30
E. Ulanovas. (Fotodiena/ Viltė Domkutė)

Pasiteisinimų po pralaimėjimo neieškojęs Ulanovas – apie patirtą traumą ir nesėkmės priežastis

atnaujinta 21.01 val.

Kauno „Žalgiris“ (22/2) antrą sykį sezone priverstas nusileisti principiniam varžovui. Jure Zdovco auklėtiniai sekmadienį sostinėje pralaimėjo LKL mūšį prieš „Rytą“ (21/3) 74:87 (19:17, 12:25, 26:20, 17:25).

30

Vienas iš žalgiriečių lyderiu Edgaras Ulanovas žaidė 27 minutes, per urias pelnė 8 taškus, tačiau rungtynių pabaigą stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Lietuvis ketvirtojo kėlinio viduryje grumtynėse su Arnu Butkevičiumi susižeidė kelį ir aikštę paliko tik padedamas komandos draugų.

„Susimušiau kelis į kelį su Arnu. Jam pasisekė labiau, man mažiau. Man kliuvo iš šono, rytoj labiau viskas paaiškės. Pirminis skausmas buvo aštrus, tačiau nemanau, kad bus labai rimta trauma“, – spaudos konferencijoje po mačo sakė E. Ulanovas.

„Sveikinu varžovus, jie nusipelnė šios pergalės. Visi akmenėliai į mūsų daržą. Nežaidėme taip, kaip turime žaisti prieš tokį varžovą išvykoje. Kontakto lygis buvo absurdiškas. Toks vaizdas susidarė, kad jie mėgavosi žaisdami namuose, o mes leidome jiems mėgautis. Jeigu žaidi išvykoje, negali leisti varžovams mėgautis prie savų sirgalių. Pirmoje pusėje jie darė viską ir kontroliavo ritmą.

Po pertraukos pasikalbėjome ir padarėme žingsnelį į priekį, pradėjome greičiau judėti tiek puolime, tiek gynyboje, bet svarbiais momentais buvo kelios kvailos pražangos prie tritaškio, kelios techninės nelaiku ir praradome momento kontrolę, nes trečio kėlinio didžiąją dalį mums pavyko kontroliuoti. Bet praleidome daug taškų ir tikrai nenusipelnėme pergalės“, – kalbėjo E.Ulanovas.

„Visi akmenėliai į mūsų daržą. Nežaidėme taip, kaip turėjome žaisti prieš tokį varžovą. Kontaktas buvo absurdo lygio. Jie mėgavosi žaidimu namuose ir mes leidome jiems tą daryti. Turėjome žaisti agresyviau“, – po mačo kalbėjo E. Ulanovas.

Paklaustas apie Luko Lekavičiaus trūkumą, žaidėjas tikino, kad tai nepasiteisinimas.

„Visų pirma, ar Lukas yra, ar Luko nėra, bet mūsų kūno kalba ir kontakto lygis, nesvarbu, kas žaidžia ar ko nėra, nebuvo tinkamo lygio viso mačo metu. Vėliau pasipila metimai ir per rankas ir per visur. Pasižiūrėkite paskutines rungtynes, kai čia atvažiavome septyniese ir koks buvo kontaktas. Galų gale tada kamuolius kontroliavome, nors „Rytas“ visą sezoną gyvena iš antrųjų šansų.

Ar Lukas būtų priežastis? Kaip mes išėjome pirmą pusę, tai tikrai ne Luko nebuvime buvo problema“,  – kalbėjo E. Ulanovas.

E.Ulanovas paneigė ir svarstymus, kad žinia apie Kazio Maksvyčio paskyrimą naujuoju komandos treneriu nuo kito sezono galėjo sutrukdyti pasiruošti susitikimui.

„Netikiu tuo, nes mūsų komanda yra per daug patyrusi, yra pripratusi prie to. Nemanau, kad užsieniečiai kažką matė apie tai. Oficialaus komandos pranešimo nebuvo, tad apie tai ir nekalbėjome“, – teigė E. Ulanovas.

Paklaustas, kodėl žalgiriečiams šiame sezone trūksta to mėgavimosi krepšiniu, lietuvis bendė pirštu ir į talento trūkumą.

„Mėgavosi todėl (vilniečiai,- aut. past.), kad mes leidome tai daryti. Jeigu mes atvažiuojame su sudėties problemomis, mūsų mentalitetas turėtų būti tai, jog bus vargas ir nebus gražios rungtynės. Trūko žaidėjų, kurie galėtų varytis kamuolį, bet galima laimėti ir kitaip.

Mūsų mentalitetas nebuvo tas, neįdėjome pastangų ir už tai mus nubaudė. Visiškai logiška, mes nenusipelnėme šiandien pergalės. Kai tu pradedi mėgautis gynyboje, atsiranda ir greitas puolimas, ir improvizacija. Kai praleidi tiek taškų, sunku rasti kažkokį pozityvą. Nebent apmėtysi varžovą, bet šiemet pas mus nėra tiek talento“, – spaudos konferencijos metu teigė E. Ulanovas.