buvo netiksli ir žalgiriečiai paskutine ataka galėjo išplėšti pratęsimą arba net pergalę, tačiau K. Evanso metimas skriejo pro šalį.

„Fenerbahče“  klubui tai buvo septintoji pergalė iš eilės namuose. Šį sezoną namų arenoje turkai dar nepralaimėjo nė vienerių Eurolygos rungtynių.

Rungtynės prasidėjo abiejų komandų uraganiniu puolimu – „Žalgiris“ po pirmo kėlinio pirmavo 26:22.

Antrajame kėlinyje kauniečiai buvo įgiję rekordinę 14 taškų persvarą, o po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 48:37.

Trečiajame kėlinyje „Fenerbahče“ priartėjo ir po trijų kėlinių pirmavo 62:56.

Turkijos grandas laimėjo atkarpą 11:0 ir vien per pirmąją ketvirtojo kėlinio minutę pelnė 8 taškus be atsako. To pasekmė – ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ jau turėjo 5 taškų deficitą.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais jau penktadienį, kai Kaune susitiks su „Barcelonos“ klubu.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 19 (30 naud. bal.), Rolandas Šmitas 16 (9 atk. kam.), Laurynas Birutis 14 (5/6 dvit.), Kevarriusas Hayesas ir Austinas Hollinsas (5 kld.) po 7, Edmondas Sumneris 6 (2/3 trit.).

„Fenerbahče“: Tyleris Dorsey 19 (6/8 metimai), Scottie Wilbekinas 17 (5/7 trit.), Johnathanas Motley 16, Marko Guduričius ir Dyshawnas Pierre’as (8 atk. kam.) po 7.