Penktadienį Saudo Arabijoje finišavo Dakaro ralio maratonas. Jo varžybos truko dvi savaites, o sportininkams iš viso teko įveikti beveik 7 tūkst. kilometrų.

Paskutinis, 12-asis greičio ruožas trumpiausias. Jį sudarė 164 km. Maršrutas driekėsi iš Bishos į Džedą. 12 etape vyravo kieta trasa su dirvožemio pagrindu (73 proc.), mažiau nei ketvirtadalį distancijos (27 proc.) sudarė smėlingi ruožai.

Motociklininkas Arūnas Gelažninkas antrus metus iš eilės nugalėjo Dakaro „Vienišių“ klasėje, kurios dalyviai važiuoja be serviso pagalbos! Šioje kategorijoje lietuvis apie 40 minučių lenkė pagrindinį varžovą čeką Milaną Engelį.

„Greičio ruožo pradžioje buvo daug akmenų, todėl važiavau vengdamas menkiausios rizikos. Keli varžovai aplenkė, bet vėliau juos radau klaidžiojančius trasoje ir išvedžiau į teisingą kelią. Neskubėdamas važiavau į finišą. Dar reikia pasiekti Džedą, bet esu laimingas. Žiauriai kietai. Du kartus laimėti „Original by Motul“ (Vienišių) klasę nėra lengva, nes antrą varžybų savaitę jutau skausmus ir gėriau vaistus“, – sakė A. Gelažninkas.

A. Gelažninkas antrus metus paeiliui nugalėjo šioje kategorijoje, o bendroje motociklininkų įskaitoje šiemet užėmė 28 vietą. Pernai jis buvo 21-as, užpernai 30-as, 2019 m. užėmė 24-ą vietą.

Automobilių įskaitoje Vaidotas Žala prieš paskutinį etapą buvo 11 vietoje, tačiau vos pusantros minutės nuo jo atsiliko legendinis ispanas Carlosas Sainzas, o 3 minutėmis – prancūzas Michaelis Pisano.

Nepaisant grėsmingų persekiotojų, V. Žala su šturmanu Paulo Fiuza paskutiniame greičio ruože pasirodė puikiai, užimdami 5 vietą ir pusketvirtos minutės atslikdami nuo etapo laimėtojo pietų afrikiečio Henko Lattegano.

Tačiau svarbiausia, kad V. Žala aplenkė tiek C. Sainzą, tiek M. Pisano, todėl bendroje įskaitoje išsaugos turėtą 11 vietą, pakartodamas 2019 metų Benedikto Vanago pasiekimą.

Motobagių klasėje 4 vietoje buvusį Roką Baciušką prieš dienos startus iki prizinės pozicijos skyrė 5 minutės.

Tačiau puikiai važiavęs R. Baciuška aplenkė lenką Mareką Goczalą 5 min. 50 sek., o kadangi bendroje įskaitoje juos skyrė 4 min. 47 sek., lietuvis pakilo į trečią poziciją bendroje įskaitoje ir šiandien lips ne tik ant podiumo, bet ir ant prizininkų pakylos!

„Podiumas pirmuoju mėginimu. Vis dar negaliu patikėti, kad esame 3 vietoje. Myliu jus visus!“, – po finišo džiūgavo R. Baciuška, taip pat tapęs ir greičiausiu paskutiniame varžybų etape.

Gintas Petrus šiemet užėmė 42-ą vietą. Antanas Juknevičius sėkmingai baigė savo 12-ąjį Dakaro ralį. Jis su šturmanu latviu Didziu Zariniu galutinėje įskaitoje užėmė 49 vietą.

12 ETAPO EIGA:

14.22 val. Automobilių įskaitoje 2022 m. Dakare greičiausias buvo katarietis Nasseras Al-Attiyah, kuris 27 min. 46 sek. aplenkė prancūzą Sebastieną Loebą bei 1 val. 1 min. 13 sek. Saudo Arabijos lenktynininką Yazeedą Al Rajhi.

