SVK ROU 19:00
    F grupė Birželio 26 d., trečiadienis
    GEO POR 22:00
    CZE TUR 22:00

Baigėsi 2023 m. orientavimosi sporto sezonas. Gražutės regioniniame parke vykusiose paskutinėse sezono varžybose prie starto linijos stojo net 735 orientacininkai. Dėl Lietuvos taurės orientacininkai kovojo bėgte ir kalnų dviračiais.

9

Vyrų varžybose bėgte pirmą dieną reikėjo įveikti apie 6,2 km distanciją su 23 kontroliniais punktais, antrą dieną – apie 10 km trasą su 21 kontroliniu punktu. Lietuvos taurės varžybų nugalėtojo titulą apgynė Algirdas Bartkevičius iš „SM Gaja-OK Takas“ komandos. A. Bartkevičius distanciją įveikė per 1 val. 27 min. 3 sek. ir artimiausią persekiotoją dviejų dienų sumoje aplenkė kiek daugiau negu 2 min. Antrą vietą užėmė "S-Sportas" komandos atstovas Vilius Aleliūnas, o trečias finišavo A.Bartkevičiaus komandos draugas Simonas Krėpšta.

„Pirmą dieną, turėjau problemų žaliuose plotuose, tad nepavyko išvengti klaidų. Antrąją varžybų dieną nuo pat pradžių turėjau gerą greitį, trasą įveikiau taip kaip norėjau bei iškovojau pergalę, – sakė trečiajį kartą iš eilės Lietuvos taurės titulą iškovojęs A. Bartkevičius. – Lietuvos taurės varžybos baigė labai ilgą ir sunkų sezoną nacionaliniuose čempionatuose ir tarptautinėse varžybose. Šiais metais turėjau daug traumų bei nepavyko išvengti ligų, tačiau sporte, kaip ir bet kurioje kitoje veikloje, negali nuolat sektis. Į tai žiūriu, kaip į mažą nesėkmę, bet manau, kad kiti metai bus kur kas geresni – sezoną apibendrino vienas stipriausių šalies orientacininkų.“

Moterų varžybose bėgte pirmą dieną teko įveikti apie 5 km su 17 kontrolinių punktų, antrą dieną – apie 7 km su 16 kontrolinių punktų. Lietuvos taurę laimėjo"Fortūnos" klubo atstovė Judita Traubaitė. Nugalėtoja distanciją įveikė per 1 val. 24 min. 16 sek. Antrą vietą užėmusi Gabija Ražaitytė nugalėtojai pralaimėjo vos 53 sek. Trečioje vietoje finišavo Sandra Paužaitė iš „Dainavos“ komandos.

Dėl Lietuvos taurės orientacininkai dvi dienas varžėsi ir kalnų dviračiais. Moterų varžybose triumfavo Algirda Mickuvienė iš „Perkūno“ klubo. Iš viso apie 42,4 km su 40 kontrolinių punktų distanciją nugalėtoja įveikė per 2 val. 23 min. 55 sek. Sidabro medalį iškovojo Agnė Musajevaitė iš "Fortūnos" ekipos. Ant trečiojo nugalėtojų pakylos laiptelio lipo čempionės komandos draugė Justė Umbrasaitė Maišelė.

Vyrų varžybose apie 50 km distanciją su 47 kontroliniais punktais greičiausiai įveikė ir Lietuvos taurę laimėjo Danielius Pralgauskis. „Tako“ komandos atstovas trasoje sugaišo 2 val. 23 min. 02 sek. Antroje vietoje finišavęs Petras Andrašiūnas iš „S-Sporto“ komandos, nugalėtojui pralaimėjo tik 32 sek. Trečią vietą užėmė Rokas Mickevičius iš „Fortūnos“ klubo.