14.02 val. Finišavo ir paskutinis Lietuvos ekipažas. Sunkvežimių klasėje Vaidotas Paškevičius finišavo per 2 val. 24 min. 49 sek. ir užėmė 27 vietą (+00:42:08).

13.40 val. Finišo liniją kirto ir kitas motobagių ekipažas Tomas Jančys su Irmantu Bražiūnu.

13.15 val. G. Petrus taip pat baigė Dakaro ralį ir pasiekė paskutinį finišą. Jis užėmė 42 vietą.

13:00 val. V. Žala džiaugėsi geru pasirodymu paskutiniame greičio ruože, atlaikytu konkurentų spaudimu ir išsaugota 11 vieta.

12.35 val. A. Juknevičius sėkmingai finišavo Dakare ir bendroje įskaitoje užėmė 49 vietą. Gintas Petrus pakeliui link finišo.

12.10 val. R. Baciuška aplenkė lenką M. Goczalą 5 min. 50 sek., o kadangi bendroje įskaitoje juos skyrė 4 min. 47 sek., lietuvis kyla į trečią poziciją bendroje įskaitoje ir šiandien lips ne tik ant podiumo, bet ir ant prizininkų pakylos!

12.05 val. A. Juknevičius ir G. Petrus po pusės distancijos virtualiai yra greta: 39-oje ir 40-oje vietose.

12.00 val. Motobagių klasėje R. Baciuška konkurentą kovoje dėl vietos Top-3 M. Gozcalą lenkia 5 min. 46 sek. Prieš šią dieną lietuvis nuo lenko atsiliko 4 min. 47 sek., todėl išsaugojęs tokią persvarą taptų Dakaro ralio prizininku.

11.40 val. V. Žala paskutiniame greičio ruože spaudė iš paskutiniųjų ir preliminariai užėmė 5 vietą, tik 3 min. 25 sek. atsilikęs nuo H. Lategano.

11.30 val. Dakaro „Classic“ kategorijoje 1987 metų gamybos „Toyota Land Cruiser“ automobiliu važiavęs Valdas Valiukevičius su šturmanu Pauliumi Kavaliausku jau pasiekė lenktynių finišą.

11.10 val. iki finišo likus 43 km, V. Žala vis dar 4 minutėmis lenkia C. Sainzą, o nuo lyderio pietų afrikiečio Henko Lattegano atsilieka vos 1 min. 7 sek.

10.50 val. V. Žala antrame kontrolės punkte jau beveik 3 min. lenkia M. Pisaro ir beveik 4 min. C. Sainzą.

R. Baciuška distancijos pradžioje 19 sek. lenkia lenką Mareką Goczalą, bet bendroje įskaitoje nuo jo atsilieka 5 min.

10.22 val. V. Žala pirmame kontrolės punkte po 39 km yra 7-as. Už jo nugaros kol kas lieka artimiausi persekiotojai bendroje įskaitoje C. Sainzas ir M. Pisaro.

10:00 val. A. Gelažninkas pasiekė finišą. Nors 12-ame greičio ruože lietuvis atsiliko nuo kitų „vienišių“, tačiau per visus etapus susikrovė solidžią persvarą ir antrus metus iš eilės triumfavo „Vienišių“ klasėje, kurioje motociklininkai važiuoja be techninės pagalbos.

8.58 val. A. Gelažninkas po 81 km krenta į 49-ą vietą, bet ir toliau užtikrintai pirmauja „Vienišių“ klasės įskaitoje.

8.40 val. Britas Samas Sunderlandas laimėjo Dakaro ralį motociklų įskaitoje, paskutiniame etape išsaugojęs pranašumą prieš antroje vietoje bendroje įskaitoje likusį čilietį Pablo Quintanillą ir trečią vietą užėmusį austrą Matthiasą Walknerį. S. Sunderlandas Dakaro čempionu tapo antrą kartą ir pakartojo 2017-ųjų sėkmę.

8.30 val. A. Juknevičius tradiciškai su gera nuotaika pajudėjo į paskutinį Dakaro ralio greičio ruožą.

8.20 val. A. Gelažninkas pirmame kontrolės punkte po 39 km rikiuojasi 45-as.